Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Sisyphos

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen Sisyphos » Pzt Ağu 17, 2020 12:16 pm

cool yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:05 pm Benim kabulumun olmasina ragmen gondermiyorlar
Anladım umarım kısa sürede çözülür bu durum. Peki göndermiyorlar derken pasaportunuzu iade ettiler mi yoksa bekleyin mi dediler?

Sisyphos

Mesaj gönderen Sisyphos » Pzt Ağu 17, 2020 12:21 pm

noble yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:11 pm Eğer başvurunuzu İzmir'den yaptıysanız whatsapp grubuna ekleyebilirim. firataltun_07@hotmail.com

Durumunuza gelince de direkt olarak olumsuz konuşmamaları bile harika, ama son 2 ayda yaklaşık olarak 15 defa konsoloslukla mesajlaştım ve dil kursu ile gidebilmenin imkan dahilinde olmadığını, Almanya'nın bu tür seyahatlari önemli statüsünde değerlendirmediğini ve bu yüzden şu an eğitim vizelerinin yalnızca kesin kabulü olanlara verilip gönderildiğini, duyuruları takip etmem gerektiğini söylediler.
Başvurum İstanbul Konsolosluğundan. Forumdan bir kişinin kabulü olmamasına rağmen dil kursu için yaptığı vize başvursunun kabul edilip pasaportunun gönderildiğini okumuştum. Acaba konsolosluktan konsolosluğa değişiyor mu karar alma yöntemleri ya da kişiden kişiye. Anlamak pek mümkün değil. Sizin pasaportunuz konsoloslukta mı hala?

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 17, 2020 12:37 pm

Sisyphos yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:21 pm Başvurum İstanbul Konsolosluğundan. Forumdan bir kişinin kabulü olmamasına rağmen dil kursu için yaptığı vize başvursunun kabul edilip pasaportunun gönderildiğini okumuştum. Acaba konsolosluktan konsolosluğa değişiyor mu karar alma yöntemleri ya da kişiden kişiye. Anlamak pek mümkün değil. Sizin pasaportunuz konsoloslukta mı hala?
Ben de o arkadaşın durumunu burada okudum ve kendisi adına sevindim gerçekten. Bizden farklı bir durumu olma ihtimali dışında aklıma bir şey gelmiyor ama anlattığı kadarıyla öyle bir şey de yok. Biraz inisiyatif alınmış gibi görünüyor. 1 kişi dışında da başka kimse görmedim açıkçası. Pasaportum yaklaşık 5.5 aydır İzmir'de bekliyor

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 12:42 pm

noble yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:37 pm Ben de o arkadaşın durumunu burada okudum ve kendisi adına sevindim gerçekten. Bizden farklı bir durumu olma ihtimali dışında aklıma bir şey gelmiyor ama anlattığı kadarıyla öyle bir şey de yok. Biraz inisiyatif alınmış gibi görünüyor. 1 kişi dışında da başka kimse görmedim açıkçası. Pasaportum yaklaşık 5.5 aydır İzmir'de bekliyor
O kişi hangi konsolosluktan başvurmuş ki

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 17, 2020 1:11 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:42 pm O kişi hangi konsolosluktan başvurmuş ki
Vize anı defteri konusunun son 5-6 sayfas8na detaylı bakarsanız görebilirsiniz

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Pzt Ağu 17, 2020 2:05 pm

Arkadaşlar selamlar. Büyük bir ihtimalle burada bahsedilen kişi benim :) . En baştan anlatsam sizler için daha iyi olacak. 16 Mart'ta İstanbul'dan 11 Mayıs için yaptığım başvurum 21 Temmuz'da sonuçlandı. Bu arada vizem sadece dil eğitimi içindi. Eklemek gerekiyor mu bilmiyorum ancak bu benim ikinci başvurumdu, ilkinde red yemiştim. Ben de sizler gibi daha uzun sürecek diye düşünürken konsolosluktan arayıp adres bilgilerinizi teyit edip pasaportunuzu göndereceğiz dediler. Ümid ediyorumki işlemleriniz bir an önce olumlu sonuçlanır ve mutlu olursunuz:).

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 2:40 pm

Mollaibrahim yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 2:05 pm Arkadaşlar selamlar. Büyük bir ihtimalle burada bahsedilen kişi benim :) . En baştan anlatsam sizler için daha iyi olacak. 16 Mart'ta İstanbul'dan 11 Mayıs için yaptığım başvurum 21 Temmuz'da sonuçlandı. Bu arada vizem sadece dil eğitimi içindi. Eklemek gerekiyor mu bilmiyorum ancak bu benim ikinci başvurumdu, ilkinde red yemiştim. Ben de sizler gibi daha uzun sürecek diye düşünürken konsolosluktan arayıp adres bilgilerinizi teyit edip pasaportunuzu göndereceğiz dediler. Ümid ediyorumki işlemleriniz bir an önce olumlu sonuçlanır ve mutlu olursunuz:).
Ayyyy çok sevindim adınıza yaaa ben de başvuru yapacağım ama benimki şartlı kabul.Umarım ben de kabul alırım Çok sağ olun bilgilendirme için,eğitim hayatınızda çokça başarılar diliyorumm

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Ağu 17, 2020 3:17 pm

Sisyphos yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:16 pm Anladım umarım kısa sürede çözülür bu durum. Peki göndermiyorlar derken pasaportunuzu iade ettiler mi yoksa bekleyin mi dediler?
Passportu teslim etmiyorlar. Yani vize icin lutfen beklemede kalin diyorlar. Istanbul konsoloslugunun bana dedigi sey ise; dis isleri bakanligindan yazi gelmedigi surece bizim passport gonderme yetkimiz malesef bulunmamakta ve ne zaman gonderecegimize dair bir on gorude bulunamamaktayiz. Takip etmekten baska careniz yok dediler. Ama bence bu is biraz daha surecek. Subat ayindan beri pasaportum onlarda

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ağu 17, 2020 3:57 pm

IDATA hiç ilgilenmiyor arıyorum kesin bilgi veremiyorlar gerçi onlar da konsollosluğa bağlı. Konsollosluğa mail attım Ulusal Vizeyi istisna kişilere verdiklerini biliyorum ve henüz başlamadı şu an. Ama konsollosluktan da mailime cevap alamadım. Konsollosluğu arayıp ulasabilmek bir mucize zaten, Acaba Ankara da konsollosluğa gitsem Ulusal Vize için durumumu anlatmama şans verirler mi?

mkircalli

Mesaj gönderen mkircalli » Pzt Ağu 17, 2020 4:09 pm

Merhabalar,

koşulsuz kabulum var evraklarım tam, randevu oluşturma işlemleri başlamış ama güncel bilgi maalesef yok, izmir için aynı durumdakiler ekleyebilir mi?

Idata'dan randevu oluşturabilen var mı?

m.kircalli@gmail.com

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Ağu 17, 2020 5:14 pm

Ulusal vize için randevular başlamıştır. Giriş kısıtlamaları devam etmekte.

mia15

Mesaj gönderen mia15 » Pzt Ağu 17, 2020 5:57 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 5:14 pm Ulusal vize için randevular başlamıştır. Giriş kısıtlamaları devam etmekte.
İstanbul konsolosluğu da Ulusal vize vermeye başladı mı? Yoksa sadece şu an için Ankara mı öğrenci vizesi veriyor?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Ağu 17, 2020 6:03 pm

mia15 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 5:57 pm İstanbul konsolosluğu da Ulusal vize vermeye başladı mı? Yoksa sadece şu an için Ankara mı öğrenci vizesi veriyor?
Hepsi başladı anladığım kadarıyla

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Pzt Ağu 17, 2020 6:07 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 6:03 pm Hepsi başladı anladığım kadarıyla

Nereden öğrendiniz bu bilgiyi acaba duyuru göremedim ben

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 6:10 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 6:03 pm Hepsi başladı anladığım kadarıyla
En son lali02 tarafından Pzt Ağu 17, 2020 6:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Pzt Ağu 17, 2020 6:10 pm

(İzmir için )iData’yı arıyorum ulaşamıyorum, konsolosluğa mail attım cevap yok. Başladı diyorsunuz ama nerden ulaşabiliyoruz başka ve kaynağınız ne ?

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Ağu 17, 2020 6:20 pm

Konsoloslugun sitesi guncellenmis ama sadece randevular hakkinda bilgi yaziyor artik. Pasaportlarin ne zaman gonderilecegine dair bir bilgi yok. Acaba bu hafta artik gonderecekler mi?

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Pzt Ağu 17, 2020 6:25 pm

gzdeko yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 6:10 pm (İzmir için )iData’yı arıyorum ulaşamıyorum, konsolosluğa mail attım cevap yok. Başladı diyorsunuz ama nerden ulaşabiliyoruz başka ve kaynağınız ne ?
https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr

Evet sistemi aktifleştirdiler bugün itibariyle. Ankara için randevu almak istedim, sanırım kontenjan dolu olduğu için çağrı merkeziyle iletişime geçmem gerektiğini söyledi sistem. Bugün iData'ya ulaştığımda Ağustos ayı randevularının dolduğunu söylemişlerdi, Eylül ayı için de henüz randevu vermediklerini. Tabi bu sadece Ankara için olabilir, geçen haftadan beri randevu alımının açık olması ve randevuların dolmuş olmasından dolayı sistemde böyle bir durumla karşılaştım sanıyorum. Diğer iller için bir kontrol edin derim.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Ağu 17, 2020 6:26 pm

Konsolosluğun sitesinden bakabilirsiniz. Randevu için önce iData'nın sitesinden bir kod alınıyor sanırsam sonra telefonla arıyorsunuz.

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Pzt Ağu 17, 2020 6:49 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 6:26 pm Konsolosluğun sitesinden bakabilirsiniz. Randevu için önce iData'nın sitesinden bir kod alınıyor sanırsam sonra telefonla arıyorsunuz.
Kodu aldım, çok teşekkürler, sonunda oluyor galiba..

Kilitli