Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci vizesi ile alakalı sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lali02

Öğrenci vizesi ile alakalı sorular

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 11:53 am

Merhaba forumda vizeyle alakalı yazıları okurken şöyle bir şey gördüm
“ Lisans egitimini hic uzatmadan bitirip direk bir üniversiteden ön kabul alip basvuru yaparsaniz A1 sertifikasi ile sansiniz %70-80, A2 ile %80-90 ve B1 ile kesin olarak vize alirsiniz. Lisans egitimini en az 1 yil uzattiysaniz bu oranlari bir uzattiginiz yil basina %10 olarak azaltabilirsiniz.”
Öncelikle kendi durumumdan bahsedecek olursam liseyi 91 ortalamayla bitirdim,ilk 15bindeyim,Hacettepe’ye yerleşiyorum muhtemelen çünkü benden 5k gerideydi ve ilk tercihim de orası.B2 seviyesinde İngilizce bildiğime dair sertifikam var,Goethe A2 sertifikam var.Garantör ve maddi açıdan hiçbir sıkıntım yok.Bu yıl YKS’ye girdim 2002 doğumluyum ilk yılımda yerleşiyorum zaten.Ama böyle bir durumdayken benim A2 belgemi sorun ederler mi puanım vs. Falan da düşük değil zaten Türkiye’de de iyi bir yeri kazanacak kadar puan aldım.Şartlı kabule başvuracağım şimdi.Yardımcı olursanız sevinirim çok kafam karıştı bazıları B1 olmayan herkes red yiyor diyor ama şu durumda benim de sırf B1 yüzünden red yeme olasılığım yüzde kaç? Teşekkür ederim şimdiden.

catay1

Re: Öğrenci vizesi ile alakalı sorular

Mesaj gönderen catay1 » Pzt Ağu 17, 2020 12:08 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 11:53 am Merhaba forumda vizeyle alakalı yazıları okurken şöyle bir şey gördüm
“ Lisans egitimini hic uzatmadan bitirip direk bir üniversiteden ön kabul alip basvuru yaparsaniz A1 sertifikasi ile sansiniz %70-80, A2 ile %80-90 ve B1 ile kesin olarak vize alirsiniz. Lisans egitimini en az 1 yil uzattiysaniz bu oranlari bir uzattiginiz yil basina %10 olarak azaltabilirsiniz.”
Öncelikle kendi durumumdan bahsedecek olursam liseyi 91 ortalamayla bitirdim,ilk 15bindeyim,Hacettepe’ye yerleşiyorum muhtemelen çünkü benden 5k gerideydi ve ilk tercihim de orası.B2 seviyesinde İngilizce bildiğime dair sertifikam var,Goethe A2 sertifikam var.Garantör ve maddi açıdan hiçbir sıkıntım yok.Bu yıl YKS’ye girdim 2002 doğumluyum ilk yılımda yerleşiyorum zaten.Ama böyle bir durumdayken benim A2 belgemi sorun ederler mi puanım vs. Falan da düşük değil zaten Türkiye’de de iyi bir yeri kazanacak kadar puan aldım.Şartlı kabule başvuracağım şimdi.Yardımcı olursanız sevinirim çok kafam karıştı bazıları B1 olmayan herkes red yiyor diyor ama şu durumda benim de sırf B1 yüzünden red yeme olasılığım yüzde kaç? Teşekkür ederim şimdiden.
red yeme olasılığına karşı hacettepeye kayıt işlemlerinizi vs nasıl yapacaksınız bende neredeyse sizinle aynıyım sadece almanca sertifikam yok biraz temelim var sadece a1 bile değildir belki sıfırdan başlayacağım yani bu sene o yüzden dil öğrenmem lazım dondurmam lazım üniversiteyi ve seneye red yersem yada pandemi artarsa ki artadabilir tüm dünyada tekrar hiç belli olmuyor red durumuna karşı burada kazandığım üniye kayıt düşünüyorum siz red olayına karşın nasıl bir tedbir düşünüyorsunuz teşekkürler şimdiden

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 12:18 pm

catay1 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:08 pm red yeme olasılığına karşı hacettepeye kayıt işlemlerinizi vs nasıl yapacaksınız bende neredeyse sizinle aynıyım sadece almanca sertifikam yok biraz temelim var sadece a1 bile değildir belki sıfırdan başlayacağım yani bu sene o yüzden dil öğrenmem lazım dondurmam lazım üniversiteyi ve seneye red yersem yada pandemi artarsa ki artadabilir tüm dünyada tekrar hiç belli olmuyor red durumuna karşı burada kazandığım üniye kayıt düşünüyorum siz red olayına karşın nasıl bir tedbir düşünüyorsunuz teşekkürler şimdiden
Kayıt olacagim ben de siralamam çok iyi yakmak istemiyorum

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzt Ağu 17, 2020 12:33 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:18 pm Kayıt olacagim ben de siralamam çok iyi yakmak istemiyorum
dondurma işlemlerini nasıl yapacaksın birde yeni bilgiler öğrendiğin zaman buradan haberdar etsen olur mu bende sana söyleyebilirim üniversite dondurma hakkında mesela bende baktım biraz nasıl oluyor diye mazeret olarak sağlık askerlik ve maddi durum yazıyordu biraz korkuttu beni donduramam mı acaba diye

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 12:51 pm

catay1 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:33 pm dondurma işlemlerini nasıl yapacaksın birde yeni bilgiler öğrendiğin zaman buradan haberdar etsen olur mu bende sana söyleyebilirim üniversite dondurma hakkında mesela bende baktım biraz nasıl oluyor diye mazeret olarak sağlık askerlik ve maddi durum yazıyordu biraz korkuttu beni donduramam mı acaba diye
Gittiğin üniversiteyle görüşmen lazım hepsi farklı politika izliyor dondurma sürecinde,ben yurtdışına eğitime gideceğim diye belirttim Hacettepe’ye onlar da sorun olmayacağını söylediler

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Ağu 17, 2020 12:55 pm

B1 olmayan red yer gibi bir durum yok ama şansını çok yükseltiyor B1. Güzel bi sıralama yapmışsın muhtemelen A2 yi sorun etmezler diye düşünüyorum. Dondurma işinden de korkmayın. Ben de hacettepedeydim, dil kursuna gidicem deyip dondurdum geçen yıl

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzt Ağu 17, 2020 12:58 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:51 pm Gittiğin üniversiteyle görüşmen lazım hepsi farklı politika izliyor dondurma sürecinde,ben yurtdışına eğitime gideceğim diye belirttim Hacettepe’ye onlar da sorun olmayacağını söylediler
teşekkürler

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzt Ağu 17, 2020 12:59 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:55 pm B1 olmayan red yer gibi bir durum yok ama şansını çok yükseltiyor B1. Güzel bi sıralama yapmışsın muhtemelen A2 yi sorun etmezler diye düşünüyorum. Dondurma işinden de korkmayın. Ben de hacettepedeydim, dil kursuna gidicem deyip dondurdum geçen yıl
teşekkürler

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 1:01 pm

2eqendy yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 12:55 pm B1 olmayan red yer gibi bir durum yok ama şansını çok yükseltiyor B1. Güzel bi sıralama yapmışsın muhtemelen A2 yi sorun etmezler diye düşünüyorum. Dondurma işinden de korkmayın. Ben de hacettepedeydim, dil kursuna gidicem deyip dondurdum geçen yıl
Çok teşekkürler forumda gezdikçe o kadar moralim bozuldu ki karamsarlığa kapılmıştım açıkçası umarım bir aksilik olmadan eğitim işlerimi halledebilirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 17, 2020 1:55 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 11:53 am Merhaba forumda vizeyle alakalı yazıları okurken şöyle bir şey gördüm
Alinti yaptiginiz cümleyle sizin bir alakaniz olmadiginin farkindasiniz degilmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 17, 2020 1:57 pm

sen lisans mı bitirdin daha sonuçlar açıklanmadı :lol: :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 2:41 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 1:57 pm sen lisans mı bitirdin daha sonuçlar açıklanmadı :lol: :lol:
Bir üstteki paragrafta da buna benzer ifadeler vardı ilk yılınızda kazanırsanız eğitiminize ara vermezseniz vs. Şansınız artar diye sanırım yanlış yeri kopyalamışım

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 2:42 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 2:41 pm Bir üstteki paragrafta da buna benzer ifadeler vardı ilk yılınızda kazanırsanız eğitiminize ara vermezseniz vs. Şansınız artar diye sanırım yanlış yeri kopyalamışım

“Eger örnegin bu yil ÖSS sinavini kazandiysaniz ama düsük bir puan aldiysaniz yine en azindan A2 seviyesinde almanca sertifikasi aldiktan sonra vize basvurusu yapmaniz iyi olur.“

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Pzt Ağu 17, 2020 2:45 pm

lali02 yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 11:53 am Merhaba forumda vizeyle alakalı yazıları okurken şöyle bir şey gördüm( yanlış yeri alıntıladığım için yeniden düzenliyorum,)
“ Eger örnegin bu yil ÖSS sinavini kazandiysaniz ama düsük bir puan aldiysaniz yine en azindan A2 seviyesinde almanca sertifikasi aldiktan sonra vize basvurusu yapmaniz iyi olur Eger egitim hayatiniza en az 1 yil ara verdiyseniz, mesela lisans egitimini bir yil veya daha önce bitirdiyseniz, ya da ÖSYM sinavlarina girip 1 yil veya daha önce bir bölüm kazanip hic üniversiteye devam etmediyseniz sizden cok yüksek ihtimalle B1 sertifikasi isterler. Bu süre zarfinda eger bir firmada tam zamanli olarak calistiginizi belgelerseniz bir ihtimal B1 yerine A2 veya A1 sertifikasi ile de vize alma sansiniz olabilir. Ama yine de biraz risklidir. Burda belirli bir seviyede almanca sertifikasinin istenmesinin sebebi ise oldukca aciktir. Konsolosluk vize basvurusu yaparken size “Madem Almanya da egitimle ilgiliydin, 1 veya 2 yildir neden hic almanca ögrenmedin” diye bir soru ile karsilasabilirsiniz. Saglik sebepleri, özel sebepler vs. kesinlikle mazeret olarak kabul edilmez. Cünkü yukarda yine belirttigimiz gibi Almanya ya gercekten egitim amacli gittiginizi konsolosluga kanitlamaniz gerekmektedir ve konsoloslugun bu tür durumlarda en önemli kriterlerinden biri ise ögrenci adayinim bu süre zarfinda Almanya da egitimle ilgili ne tür bir hazirlik yaptigi ve almanca egitimine baslayip gercekten egitimi ciddiye alip almadigini kontrol etmektir.”