Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Lisans Eğitimi Başvuru Acil

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kailaj

Almanya Lisans Eğitimi Başvuru Acil

Mesaj gönderen kailaj » Cmt Ağu 15, 2020 11:08 pm

Öncelikle merhaba herkese,bu forumda yeniyim.Ben 2002 doğumluyum ve henüz daha yeni tercihlerimi verdim.Bütün belgelerim tamam neredeyse sadece tercih sonucumu bekliyorum,uniasissten başvuru oluşturmak için.Ancak forumda gezerken birkaç başlık gördüm lisans başvurum için belgeler falan diye.Ösym tercih sonucum gelmeden lisansa başvuru yapabiliyor muyum (süreci hızlandırmak adına soruyorum) ben ÖSYM tercih sonucu gelmeden başvuru yapılamıyor diye biliyordum şartlarda dört yıllık bir bölüme yerleşmek koşulu olduğu için,ancak biraz kafam karıştı,yardımcı olursanız çok sevinirim :)

catay1

Re: Almanya Lisans Eğitimi Başvuru Acil

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Ağu 15, 2020 11:21 pm

kailaj yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 11:08 pm Öncelikle merhaba herkese,bu forumda yeniyim.Ben 2002 doğumluyum ve henüz daha yeni tercihlerimi verdim.Bütün belgelerim tamam neredeyse sadece tercih sonucumu bekliyorum,uniasissten başvuru oluşturmak için.Ancak forumda gezerken birkaç başlık gördüm lisans başvurum için belgeler falan diye.Ösym tercih sonucum gelmeden lisansa başvuru yapabiliyor muyum (süreci hızlandırmak adına soruyorum) ben ÖSYM tercih sonucu gelmeden başvuru yapılamıyor diye biliyordum şartlarda dört yıllık bir bölüme yerleşmek koşulu olduğu için,ancak biraz kafam karıştı,yardımcı olursanız çok sevinirim :)
merhaba bende aynı durumu yaşıyorum türkiyede kayıt yaptırmayı düşünüyor musunuz çünkü red olursa tekrar sınava girme durumları oluyor onu nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz teşekkürler şimdiden cevabınız için

kailaj

Mesaj gönderen kailaj » Cmt Ağu 15, 2020 11:24 pm

catay1 yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 11:21 pm merhaba bende aynı durumu yaşıyorum türkiyede kayıt yaptırmayı düşünüyor musunuz çünkü red olursa tekrar sınava girme durumları oluyor onu nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz teşekkürler şimdiden cevabınız için
Merhaba,evet Türkiye’de kayıt yaptırıp ardından kaydımı dondurmayı düşünüyorum herhangi bir aksaklık olursa en azından Türkiye’de bir üniversitede kaydım olması açısından.Size de aynısını tavsiye ederim zaten 29 Ağustosta elektronik kayıtlar başlıyormuş,oradan elektronik kayıt oluşturup ardından eğitim dondurmak için üniversiteye gideceğim.Rica ederim ne demek :)

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Ağu 15, 2020 11:36 pm

kailaj yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 11:24 pm Merhaba,evet Türkiye’de kayıt yaptırıp ardından kaydımı dondurmayı düşünüyorum herhangi bir aksaklık olursa en azından Türkiye’de bir üniversitede kaydım olması açısından.Size de aynısını tavsiye ederim zaten 29 Ağustosta elektronik kayıtlar başlıyormuş,oradan elektronik kayıt oluşturup ardından eğitim dondurmak için üniversiteye gideceğim.Rica ederim ne demek :)
özel olmaz ise sıralamanız ve istediğiniz bölüm ne acaba forumda ilk defa aynı durumları yaşıyan birini buldumda birbirimize destek olmanın ikimiz açısındanda iyi olacağını düşünüyorum sizinde düşüncelerinize göre tabi ki birde dil seviyeniz ne acaba

kailaj

Mesaj gönderen kailaj » Cmt Ağu 15, 2020 11:44 pm

catay1 yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 11:36 pm özel olmaz ise sıralamanız ve istediğiniz bölüm ne acaba forumda ilk defa aynı durumları yaşıyan birini buldumda birbirimize destek olmanın ikimiz açısındanda iyi olacağını düşünüyorum sizinde düşüncelerinize göre tabi ki birde dil seviyeniz ne acaba
Ben dilden girdim sınava Sıralamam 10k Civarındaydı :D İngilizce C1 ve Almanca B1 biliyorum ama benim bölümüm İngilizce olduğu için kesin olarak bir şey söyleyemiyorum açıkçası dil ile alakalı,Çünkü ÖSYM sınavı hariç ayrıca İngilizce sınavına da girmiştim sertifikada sorun yaşamamak adına,TM,MF bölümlerinde biraz daha Farklı ilerliyor sanırım durum,sizin alanınız neydi?

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Ağu 15, 2020 11:49 pm

kailaj yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 11:44 pm Ben dilden girdim sınava Sıralamam 10k Civarındaydı :D İngilizce C1 ve Almanca B1 biliyorum ama benim bölümüm İngilizce olduğu için kesin olarak bir şey söyleyemiyorum açıkçası dil ile alakalı,Çünkü ÖSYM sınavı hariç ayrıca İngilizce sınavına da girmiştim sertifikada sorun yaşamamak adına,TM,MF bölümlerinde biraz daha Farklı ilerliyor sanırım durum,sizin alanınız neydi?
anladım evet sizinki farklıymış ingilizce olunca zaten baya bir değişiyor zaten olaylar ben bu sene almanca öğrenmeyi düşünüyorum en kötü b1 e kadar 1 yıl boyunca sonrada şartlı kabul yada studienkolleg ile (son sene açık liseye geçtiğim için) gidip lisansa başlamak istiyorum mf yim buarada söylemeyi unuttum eletrik elektronik yada bilgisayar gelecek gibi duruyor tercih sonuçlarına göre ona göre bu iki bölümden birinde lisansımı yapmak istiyorum birde almanca konusunda sizce 10 ayda düzenli şekilde çalışılırsa ne yapılabilir sıfırım şu an da siz ne kadar sürede b1 yaptınız

kailaj

Mesaj gönderen kailaj » Cmt Ağu 15, 2020 11:56 pm

catay1 yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 11:49 pm anladım evet sizinki farklıymış ingilizce olunca zaten baya bir değişiyor zaten olaylar ben bu sene almanca öğrenmeyi düşünüyorum en kötü b1 e kadar 1 yıl boyunca sonrada şartlı kabul yada studienkolleg ile (son sene açık liseye geçtiğim için) gidip lisansa başlamak istiyorum mf yim buarada söylemeyi unuttum eletrik elektronik yada bilgisayar gelecek gibi duruyor tercih sonuçlarına göre ona göre bu iki bölümden birinde lisansımı yapmak istiyorum birde almanca konusunda sizce 10 ayda düzenli şekilde çalışılırsa ne yapılabilir sıfırım şu an da siz ne kadar sürede b1 yaptınız
Ben açıkçası her gün konuşma pratiği yaparak maksimum 6-8 ayda b1 olabileceğinize inanıyorum her gün konuşunca ister istemez öğreniliyor dil,ben lisede Almanca İngilizce eğitim veren bir okuldaydım sadece okulda aldığım eğitimle b1 yapmıştım ekstra hiç kurs falan almadım Alman arkadaşlarımla da konuşa konuşa ilerlemişti,A2ye gelmek daha kısa sürüyor hatta, 2-3 ay kadar bir sürede arkadaşım da A2yi geçmişti,ama tabi dil öğrenme kabiliyeti de etken sanırım,naçizane tavsiyem Penpal edinmeniz artık bir sürü online site var Alman kişilerle konuşabileceğiniz Ben 10 ayda hayli hayli yavaş yavaş çalışsanız bile B1 olacağına inanıyorum.Bazen herkes aşırı karamsar yaklaşıyor dil konusuna özellikle bazı forumlarda kısa sürede öğrenilmiyor falan denmiş,ama katılmıyorum dediğim gibi bir penpal edinirseniz Ve her gün aktif olarak o dili kullanırsanız çok kısa bir sürede B1 hatta B2 bile olabilirsiniz

kailaj

Mesaj gönderen kailaj » Pzr Ağu 16, 2020 12:00 pm

Merhaba herhangi bir fikri olan yok mu beklemek zorunda mıyım yoksa ön başvuru vs yapabiliyor muyum???

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Ağu 16, 2020 12:40 pm

kailaj yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 12:00 pm Merhaba herhangi bir fikri olan yok mu beklemek zorunda mıyım yoksa ön başvuru vs yapabiliyor muyum???
Yanlış hatırlamıyorsam bu kanalın sahibide ayni sıkıntıyı yaşamıştı. Izleyeli belki 2 yıl oldu. Tam hatırlamıyorum. Ama üniversite ile görüşüp belgeleri yollamak için ekstra süre vermişlerdi diye hatırlıyorum. Üniversite ile ilgili attığı videolara bakarsan bulursun. Tabi 2 yıl olmuş bende çok hatırlamıyorum.
https://www.youtube.com/c/ArdaTodurga