Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA Randevu Alabilen Var mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
exectus

Re: IDATA Randevu Alabilen Var mı?

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 14, 2020 5:50 am

Saat 10 dan itibaren yaklaşık olarak 90+ aramamda sıraya girdim 55. olarak. 11:45 civarında da randevuyu aldım. Ücret talep etmediler sadece idata ofisine giderken 75 euro Vize için 27.5 euronun TL karşılığını idata için teslim edicem. Belgeleri onlar göndereceği için 27.5 sanırım. Peki biz belgeleri vericez sonra ne olacak acaba konsoloslukta tekrardan randevu oluşturulacak mı? Corona döneminde farklı bir yok izlenir mi acaba?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Ağu 14, 2020 11:46 am

exectus yazdı: Cum Ağu 14, 2020 5:50 am Saat 10 dan itibaren yaklaşık olarak 90+ aramamda sıraya girdim 55. olarak. 11:45 civarında da randevuyu aldım. Ücret talep etmediler sadece idata ofisine giderken 75 euro Vize için 27.5 euronun TL karşılığını idata için teslim edicem. Belgeleri onlar göndereceği için 27.5 sanırım. Peki biz belgeleri vericez sonra ne olacak acaba konsoloslukta tekrardan randevu oluşturulacak mı? Corona döneminde farklı bir yok izlenir mi acaba?
Valla ben bilmiyorum ilk defa bu sene vizeye başvuracağım, IDATA konsollosluğa teslim ediyor ama senin sonra konsollosluk için randevu oluşturuyorlar mı hiç fikrim yok. Bu arada hangi vize türüne randevu aldın? Benim de ulusal vize almam lazım ama şu an şartlı kabul öğrencileri haricinde kimseye randevu vermediklerini söylediler.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Cum Ağu 14, 2020 11:50 am

umudxx yazdı: Cum Ağu 14, 2020 11:46 am Valla ben bilmiyorum ilk defa bu sene vizeye başvuracağım, IDATA konsollosluğa teslim ediyor ama senin sonra konsollosluk için randevu oluşturuyorlar mı hiç fikrim yok. Bu arada hangi vize türüne randevu aldın? Benim de ulusal vize almam lazım ama şu an şartlı kabul öğrencileri haricinde kimseye randevu vermediklerini söylediler.
Sanırım yanlış anlamışsınız, kesin kabulü olmayan kimseye randevu verilmiyor şu anda

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Ağu 14, 2020 2:14 pm

cnsn159 yazdı: Cum Ağu 14, 2020 11:50 am Sanırım yanlış anlamışsınız, kesin kabulü olmayan kimseye randevu verilmiyor şu anda
Evet doğru yanlış yazdım. Kesin kabül istiyorlardı

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 14, 2020 4:09 pm

umudxx yazdı: Cum Ağu 14, 2020 11:46 am Valla ben bilmiyorum ilk defa bu sene vizeye başvuracağım, IDATA konsollosluğa teslim ediyor ama senin sonra konsollosluk için randevu oluşturuyorlar mı hiç fikrim yok. Bu arada hangi vize türüne randevu aldın? Benim de ulusal vize almam lazım ama şu an şartlı kabul öğrencileri haricinde kimseye randevu vermediklerini söylediler.
Ben de ilk defa başvuruyorum. Yüksek lisans için Ulusal vizeye başvurdum. Kabul belgem mevcut.

anection

Mesaj gönderen anection » Cmt Ağu 15, 2020 12:17 am

makca yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 1:49 pm 19 Ağustos'a randevu aldım. Normalde 1 ayda çıkabiliyormuş vizeler ama bu dönemde her şey gibi o da belirsiz. Benim o konuda diyecek bir şeyim yok maalesef.
Hocam bu aldığınız randevu konsolostaki vize randevusu mu? tüm belgelerin istendiği, bloke hesap vs.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cmt Ağu 15, 2020 2:11 am

anection yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 12:17 am Hocam bu aldığınız randevu konsolostaki vize randevusu mu? tüm belgelerin istendiği, bloke hesap vs.
Ankarada idata'ya belgeleri teslim etme randevusu veriliyor şuan. Konsolosluğa onlar teslim edecek. Konslosluk işi nasıl olur bilmiyorum ama..

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Ağu 15, 2020 2:18 am

exectus yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 2:11 am Ankarada idata'ya belgeleri teslim etme randevusu veriliyor şuan. Konsolosluğa onlar teslim edecek. Konslosluk işi nasıl olur bilmiyorum ama..
13.08 de en son Almanya elçiliği sosyal medya hesaplarında ; " Yakında Almanya'nın tüm dış temsilciliklerinin vize bölümlerinde (Ankara, İstanbul, İzmir) ulusal vize (D kategorisi) ve aile birleşimi vize başvurusunda bulunmak için IDATA çağrı merkezinin online randevu sisteminde sıra numarasının alınması mümkün olacaktır." böyle paylaşmışlardı.

Ama elçilliğin sitesine baktığımda böyle bir yazı var;
Seyahat kısıtlamalarından önce alınan ve daha sonra iDATA tarafından iptal edilen Ulusal vize (D Tipi Vize) başvuru randevuları, iDATA tarafından kronolojik sırayla yeniden verilecektir. Öncelikle aile birleşimine dair başvurulara randevu verilecektir. Diğer seyahat amaçlarını kapsayan başvuru kategorileri için ise daha ileri bir zamanda bilgi verilecektir.

Benim anlamadığım ulusal vize randevuları sadece iptal edilen başvurular için mi başlıyacak?