Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Yüksek Lisans

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
reall

İngilizce Yüksek Lisans

Mesaj gönderen reall » Cum Ağu 14, 2020 10:54 pm

Merhabalar bu sene mezun olup Almanya'da bir ingilizce yüksek lisans eğitim veren üniversiteye başvurmayı düşünüyorum.
Benden herhangi bir Almanca dil bilgisi istenilmektemidir zaten ielts sınavına gireceğim ?

yuzigu

Re: İngilizce Yüksek Lisans

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt Ağu 15, 2020 12:16 am

%100 İngilizce bir bölüme girersen Almanca belgesi istemezler (örnek : TUM bilgisayar mühendisliği).

reall

Mesaj gönderen reall » Pzr Ağu 16, 2020 10:54 am

Teşekkürler bende TUM da ziraat mühendisliğinde master düşünüyorum ortalama yanıt süresi vs bir bilginiz var mı veya kabul olma şansım. Bir sorum daha olacak her üniversite bildiğim kadarıyla üni assitle çalışmıyor yani hepsi para istemiyor sanıyorum ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 17, 2020 1:51 pm

reall yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 10:54 am Teşekkürler bende TUM da ziraat mühendisliğinde master düşünüyorum ortalama yanıt süresi vs bir bilginiz var mı veya kabul olma şansım. Bir sorum daha olacak her üniversite bildiğim kadarıyla üni assitle çalışmıyor yani hepsi para istemiyor sanıyorum ?
Normalde semester baslamadan 5-6 hafta öncesinden cevap geliyor. Uni assistle calismamasina ragmen basvuru icin ek bir ücret alan üniversiteler de mevcut. Örnegin TU Ilmenau, TU Braunschweig veya TU Clausthal gibi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

reall

Mesaj gönderen reall » Pzt Ağu 17, 2020 3:25 pm

Tesekkürler yorumunuz için benim bir sorum daha olacaktı. Ben bu 2020-2021 eğitim yılı mezun olacağım ve çoğu üniversitenin deadline'ı mart nisan veya mayıs ayında bitiyor haliyle mezuniyet belgemi almadan başvuracağım herhangi bir sorun oluşturur mu ? En azından yanlış anlamadıysam Bonn üniversitesi bunu yapabileceğimi söylüyor ama bunun dışında hehangi bir üniversitede göremedim bu yazıyı.