Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İleri seviye yazılım biliyorum ama puanım düşük?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
grif0n

İleri seviye yazılım biliyorum ama puanım düşük?

Mesaj gönderen grif0n » Prş Ağu 13, 2020 8:35 pm

Herkese merhaba. Ben kendimi yazılım alanında çok geliştirdim ve şuan kendi projelerimle kazandığım aylık pasif gelirim bile var. Lise mezunu olduğum için Türkiye'deki şirketlerden kabul almayı geçtim, teknik ve pratik bilgimin yeterli olmasına rağmen ciddiye bile almıyorlar.
Her neyse ben de Almanya'da bir üniversite okumak istedim. Sebebi ise burada benim iyi bir üniversiteyi kazanma ihtimalim yok ve artık ülkeden çok bunaldım yurtdışında yaşamak istiyorum. Bu sene sınava girdim eşit ağırlıktan 260 civarı bir puan geldi. Sayısalda da 500 bin olduğu için bilgisayar mühendisliğini kazanamadım. Hal böyle olunca ben de işletme veya yönetim bilişim sistemleri yazmayı düşünüyorum.( Son gün yarın) Şimdi puan olarak bu 2 bölüm geliyor fakat hal böyle olunca nc değerim düşük oluyor.

Lafı çok uzattım, sormak istediğim soru: yönetim bilişim sistemlerini burada kazanıp almancayı da öğrendikten sonra Almanya'da herhangi bir üniversiteden kabul alma ihtimalim var mıdır? Yaşım da genç olduğu için direk sektöre atılmak yerine üniversite okumak istiyorum. Bu arada nc değerim düşük ama üst seviye ingilizce biliyorum ayrıca yazılım alanında güzel projelerim var aylık güzel bir para cebime giriyor.
En son grif0n tarafından Prş Ağu 13, 2020 8:41 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

grif0n

Re: İleri seviye yazılım biliyorum ama puanım düşük?

Mesaj gönderen grif0n » Prş Ağu 13, 2020 8:37 pm

Arkadaşlar şimdi bana egolu felan yazacaklara söylüyorum, şuan ülkedeki çoğu üniversite mezunu bilgisayar mühendislerinden çok daha fazla teknik ve pratik bilgiye sahibim. Şuan benim yaşımda üniversite okuyan arkadaşlarım bir sıkıntı oldğunda benden yardım alıyor.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 13, 2020 9:01 pm

grif0n yazdı: Prş Ağu 13, 2020 8:35 pm Herkese merhaba. Ben kendimi yazılım alanında çok geliştirdim ve şuan kendi projelerimle kazandığım aylık pasif gelirim bile var. Lise mezunu olduğum için Türkiye'deki şirketlerden kabul almayı geçtim, teknik ve pratik bilgimin yeterli olmasına rağmen ciddiye bile almıyorlar.
Her neyse ben de Almanya'da bir üniversite okumak istedim. Sebebi ise burada benim iyi bir üniversiteyi kazanma ihtimalim yok ve artık ülkeden çok bunaldım yurtdışında yaşamak istiyorum. Bu sene sınava girdim eşit ağırlıktan 260 civarı bir puan geldi. Sayısalda da 500 bin olduğu için bilgisayar mühendisliğini kazanamadım. Hal böyle olunca ben de işletme veya yönetim bilişim sistemleri yazmayı düşünüyorum.( Son gün yarın) Şimdi puan olarak bu 2 bölüm geliyor fakat hal böyle olunca nc değerim düşük oluyor.

Lafı çok uzattım, sormak istediğim soru: yönetim bilişim sistemlerini burada kazanıp almancayı da öğrendikten sonra Almanya'da herhangi bir üniversiteden kabul alma ihtimalim var mıdır? Yaşım da genç olduğu için direk sektöre atılmak yerine üniversite okumak istiyorum. Bu arada nc değerim düşük ama üst seviye ingilizce biliyorum ayrıca yazılım alanında güzel projelerim var aylık güzel bir para cebime giriyor.
500 bine matematik bölümü geliyorsa onu yazabilirsin oda oluyor.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Prş Ağu 13, 2020 9:21 pm

grif0n yazdı: Prş Ağu 13, 2020 8:35 pm Herkese merhaba. Ben kendimi yazılım alanında çok geliştirdim ve şuan kendi projelerimle kazandığım aylık pasif gelirim bile var. Lise mezunu olduğum için Türkiye'deki şirketlerden kabul almayı geçtim, teknik ve pratik bilgimin yeterli olmasına rağmen ciddiye bile almıyorlar.

kaynak olarak neleri baz aldın bir bilgisayar mühendisliği öğrencisinden daha donanımlı olabilmek için nasıl öğrendin yani kitaplardan mı birisinden mi internet üzerinden mi detay verirsen çok sevinirim birde ne kadar zaman verdin
teşekkürler

grif0n

Mesaj gönderen grif0n » Prş Ağu 13, 2020 9:22 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:01 pm 500 bine matematik bölümü geliyorsa onu yazabilirsin oda oluyor.
500 bine gelebilir matematik, yönetim bilişim sistemleri yazmıştım matematik ile değiştiriyim mi?

grif0n

Mesaj gönderen grif0n » Prş Ağu 13, 2020 9:30 pm

catay1 yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:21 pm kaynak olarak neleri baz aldın bir bilgisayar mühendisliği öğrencisinden daha donanımlı olabilmek için nasıl öğrendin yani kitaplardan mı birisinden mi internet üzerinden mi detay verirsen çok sevinirim birde ne kadar zaman verdin
teşekkürler
mail adresime (showtime41272@gmail.com) bir mail yollarsan, boş vaktimde detaylı bir şekilde cevap verebilirim. Şuan hem fiziksel olarak hem de kendi projelerimde çalıştığım için biraz yoğunum ama mutlaka dönüt sağlayacağım.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 13, 2020 9:41 pm

grif0n yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:22 pm 500 bine gelebilir matematik, yönetim bilişim sistemleri yazmıştım matematik ile değiştiriyim mi?
Benim bildiğim kadarıyla da matematikten informatik oluyor. Ama gidememe ihtimaline karşı matematik okuyabilirsen yaz

grif0n

Mesaj gönderen grif0n » Prş Ağu 13, 2020 9:54 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:41 pm Benim bildiğim kadarıyla da matematikten informatik oluyor. Ama gidememe ihtimaline karşı matematik okuyabilirsen yaz
Yarın tercihler bitiyor. Kesin olarak nasıl öğrenebilirim? Yönetim bilişim sistemleri de kabul görmez mi?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 13, 2020 9:58 pm

grif0n yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:54 pm Yarın tercihler bitiyor. Kesin olarak nasıl öğrenebilirim? Yönetim bilişim sistemleri de kabul görmez mi?
Onu bilmiyorum ama matematik kabul görüyor

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 13, 2020 11:18 pm

grif0n yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:22 pm 500 bine gelebilir matematik, yönetim bilişim sistemleri yazmıştım matematik ile değiştiriyim mi?
O da olur bence kesin olarak bilgi almak icin Gurkan beye sorun mail yoluyla veya forumda gorurse yazar umarim.

EDIT: Gurkan Bey okuya bilirsiniz die cevap vermis yani sorun olmaz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Cum Ağu 28, 2020 12:11 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 13, 2020 11:18 pm O da olur bence kesin olarak bilgi almak icin Gurkan beye sorun mail yoluyla veya forumda gorurse yazar umarim.

EDIT: Gurkan Bey okuya bilirsiniz die cevap vermis yani sorun olmaz.
Berkay ne yaptun knkkk

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 28, 2020 4:03 pm

Almanyada iş bulabilirsen üni notunu önemsemezler. Ama üniye geleceksen vize konusanda üni notunun düşük olması kötü bir etken. Zannetmiyorum konsolosluk senin bildiğin yazılım dillerine baksınlar (üniye geleceksen. Ama alanımda iş bulur öyle gelirim diyorsan üni notunu konsolosluk pek önemseyeceğini sanmam)

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Eyl 22, 2021 6:07 am

Hayat nasıl gidiyor hocam ? Ne yaptınız gidebildiniz mi Almanya'ya ?

AylinCelik

Mesaj gönderen AylinCelik » Çrş Eyl 22, 2021 2:21 pm

Insaat ustasinin kendisini bir mimardan daha cok bildigini düsünmesini gibi bir sendroma yakalanmis arkadas.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Eyl 22, 2021 3:06 pm

grif0n yazdı: Prş Ağu 13, 2020 8:37 pm Arkadaşlar şimdi bana egolu felan yazacaklara söylüyorum, şuan ülkedeki çoğu üniversite mezunu bilgisayar mühendislerinden çok daha fazla teknik ve pratik bilgiye sahibim. Şuan benim yaşımda üniversite okuyan arkadaşlarım bir sıkıntı oldğunda benden yardım alıyor.
Egolu değilim yazmışsın ama pc mühendislerini küçümsemişsin. Onlar 4 sene iyi kötü üni okumuşlar. Ayrıca sen 500k. Oluşum demişsin de bildiğim kadarıyla barajı bile geçememişsin demek oluyor(arkadaşım 400k.oldu ama yerleştirme sıralaması ve puanı yoktu ve tercih yapamadı)