Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize aldıktan sonra okul değiştirme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeliskanat

Vize aldıktan sonra okul değiştirme

Mesaj gönderen zeliskanat » Çrş Ağu 12, 2020 2:00 pm

Merhaba arkadaşlar,
Şu an İngilizce master için bir bölümden kabul mektubum var ama hala kabul beklediğim okul- bölüm var. Vize başvurularını açtılar hala randevu alamıyoruz gerçi ama diyelim aldık ve ben elimdeki kabul mektubuyla öğrenci vizemi aldım ve vizemi aldıktan sonra diğer daha çok o istediğim okuldan da kabul geldi. Ve bu iki okul tabi farklı şehirlerde.
Kısaca, başka bir okulun kabul mektubuyla vize alıp bir başka okula gidildiğinde nakil, kayıt vs gibi işlemler nasıl oluyor bileniniz bu konuda deneyimi olan, paylaşmak ya da akıl vermek isteyen olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, umarım en yakın zamanda her şey düzelir ve hepimiz istediğimiz, uğrana emek verdiğimiz yerlerde oluruz, sevgiler :)

iremc.

Re: Vize aldıktan sonra okul değiştirme

Mesaj gönderen iremc. » Çrş Ağu 12, 2020 3:53 pm

Bunu ben de çok merak ediyorum.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Çrş Ağu 12, 2020 4:02 pm

Aynı durumdayım, esas beklediğim okuldan kabul alamadım henüz bekliyorum ama elimde kabulum var. Danışmandan aldığım bilgiye göre yapılabilir bi durummuş hatta bana da bunu kendisi önerdi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 13, 2020 9:44 am

Gideceginiz sehirdeki yabancilar dairesi karar verir. Eger vize üzerinde für das X-Studium an der Universität Y diye yaziyorsa ve Z üniversitesine giderseniz, o Z deki yabancilar dairesi burda Z yazmiyor, Y sehri yaziyor diye oturum uzatmayabilir. Daha önce böyle bir sorun yasayip ülkesine gönderilen ögrenciler oldu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zeliskanat

Mesaj gönderen zeliskanat » Prş Ağu 13, 2020 10:27 am

Physiker yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:44 am Gideceginiz sehirdeki yabancilar dairesi karar verir. Eger vize üzerinde für das X-Studium an der Universität Y diye yaziyorsa ve Z üniversitesine giderseniz, o Z deki yabancilar dairesi burda Z yazmiyor, Y sehri yaziyor diye oturum uzatmayabilir. Daha önce böyle bir sorun yasayip ülkesine gönderilen ögrenciler oldu.
Teşekkür ederim açıklama için biraz daha beklemekte fayda var o zaman.
Peki ''für das X-Studium an der Universität Y'' ifadesinin yazılmamasını , konsoloslukta mülakat sırasında vereceğim ''başka bölümden de kabul bekliyorum'' gibi bir beyanla sağlayabilir miyim ?
Ama o zaman da mülakatta yanlış bir izlenim(belirli hedefi olmayan, tutarsız gibi) verebilirim.. Bu daha kötü olabilir sanırım.

west

Mesaj gönderen west » Prş Ağu 13, 2020 10:42 am

Ben de aynı konuda endişeliyim. Şuan kabul aldığım okula 18 Ağustosa kadar onay maili atmam gerekiyor. Ekimde başlayacak dersler için Eylül ayı civarında da kayıtlar olacakmış. Ancak istediğim bölüm ile interview'ı bile 2 hafta sonra yapacağım. Bu durumda istediğim yerden kabul edilmeme ve şuan mevcut okulumu da kaybetme riskini göze alarak vizeye başvurmamalı mıyım ?

ylzaksn

Mesaj gönderen ylzaksn » Çrş Kas 25, 2020 9:30 pm

zeliskanat yazdı: Prş Ağu 13, 2020 10:27 am Teşekkür ederim açıklama için biraz daha beklemekte fayda var o zaman.
Peki ''für das X-Studium an der Universität Y'' ifadesinin yazılmamasını , konsoloslukta mülakat sırasında vereceğim ''başka bölümden de kabul bekliyorum'' gibi bir beyanla sağlayabilir miyim ?
Ama o zaman da mülakatta yanlış bir izlenim(belirli hedefi olmayan, tutarsız gibi) verebilirim.. Bu daha kötü olabilir sanırım.
Şuan ben de aynı durumdayım, ve çok kararsız kaldım. Sonunda bu durumu nasıl çözdünüz :)

zeliskanat

Mesaj gönderen zeliskanat » Çrş Kas 25, 2020 10:31 pm

ylzaksn yazdı: Çrş Kas 25, 2020 9:30 pm Şuan ben de aynı durumdayım, ve çok kararsız kaldım. Sonunda bu durumu nasıl çözdünüz :)
En çok istediğim bölümlerden birinden vize randevumdan önce kabul aldım bu fikir aklımdan çıkmıştı.
Ama şunu söyleyebilirim vizemde'für das X-Studium an der Universität Y' gibi bir ifade yok.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Kas 26, 2020 10:15 am

Physiker yazdı: Prş Ağu 13, 2020 9:44 am Gideceginiz sehirdeki yabancilar dairesi karar verir. Eger vize üzerinde für das X-Studium an der Universität Y diye yaziyorsa ve Z üniversitesine giderseniz, o Z deki yabancilar dairesi burda Z yazmiyor, Y sehri yaziyor diye oturum uzatmayabilir. Daha önce böyle bir sorun yasayip ülkesine gönderilen ögrenciler oldu.
Peki uzatılmadığı zama son çare olarak. Vizedeki okula başlasak daha iyi olmazmı türkiye yerine ?

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Prş Haz 23, 2022 9:34 am

ylzaksn yazdı: Çrş Kas 25, 2020 9:30 pm Şuan ben de aynı durumdayım, ve çok kararsız kaldım. Sonunda bu durumu nasıl çözdünüz :)
Ben de aynı durumdayım haha cozebildiniz mi?

infc3ku

Mesaj gönderen infc3ku » Prş Haz 23, 2022 10:45 am

merhaba, ben de aynı durumdayım fakat iki seçeneğim de aynı şehirde. Böyle bir durumda da bir sıkıntı olur mu.

melt.sahin

Mesaj gönderen melt.sahin » Cmt Oca 06, 2024 8:38 pm

Bu konuda net bir bilgi var mi acaba? İstediğim okul şubatta kabul/red durumu belli olacak. O zamana kadar beklersem vize yetişmeyecek. 30 ocakta da randevum var. Başka bir okuldan kabulüm olduğu için onu sunmayı düşünüyordum randevuda. Ancak sonradan asıl istediğim okuldan kabul gelirse önceliğim o olduğu için Almanya’da bu durumda sıkıntı yaşar mıyım? Güncel bir bilgi var mi? Ya da vize randevumu mu ertelemeliyim?