Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master ve dil kursu karmasasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Acoris

Mesaj gönderen Acoris » Çrş Nis 14, 2010 2:07 am

Sevgili arkadaslar, 45 gun sonra 4 senelik ege turizmden mezun oluyorum.
Frankfurtta bir tanidigimiz var ve ben frankfurtta master yapmak istiyorum. (Davetiye yolluyor)
Masterdan once 6 ay kadar almancami dil kursu ile gelistirmek istiyorum.
izmir.diplo.de e baktigimda, Master yapacaklar icin olan vizede okuldan kabul belgesi istiyorlar. Ama ben haziranda gitmek istiyorum. O zamana kadar bir universiteden kabul edilmem oldukca zor saniyorum.
O zaman ben normal dil kursu vizesine mi basvurmam gerekiyor? Git gel yapmak istemiyorum ? Ben almanyada master yapicam diyip, dil kursu kaydimla yuksek ogrenim vizesi alamiyormuyum? Yada nasil oluyor? forumlari okudum ama benzer bir konu bulamadim.

Simdiden tesekkur ederim.

NOT: ingilizce okuyabilecegim bolum cok az, bu yuzden tesdafi vererek Almanca Master yapmak istiyorum.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Nis 14, 2010 2:42 am

arkadasim forumda surekli yer alan bir konu aslinda. Bachelor Master farketmez. Onunuzde iki secenek var.

birincisi ogrenci adayi vizesine basvuracaksiniz. Burada dil kursu belgesi ile basvurabilirsiniz.

ikincisi ve daha iyisi ise sartli kabul alarak ogrenci vizesine basvurmaktir ki burada ileriki bir donem icin bir universiteden sartli kabul alman gerekiyor. Konunun detaylari icin forumda sartli kabul diye aratabilirsin.. :)