Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İKİNCİ LİSANS PROGRAMI İÇİN

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gövdegösterisi

İKİNCİ LİSANS PROGRAMI İÇİN

Mesaj gönderen gövdegösterisi » Cmt Ağu 01, 2020 3:57 pm

Merhaba benin sorum Almanya'da ikinci lisans programını okumak üzerine olacaktı. Türkiye'de hukuk fakültesini bitirdim ama bilim sevdası üzerine bu sene tekrar sınava girdim ve 448 puan aldım- NC 1.8 oluyor- hedefim moleküler biyoloji ve genetik üzerine Almanya'da lisansa başlamak. Türkiye'de herhangi bir üniversitenin bu bölümünü yazıp kayıt olmayacağım asıl niyetim dil eksikliğimi tamamlayıp başvuru yapmak. Evvelki konularda bir lisans bitirenin istediği ikinci lisansı okuyabilir minvalinde yazılanları okumuştum ama benim isteğim bazı üniversitelerde mevcut ve NC 1.8 istiyor yaklaşık yani planımda bir eksiklik mevcut mu ya da yanlış mı düşünüyorum? x üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik yazıp dili de hallettikten sonra Almanya için başvuru yapacağım, sanki ilk defa lisansa başvuru yapanlar ile ikinci defa okumak isteyenler arasında ayrım var gibi algıladım o zaman farklı hesaplamalar devreye dahil oluyor (üniversite mezuniyeti vs.) Ben dediğim yolu izledikten sonra sanki ilk defa lisansa başlayacak gibi bilindik hesabı yapıp sadece NC üzerinden 448 puanı kullanamaz mıyım?

catay1

Re: İKİNCİ LİSANS PROGRAMI İÇİN

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Ağu 01, 2020 4:39 pm

gövdegösterisi yazdı: Cmt Ağu 01, 2020 3:57 pm Merhaba benin sorum Almanya'da ikinci lisans programını okumak üzerine olacaktı. Türkiye'de hukuk fakültesini bitirdim ama bilim sevdası üzerine bu sene tekrar sınava girdim ve 448 puan aldım- NC 1.8 oluyor- hedefim moleküler biyoloji ve genetik üzerine Almanya'da lisansa başlamak. Türkiye'de herhangi bir üniversitenin bu bölümünü yazıp kayıt olmayacağım asıl niyetim dil eksikliğimi tamamlayıp başvuru yapmak. Evvelki konularda bir lisans bitirenin istediği ikinci lisansı okuyabilir minvalinde yazılanları okumuştum ama benim isteğim bazı üniversitelerde mevcut ve NC 1.8 istiyor yaklaşık yani planımda bir eksiklik mevcut mu ya da yanlış mı düşünüyorum? x üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik yazıp dili de hallettikten sonra Almanya için başvuru yapacağım, sanki ilk defa lisansa başvuru yapanlar ile ikinci defa okumak isteyenler arasında ayrım var gibi algıladım o zaman farklı hesaplamalar devreye dahil oluyor (üniversite mezuniyeti vs.) Ben dediğim yolu izledikten sonra sanki ilk defa lisansa başlayacak gibi bilindik hesabı yapıp sadece NC üzerinden 448 puanı kullanamaz mıyım?
merhaba bende sizin planladığınız gibi düşünüyorum fakat ilk defa sınava girdim üniversite işlemleri konusunda tecrübem sıfır siz okumuş biri olarak bu işlemlerde nasıl bir yol izleyeceksiniz bende dediğiniz gibi örneğin elektrik elektronik kazanıp dil öğrenip seneye gitmeyi planlıyorum ama üniversite nasıl olacak bilmiyorum üniversiteye gidip kayıt yaptıracak mıyım yoksa sadece kazanmam yetiyor mu sadece kazanmam yetiyorsa belki kabul almayacağım red yiyeceğim bu sefer tekrar mı sınava hazırlanmam gerekecek kazandığım bölüme 1 yıl sonra red yersem devam etme olasılığım var mı nasıl oluyor hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim başarılar.

gövdegösterisi

Mesaj gönderen gövdegösterisi » Cmt Ağu 01, 2020 5:17 pm

catay1 yazdı: Cmt Ağu 01, 2020 4:39 pm merhaba bende sizin planladığınız gibi düşünüyorum fakat ilk defa sınava girdim üniversite işlemleri konusunda tecrübem sıfır siz okumuş biri olarak bu işlemlerde nasıl bir yol izleyeceksiniz bende dediğiniz gibi örneğin elektrik elektronik kazanıp dil öğrenip seneye gitmeyi planlıyorum ama üniversite nasıl olacak bilmiyorum üniversiteye gidip kayıt yaptıracak mıyım yoksa sadece kazanmam yetiyor mu sadece kazanmam yetiyorsa belki kabul almayacağım red yiyeceğim bu sefer tekrar mı sınava hazırlanmam gerekecek kazandığım bölüme 1 yıl sonra red yersem devam etme olasılığım var mı nasıl oluyor hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim başarılar.
Hocam şu şekilde: Almanya'da lisans için kazanmış olmak kâfi yani ÖSYM belgesinde o ilgili bölümün olması lazım. Ben tekrardan Türkiye'de üniversite okumak istemediğim için o ÖSYM belgesini almam yeterli. Üniversiteye kayıt yaptırmayacağım ama sizin ikinci bir ihtimal red karşılığında okurum Türkiye'de diyorsanız kayıt yaptırmanız şart hatta okulun devam zorunluluğu olup olmadığı hususlarını da dikkate almanız gerekiyor atılmamak için okulu dondurma hakkımızın şartlarını öğrenip dil için hazırlık yapabilir, okuldan da atılmamış olursunuz. Belki biraz ilgisiz ama bir tercih yapıp kazandığınız an kayıt yaptırmasanız bile okul puanı yarıya inecek, hani tekrar sınava girmek isterseniz diye yazdım.
Not:Eğer ki hatam varsa düzeltilmeye açığım.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Ağu 01, 2020 6:12 pm

gövdegösterisi yazdı: Cmt Ağu 01, 2020 5:17 pm Hocam şu şekilde: Almanya'da lisans için kazanmış olmak kâfi yani ÖSYM belgesinde o ilgili bölümün olması lazım. Ben tekrardan Türkiye'de üniversite okumak istemediğim için o ÖSYM belgesini almam yeterli. Üniversiteye kayıt yaptırmayacağım ama sizin ikinci bir ihtimal red karşılığında okurum Türkiye'de diyorsanız kayıt yaptırmanız şart hatta okulun devam zorunluluğu olup olmadığı hususlarını da dikkate almanız gerekiyor atılmamak için okulu dondurma hakkımızın şartlarını öğrenip dil için hazırlık yapabilir, okuldan da atılmamış olursunuz. Belki biraz ilgisiz ama bir tercih yapıp kazandığınız an kayıt yaptırmasanız bile okul puanı yarıya inecek, hani tekrar sınava girmek isterseniz diye yazdım.
Not:Eğer ki hatam varsa düzeltilmeye açığım.
öncelikle teşekkür ederim cevabınız için puanım zaten çok kötü değil o yüzden tekrar girmeyi istemiyorum kırık obp dende haberdarım o da korkutuyor biraz zaten , benim planım bu sene istediğim bölüm ile ilgili türkiyede bölüm kazanmak ve almanca öğrenmek 1 sene içerisinde ardından şartlı veyahut normal kabul almak almanca durumuma göre başvuru yapmak korkutanda şu eğer red yersem sonuçta bu da bir ihtimal tekrar sınavlarla vs uğraşmak istemiyorum burda kazandığım üniversiteye gitmek istiyorum bu olabilecek bir şey sizin dediğinize göre yani değil mi bir de üniversitenin devam zorunluluğunun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim birde dondurursam eğer başvururken sıkıntı yaratır mı acaba çok teşekkürler tekrar

gövdegösterisi

Mesaj gönderen gövdegösterisi » Cum Ağu 07, 2020 2:06 pm

gövdegösterisi yazdı: Cmt Ağu 01, 2020 3:57 pm Merhaba benin sorum Almanya'da ikinci lisans programını okumak üzerine olacaktı. Türkiye'de hukuk fakültesini bitirdim ama bilim sevdası üzerine bu sene tekrar sınava girdim ve 448 puan aldım- NC 1.8 oluyor- hedefim moleküler biyoloji ve genetik üzerine Almanya'da lisansa başlamak. Türkiye'de herhangi bir üniversitenin bu bölümünü yazıp kayıt olmayacağım asıl niyetim dil eksikliğimi tamamlayıp başvuru yapmak. Evvelki konularda bir lisans bitirenin istediği ikinci lisansı okuyabilir minvalinde yazılanları okumuştum ama benim isteğim bazı üniversitelerde mevcut ve NC 1.8 istiyor yaklaşık yani planımda bir eksiklik mevcut mu ya da yanlış mı düşünüyorum? x üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik yazıp dili de hallettikten sonra Almanya için başvuru yapacağım, sanki ilk defa lisansa başvuru yapanlar ile ikinci defa okumak isteyenler arasında ayrım var gibi algıladım o zaman farklı hesaplamalar devreye dahil oluyor (üniversite mezuniyeti vs.) Ben dediğim yolu izledikten sonra sanki ilk defa lisansa başlayacak gibi bilindik hesabı yapıp sadece NC üzerinden 448 puanı kullanamaz mıyım?
İlaveten üniversitelerin alt sınır için yazan NC puanları için kıstas sadece YKS puanı mı? Lise diploma notum 67 olduğu için YKS de kullanılabilir bir puan yapmak için uğraştım. Uni assist'in hesaplaması da sadece yks puanı üzerinden (448) 1.8 olur mu? Teşekkürler.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Ağu 08, 2020 11:18 am

gövdegösterisi yazdı: Cum Ağu 07, 2020 2:06 pm İlaveten üniversitelerin alt sınır için yazan NC puanları için kıstas sadece YKS puanı mı? Lise diploma notum 67 olduğu için YKS de kullanılabilir bir puan yapmak için uğraştım. Uni assist'in hesaplaması da sadece yks puanı üzerinden (448) 1.8 olur mu? Teşekkürler.
Sadece yks puani dogrudur.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

gövdegösterisi

Mesaj gönderen gövdegösterisi » Pzr Ağu 09, 2020 8:02 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 11:18 am Sadece yks puani dogrudur.
Teşekkür ederim cevabınız için :)