Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
chosen

Re: Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 7:01 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 6:43 pm Son sorum var unutmadan 😂 goethe deki kurslar nasıl eğitim nasıl sence c1.1 e kadar ne kadar sürede gelinir eğitimi kalitesi nasıl pahalılığa değer mi.
Hocam ben goethe kurslarını hiç sevmedim. Harcadığım zamana üzülüyorum. Ben Goethe Ankara da A2.1, A2.2 , B1.1 kurslarını aldım. ve hiç memnun kalmadım.

A2.1 ve A2.2 yi super yoğun kurs olarak aldım 2 hafta biri 2 hafta biri şeklinde ve hiç yararını görmedim. Goethe Ankara bu işi artık ticarete dökmüş. A2.1 ve A2.2 de hocalarım ilk defa derslerini veriyorlardı. B1.1 deki hocam ise son dersini veriyordu ve hiç bir şekilde sınıf ile ilgilenmedi. Hatta ben katılım belgemi tam 2 ay sonra alabildim çünkü kadın istifa etmişti. Normalde katılım belgesi kurs bitince basılıp veriliyor bu arada. B1.1 deki hocam kaliteli hocaydı ama son sınıfı olduğu için hiç bir şekilde sınıfla ilgilenmedi örnek konular ödevler felan vermedi. Harcadığım paraya zamana çok üzülüyorum hiç memnun kalmadım.
Ben bu şekilde düşünüyorum hocam memnun olan insanlar olabilir ama bana bir yararı olmadı.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 7:10 pm

Başka kurs varmı iyi olduğunu duyduğun yaygın olan falan goethe pahalı baya dediğin gibiyse yazılmaya gerek yok sence ne yapmalıyım mevki istanbul

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 7:11 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 7:10 pm Başka kurs varmı iyi olduğunu duyduğun yaygın olan falan goethe pahalı baya dediğin gibiyse yazılmaya gerek yok sence ne yapmalıyım mevki istanbul
K.bakma hocam istanbul hakkında hiç bir bilgim yok :S ne desem boş olur.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 7:33 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 7:11 pm K.bakma hocam istanbul hakkında hiç bir bilgim yok :S ne desem boş olur.
Peki kendini gelişmiş hissediyormusun b1 gibi oraya gitsen iletişim kurabilirmisin sence

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 8:21 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 7:33 pm Peki kendini gelişmiş hissediyormusun b1 gibi oraya gitsen iletişim kurabilirmisin sence
Hocam muhakkak yararı oldu olmuştur tabi ki ama son zamanlarda Goethe Ankara da iyi hocaların hepsi ayrılmaya başladı ve yerlerine gelen hocalar çok deneyimli değiller. Oraya gidersem büyük ihtimal b1 den başlacağımı düşünüyorum. İletişim konusunda bir sorun yaşayacağımı düşünmüyor.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 9:36 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 8:21 pm Hocam muhakkak yararı oldu olmuştur tabi ki ama son zamanlarda Goethe Ankara da iyi hocaların hepsi ayrılmaya başladı ve yerlerine gelen hocalar çok deneyimli değiller. Oraya gidersem büyük ihtimal b1 den başlacağımı düşünüyorum. İletişim konusunda bir sorun yaşayacağımı düşünmüyor.
Çok sağolasın kardeşim fikirlerini şeffafça söylüyorsun bu forumda fazla kişi yok öyle sağolasın tekrardan

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 10:27 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 9:36 pm Çok sağolasın kardeşim fikirlerini şeffafça söylüyorsun bu forumda fazla kişi yok öyle sağolasın tekrardan
Ne demek hocam :D Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Turan_24

Mesaj gönderen Turan_24 » Cmt Haz 27, 2020 9:10 am

Merhaba

Tu clausthal da okuyan veya daha once okumuş olan yada clausthal da yaşam tecrubesi olan arkadaşlar varsa tecrubelerini paylaşabilir mi?

Konaklama
Okul
Toplum vs hakkinda.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Prş Ağu 06, 2020 9:10 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 10:27 pm Ne demek hocam :D Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Kardeşim merhaba durumun nedir Bi gireyim dedim foruma merak ettim başvuru falan yapmıştın

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ağu 06, 2020 9:29 pm

Muhan yazdı: Prş Ağu 06, 2020 9:10 pm Kardeşim merhaba durumun nedir Bi gireyim dedim foruma merak ettim başvuru falan yapmıştın
Merhaba hocam 26 haziranda Goethe A2 sınavına girdim ve 02.temmuzda sertifikamı aldım. 03. temmuzda da Ankara konsolosluğa elden gidip kapıdaki güvenliğe gerekli evrakları teslim ettim (yeni kurs kayıt belgesi, sigorta, A2 sertifikası) . Daha sonra 22 temmuzda aradım ve belgelerin ellerine ulaşıp ulaşmadığını sordum ellerine ulaştığını bir sorun olmadığını artık beklemem gerektiğini söyledir. Bakalım bekliyoruz :D

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Ağu 06, 2020 10:16 pm

Turan_24 yazdı: Cmt Haz 27, 2020 9:10 am Merhaba

Tu clausthal da okuyan veya daha once okumuş olan yada clausthal da yaşam tecrubesi olan arkadaşlar varsa tecrubelerini paylaşabilir mi?

Konaklama
Okul
Toplum vs hakkinda.
belli bir süre bulundum orada zamanında ,tam bir izole ortamı var.Yurtları iyi ve kolay yurt çıkıyor.Toplum güzel çoğu yabancı öğrenci okulun %25 civarı

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Prş Ağu 06, 2020 10:50 pm

ciruhr yazdı: Prş Ağu 06, 2020 10:16 pm belli bir süre bulundum orada zamanında ,tam bir izole ortamı var.Yurtları iyi ve kolay yurt çıkıyor.Toplum güzel çoğu yabancı öğrenci okulun %25 civarı
Hocam makine mühendisliğine almanyada 1 yıllık yüksek lisans var mı başvurabileceğimiz ort 2.5

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Prş Ağu 06, 2020 10:51 pm

chosen yazdı: Prş Ağu 06, 2020 9:29 pm Merhaba hocam 26 haziranda Goethe A2 sınavına girdim ve 02.temmuzda sertifikamı aldım. 03. temmuzda da Ankara konsolosluğa elden gidip kapıdaki güvenliğe gerekli evrakları teslim ettim (yeni kurs kayıt belgesi, sigorta, A2 sertifikası) . Daha sonra 22 temmuzda aradım ve belgelerin ellerine ulaşıp ulaşmadığını sordum ellerine ulaştığını bir sorun olmadığını artık beklemem gerektiğini söyledir. Bakalım bekliyoruz :D
Uzun sürdü baya ama sonu güzel olacak hallettiysen iyidir. Şimdi gittiğinde ne yapacaksın nereye başvuracak sın okul falan olarak 1 yıllık bölüm bakıyorum bende var mı acaba

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ağu 06, 2020 11:18 pm

Muhan yazdı: Prş Ağu 06, 2020 10:51 pm Uzun sürdü baya ama sonu güzel olacak hallettiysen iyidir. Şimdi gittiğinde ne yapacaksın nereye başvuracak sın okul falan olarak 1 yıllık bölüm bakıyorum bende var mı acaba
Şimdi gidince dil kursuna başlayacağım B1 den C1 seviyesine kadar daha sonra Sertifika alıp yüksek lisansa başlayacağım. Okul olarak ben Dortmund dan şartlı kabul aldım ama büyük bir ihtimal gitmiyeceğim. Hamburgdaki üniversitelere başvurucam. 1 yıllık bölüm derken? Öyle bir bölüm yok hocam benim bildiğim almanyada.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Prş Ağu 06, 2020 11:22 pm

chosen yazdı: Prş Ağu 06, 2020 11:18 pm Şimdi gidince dil kursuna başlayacağım B1 den C1 seviyesine kadar daha sonra Sertifika alıp yüksek lisansa başlayacağım. Okul olarak ben Dortmund dan şartlı kabul aldım ama büyük bir ihtimal gitmiyeceğim. Hamburgdaki üniversitelere başvurucam. 1 yıllık bölüm derken? Öyle bir bölüm yok hocam benim bildiğim almanyada.
Bazı yüksek lisans programları 1 yıllık oluyor ya tezsiz olunca onu sordum acaba var mıdır diye peki bu yüksek lisansda devam durumu var mı bana başka forumdan biri yükseğe kaydol ama ilk sene gir çalış 2. Sene başlarsın sadece okula odaklanırsın işte çalışmazsın dedi maddiyat o şekilde zora girmez dedi ne kadar doğru

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ağu 06, 2020 11:36 pm

Muhan yazdı: Prş Ağu 06, 2020 11:22 pm Bazı yüksek lisans programları 1 yıllık oluyor ya tezsiz olunca onu sordum acaba var mıdır diye peki bu yüksek lisansda devam durumu var mı bana başka forumdan biri yükseğe kaydol ama ilk sene gir çalış 2. Sene başlarsın sadece okula odaklanırsın işte çalışmazsın dedi maddiyat o şekilde zora girmez dedi ne kadar doğru
Hocam o konuda hiç bir bilgim yok maalesef.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Cum Ağu 07, 2020 12:25 am

chosen yazdı: Prş Ağu 06, 2020 11:36 pm Hocam o konuda hiç bir bilgim yok maalesef.
Sağolasın kardeşim ben biraz daha araştırayım gittiğimde euro 10 lirayı aşar çünkü : :roll:

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Cum Ağu 07, 2020 12:09 pm

chosen hocam merhaba. Tebrik ederim umarım her şey gönlünüzce olur. Bir şey sormak istiyorum. Ben Üniversite okumak istiyorum ve Th Köln ile konuştum Almanca kurslarının olduğunu söylediler. Şartlı kabul almak için uni assistten mi başvurmam gerek diye sorduğumda, 'hayır, üniversiteye direkt başvurmalısınız.' dediler. Burada biraz kafam karıştı. Bu şartlı kabul uni assist üzerinden alınmıyor mu acaba?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Ağu 07, 2020 12:28 pm

Montesqui yazdı: Cum Ağu 07, 2020 12:09 pm chosen hocam merhaba. Tebrik ederim umarım her şey gönlünüzce olur. Bir şey sormak istiyorum. Ben Üniversite okumak istiyorum ve Th Köln ile konuştum Almanca kurslarının olduğunu söylediler. Şartlı kabul almak için uni assistten mi başvurmam gerek diye sorduğumda, 'hayır, üniversiteye direkt başvurmalısınız.' dediler. Burada biraz kafam karıştı. Bu şartlı kabul uni assist üzerinden alınmıyor mu acaba?
Hocam şartlı kabul üniversiteden üniversiteye göre değişiyor. Bazı üniversiteler şartlı kabul veriyor bazıları vermiyor. Tu Köln nasıl şartlı kabul veriyor o konuda bir bilgim yok. Ben üniversitelere kendim başvurdum. Uni assist üzerinden başvurmadım. O konuda bir bilgim yok maalesef.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Ağu 07, 2020 12:30 pm

Montesqui yazdı: Cum Ağu 07, 2020 12:09 pm chosen hocam merhaba. Tebrik ederim umarım her şey gönlünüzce olur. Bir şey sormak istiyorum. Ben Üniversite okumak istiyorum ve Th Köln ile konuştum Almanca kurslarının olduğunu söylediler. Şartlı kabul almak için uni assistten mi başvurmam gerek diye sorduğumda, 'hayır, üniversiteye direkt başvurmalısınız.' dediler. Burada biraz kafam karıştı. Bu şartlı kabul uni assist üzerinden alınmıyor mu acaba?
Hayir hepsi degil bazilari icin koln clausthal gibi universiteler uni asistle degil bizzat universitenin kendisine basvurmaniz gerekir mesela clausthal da 75 euro ucret aliyordu sanirim basvuru icin.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering