Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tren karti(!?) ne kadara mal oluyor

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Cmt Nis 10, 2010 10:04 pm

Arkadaslar aslinda sormak istedigim: Munih Hochschulede okumayi dusunuyorum. Universite cok olumlu bakiyor. Ingolstadta oturmak istiyorum akarabalarim oldugu icin. Gecmis somestrede gidip gordum cok hos sirin bir sehir. Fakat merak ettigim burdan HM\'ye en ekonomik nasil gidebilirim? Bir de sizin bu universite hakkindaki goruslerinizi merak ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 11, 2010 8:08 pm

Haritadan baktigim kadariyla arada cok bir mesafe yok..Eger Munih Hochschule ogrenci pasosu veriyorsa cok ekonomik seyahat edebilirsin.
Her somestir basi yaklasik 200 / 230 Euro civarinda bir sey odersin..
Onun harici aylik biletler 60 / 70 Euro arasinda.

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzr Nis 11, 2010 8:52 pm

Tesekkurler. evet yakin 70+- km arabayla 40 dk bile surmuyor otobandan..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 11, 2010 9:04 pm

Hemen hemen Essen ve Koln kadar (75 km sanirim)..Ve RE Bahn larla ort. bir saat S-Bahn larla ise ort. birbucuk saat suruyor.
Senin okul ile Ingolstadt arasida boyle olsa gerek.

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzr Nis 11, 2010 9:07 pm

Zor olur mu ordan gidip gelmek acaba? munihte kira vermekten iyidir herhalde:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 11, 2010 9:13 pm

Kira vermekten iyidir elbette.Zor olsa bile kira parasi ile kiyaslandiginda,senin yerinde olsaydim sanirim bende gidis-donus 2-3 saati secerdim.

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Prş Nis 15, 2010 4:15 pm

arkadaslar ben reklinghausen herten de ikamet ediyorum bochum da dil kursuna gidecegim.yalniz bu ticket meselesi var sizce nasil bi yol izlemeliyim,su an sadece dil kursuna gidecegim icin ogrenci sayilmiyorum durum boyle olunca bilet fiyatlari 60 euro civari oluyormus,biraz pahali ne yapmaliyim..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 15, 2010 5:03 pm

Eger universiteden ogrenci kartini alamiyorsan aslinda pek bir care yok..
Dil kursundan alacagin katilim belgesiyle
(die Teilnahmebescheinigung) YoungTicket dedikleri kullandigi aylik karti alabilirsin.Tam emin degilim ama bu sekilde yapan bir kac arkadas hatirliyorum siteden.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Nis 15, 2010 7:21 pm

ozdemir benim izledigim yolu izleyeceksin.nasil mi.
ben dusseldorfta yasiyorum ama hergun bochuma gidip geliyorum.yalniz evet aylik biraz pahali.bochum da gicik bir uygulama var.anca en az 10 haftalik dil kursuna gideceksinki sana ogrenci karti cikartilsin.o da simdi baslasan anca 15 mayistan itibaren cikiyor kartin.
ben youngticket preisstufe D aldim ve NRW eyaletinde kiyida kosedeki bikac sehir haric hepsine gidebiliyorsun bu biletle.ek bir zusatzticket olmadan heryere, ama 88 Euro. bilmem aklina yatar mi.

yapacagin sey deutsche bahndan aldigin bilet talep formunu doldurup,kurs yapacagin yere muhurletmek ve bu muhurle gidip aliyorsun biletini kursun kac ayliksa o kadar veriyorlar..

NRWde IC ve ICE hizli trenleri haric butun ulasim araclarini kullanma hakkinda sahipsin D youngticketle.

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Cmt Nis 17, 2010 12:51 am

evet ogrenci karti alamiyorum.bende young ticket alacam burada bi arkadasla konustum aylik 54 euro ya almis hang tip kart onu bilemiyorum.artik bizde bundan alacaz galiba biraz pahali olsada.ceaplar icin tesekkurler.mechanical sen bochum dami okuyosun yoksa dil kursu mu?

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Nis 18, 2010 11:29 pm

ben uni bochumda testdaf hazirlik kursu aldim 5 haftalik.ama oyle ticarete dokmuski uni bu ogrenci karti isini hayret edersiniz.uni basvuru belgesinde zaten basta var universitede dil kursuna katilacak misiniz diye..oraya hayir derseniz bastan ofsayt.evet dersenizde 12-14 ay suruyor dil kursunun bitmesi ve dsh yada testdaf yazmaniz.o aylar icindede bayagi masrafiniz oluyor.ben dusseldorfta dil kursumu tamamladim bochuma hergun gelip gittim.gecen cuma bitti kurs ve bu sali testdaf...hayirlisi artik hemen ardindan dsh hazirligina basliyorum dusseldorf unide,artik physiker bi musait oldugun gun tanismayi cok isterim 10 mayistan itibaren hergun uniye gidip gelicem:)