Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize belgelerinin siralanmasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
coenzym

Mesaj gönderen coenzym » Çrş Ara 02, 2009 2:21 pm

vize belgelerini hangi siraya gore siraliyacagiz?

saygilar

Onur

Mesaj gönderen Onur » Çrş Ara 02, 2009 2:27 pm

Senin siralamana gerek yok.Diger konsolosluklarda durum nasil bilmiyorum ama Istanbul\'da konsolosluk icerisindeki gorevli senden belgelerini alacak ve sen gorusmeye girmeden once kendisi olmasi gerektigi gibi siralayacak.

coenzym

Mesaj gönderen coenzym » Çrş Ara 02, 2009 2:41 pm

arkadaslar ankara alman konsololgu icin bilen var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 03, 2009 3:22 am

Ankara icinde gorevli kendisi duzenliyor..

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Çrş Oca 27, 2010 11:22 am

arkadaslar.vize gorusmesine giderken diplomanin asli yanimizda olmasi gerekiyor mu?ben su an uni ogrencisiyim lise diplomami uni den alabilmem icin okulla iliskimi kesmem gerekiyor.ogrenci islerine durumu izah ettim sadece diplomanin asli gibidir damgali fotokopisini verebiliyorlarmis.bu belgeyle vize gorusmesine gitsem bi sorun olusur mu?acil cevap bekliyorum:(:help

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Çrş Oca 27, 2010 12:23 pm

[quote]ozdemir tarafindan yazilan metin:
arkadaslar.vize gorusmesine giderken diplomanin asli yanimizda olmasi gerekiyor mu?ben su an uni ogrencisiyim lise diplomami uni den alabilmem icin okulla iliskimi kesmem gerekiyor.ogrenci islerine durumu izah ettim sadece diplomanin asli gibidir damgali fotokopisini verebiliyorlarmis.bu belgeyle vize gorusmesine gitsem bi sorun olusur mu?acil cevap bekliyorum:(:help[/quote]

bi sorun olmaz oda kabul ediliyo..

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Çrş Oca 27, 2010 3:30 pm

tesekkurler ozi86.bu vize icin gerekli belgelerin hepsi almanca tercumesi olacak ya noter onayi isteniyo mu hepsinden.bi de vize basvuru formunu internetten alip kullanabiliyomuyuz???

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 28, 2010 7:01 pm

[quote]ozdemir tarafindan yazilan metin:
tesekkurler ozi86.bu vize icin gerekli belgelerin hepsi almanca tercumesi olacak ya noter onayi isteniyo mu hepsinden.bi de vize basvuru formunu internetten alip kullanabiliyomuyuz???[/quote]

ozdemir su basliklari bir incele istersen ;
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=7

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=1003

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Prş Oca 28, 2010 8:08 pm

arkadaslar sira onemli degil kafaya takmayin o kdar.zaten gorevli memur var siraya koyan.

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Cmt Nis 10, 2010 9:43 pm

ben 6 nisanda vize gorusmesine gittim neyse olumlu gecti eksik evrak gozukmuyo dedi.hersey tamam dedi evime geldim ertesi gun konsolosluktan kargoyla kagit yolladilar.kagitta soyle yaziyodu vizenizle ilgili birkac konunun acikliga kavusmasi gerekmektedir bu yuzden su tarihte gelin demisler.merakim o tarihte gittigimde benden yine 60 euro yu alacaklar mi?

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Pzr Nis 11, 2010 1:10 pm

insallah istemezler cunku eksik evragim hic yok sorulari cvpaliycam galiba. kusura bakma bu arada msjini gormedigim icin yine sormus bulundum.peki tesekkurler

nurullahturizm

Mesaj gönderen nurullahturizm » Pzr Nis 11, 2010 8:03 pm

Dil Kursu Vizesi Almanya\'da Studentenvisum / Universite Ogrencisi Vizesi\'ne donusturulmemektedir!!!

diyorsunuz peki arkadaslar orda sifir almanca ile orda kursa gitsek vize gorusmesinde vizede bize uni ogrencisi vizesi almanda engel teskil edermi?? yani uni nin kabul belgesinide alirsak ben diyoeum almancamiz sifir diye bize sorun cikarmazlar dimi uni ogrenci vizesi verirler bide orda donusturme ile ugrasmayalim :D
simdiden tsk:alkis

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 11, 2010 8:17 pm

Uni\'den kabul alirsan ,Almanca\'ya hangi seviyeden basladigin onemli degil Sprachkurs/Studium vizesi alirsin..Yani Dil Kursu /Universite Egitimi.
Daha sonra da ileride hic bir sorun cikmaz.

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Pzt Nis 19, 2010 8:09 pm

size birsey sormak istiyorum ben birsey duydum acaba dogrumudur 11 yillik egitim sonrasinda 1 yil studienkolleg yapilmak zorundaydi simdi duydugumsa NRW eyaletinde 2007 den bu yana studienkolleg yapilmiyormus buraya gidip bi evrak alinip almanyanin diger sehirlerinde direk studium yapiliyormus.yani 1 yil daha kaybolmamis oluyormus acaba dogrumu bilgisi olan arkadaslar varsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 19, 2010 11:12 pm

Zannetmiyorum ,NRW den alinan belge sadece NRW de ki okullari kapsar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 19, 2010 11:27 pm

[quote]MELEK tarafindan yazilan metin:
size birsey sormak istiyorum ben birsey duydum acaba dogrumudur 11 yillik egitim sonrasinda 1 yil studienkolleg yapilmak zorundaydi simdi duydugumsa NRW eyaletinde 2007 den bu yana studienkolleg yapilmiyormus buraya gidip bi evrak alinip almanyanin diger sehirlerinde direk studium yapiliyormus.yani 1 yil daha kaybolmamis oluyormus acaba dogrumu bilgisi olan arkadaslar varsa sevinirim[/quote]

kesin ve kesinkez yanlis bir bilgi.

11 yil tr de okula git ama nrw ye gel, bi yerden bi belge al nrw de studienkolleg kalkti diye sonra o belgeyle git istedigin yerde oku :) yok daha neler.

bu bilgiyi nerden aldiysan sakin itimat etme Melek. NRW de Studienkolleg kaldirildi fakat ornegin Turkiye de 11 yil okula gitmis veya 12 yil gidip 2 yillik kazanip 1 yil okuyan herkes Studienkolleg yapmak zorundadir. NRW de Studienkolleg kalkmis olmasina ragmen ozel olarak bu kursu veren kurumlar var. Bunlardan birisi Asta Bochum ( 1 yil suruyor 1200 euro ve Rheinland Privatschule 5 ay suruyor 1900 euro, hatta matematik ve fizik derslerini ben veriyorum ). Studienkolleg de sadece Feststellungsprufung lara hazirlanirsin, ben kendi ogrencilerimi ornegin bu sinavin kolay oldugu unilere yolluyorum gidip sinavi verip geliyorlar simdiye kadar 7 de 7 yaptm :)

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Sal Nis 20, 2010 11:56 am

bilgiler icin cok tesekkur ediyorum evet bende inanmadim acikcasi itimatta etmedim.banada inandirici gelmedi.siz bilirsiniz bu studienkollegeye giris sinavi zormu ben 11 yillik liseden mezunumda gidicegim universiteye gidilip belgelerim ailem tarafindan gosterildi bana studienkollegeye gidip sonra universiteye baslayabilir denildi.tipta okuyabilir demisler ama gonderilen kagita oyle birsey yazmiyo dil kursu sonrasinda dsh yapilcakmis sonra studienkolleg sinavi varmis.birde ben psikolojiyi kazandim ama almanyada tip istiyorum psikoloji G kursunda tip M kursunda diye soylendi.acaba M kursuna alirlarmi:)

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Sal Nis 20, 2010 12:02 pm

cok konustum ama Physiker sana cok tesekkur ediyorum aydinlattin...ya bu studienkollegede lise egitimi gibi dersler veriliyo diye duydum ornegin tip okuycak biri fizik matematik biyokimya almanca latince gorecek deniyo senin dedigin gibi Feststellungsprufung lara hazirlanip 7 de 7 yapiliyosa sadece sinava calisiliyosa cok iyi yaa :) icim rahatladi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 20, 2010 12:41 pm

Oncelikle Studienkolleg basvurusu icin en az b1 seviyesini bitirmis olman gerekiyor. Studienkolleg kursunda b2 ve c1 almanca dersleri disinda, biyoloji, kimya , fizik ve matematik dersleri goruyorsun.. Aufnahmeprufung , yani kabul sinavi aslinda oldukca basit, ornegin matematik sorulari bizim oss deki sorular kadar basit oluyor. Ama Feststellungsprufung bayagi bi agir. Yani turkiyede oss kazanmis ( hatta diyelimki oss de dereceye girmis birisi ) , Studienkolleg kursu yapmadan Almanya da bu sinavi kazanamaz. Cunku bizde OSS hazirliga kadar gosterilen derslerle burda Feststellungsprufung da cikan dersler arasinda dunya kadar fark var. G kursundan M kursuna gecebilirsin tabi, onemli olan b1 seviyesine gelmek orda sorun cikmaz.

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Sal Nis 20, 2010 7:27 pm

Anladim.evet dil kursundan gonderilen kagittada sizin dediginiz gibi branj dersler verilecekmis.12 yillik egitim olsaydi studienkolleg Feststellungsprufung yapmama gerek kalmazdi :( Feststellungsprufung da cikan dersler yanilmiyorsam branj derslerin devami herhalde.ornegin tip okuyacak bir ogrenci burada sadece biyoloji fizik kimya matematik gorecek. dil kursu ogrenme kabiliyetinemi bagli?mesela basit bir ornek trde okullarda liselerde dahil ogrenciler sinif atlayamiyor yani her seviyedeki ogrenci burada ayni sinifta egitim goruyor.dil kursu 1 yildan az bir zamandada bitebilirmi? birde studienkollegede tam 1 yil suruyor heralde