Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bölüm denkliği ve kabul kolaylığı

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Winurth

Bölüm denkliği ve kabul kolaylığı

Mesaj gönderen Winurth » Cum Tem 24, 2020 10:18 pm

Merhabalar, 2020 YKS'den alıcağım puanla hedefim doğrultusunda tercih yapacağım bölümlerin Almanya'daki lisans eğitimi denkliğinin yanı sıra ne kadar talep görüyor öğrenmek istiyorum, kabul edilme oranımı arttırmak için.
Yazılım ve bilgisayar alanından gitmek istediğim için kafamda informatik ve işletme enformatiği var.
İlk sorum, hangisine girme olasılığım daha fazla?
İkinci sorum, Türkiyede işletme enformatiği sadece tek bir devlet üniversitesinde mevcut o da marmara üni.(Akdeniz de var fakat puanı çok düşük) Buna puanımın tutucağını zannetmiyorum o yüzden özel üniversite devreye giriyor. Özel üniversiteden bölüme girersem gene başvuru yapabilir miyim ?
Üçüncü sorum, Yönetim bilişim sistemleri bölümünden işletme enformatiğine başvuru yapabilir miyim, yapamıyorsam o bölümün denk olduğu bölümler nedir?

Computer_Berkay

Re: Bölüm denkliği ve kabul kolaylığı

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Tem 25, 2020 9:54 am

Winurth yazdı: Cum Tem 24, 2020 10:18 pm Merhabalar, 2020 YKS'den alıcağım puanla hedefim doğrultusunda tercih yapacağım bölümlerin Almanya'daki lisans eğitimi denkliğinin yanı sıra ne kadar talep görüyor öğrenmek istiyorum, kabul edilme oranımı arttırmak için.
Yazılım ve bilgisayar alanından gitmek istediğim için kafamda informatik ve işletme enformatiği var.
İkinci sorum, Türkiyede işletme enformatiği sadece tek bir devlet üniversitesinde mevcut o da marmara üni.(Akdeniz de var fakat puanı çok düşük) Buna puanımın tutucağını zannetmiyorum o yüzden özel üniversite devreye giriyor. Özel üniversiteden bölüme girersem gene başvuru yapabilir miyim ?
Üçüncü sorum, Yönetim bilişim sistemleri bölümünden işletme enformatiğine başvuru yapabilir miyim, yapamıyorsam o bölümün denk olduğu bölümler nedir?
Bolum eger istedigin bolumle ayni fakultedeyse sorun cikmiyor die biliyorum bu arada nc frei ise puanin da bi onemi yok dusuk yere girsen de farketmez
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cmt Tem 25, 2020 4:24 pm

Bölüm denkliğine değil de fakülte denkliğine bak, Almanya kazandığın bölüme denk gelen fakültedeki bütün bölümlere başvuru yapmana izin veriyor.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Tem 26, 2020 12:01 am

Bu konuda en doğru yorumu Gürkan hoca yapacaktır, bende kendisine orman mühendisliği, ziraat mühendisliği gibi bölümlerin bir sorun olup olmayacağını sormuştum (Almanya'da makine müh. için) fakültelerin de farklı olduğunu belirttim mühendislik olduğu için bir sorun olmayacağını söyledi ama herkes fakültelerden bahsediyor kafam biraz karışık :D

Winurth

Mesaj gönderen Winurth » Pzt Tem 27, 2020 2:45 am

Cevaplarınız için teşekkürler umarım diğer sorularım da yanıtlanır, en kısa zamanda bir danışmanla görüşeceğim iyi bir bilgi edinirsem buraya yazarım ben de.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 27, 2020 11:13 am

Winurth yazdı: Cum Tem 24, 2020 10:18 pm Merhabalar, 2020 YKS'den alıcağım puanla hedefim doğrultusunda tercih yapacağım bölümlerin Almanya'daki lisans eğitimi denkliğinin yanı sıra ne kadar talep görüyor öğrenmek istiyorum, kabul edilme oranımı arttırmak için.
1- Ayni

2- Evet.

3- Yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Çrş Tem 29, 2020 5:05 am

Merhabalar yazılım veya bilgisayar okumak için Türkiye'de işletme enformatiği kazansak oluyor mu günlerdir bunu araştırıyorum ama kimse net bir şey söylemiyor bunun dışında bilgisayarla ilgili herhangi bir bölüm kazansak bile Almanya'da bilgisayar mühendisliği ya da benzer bir şey okumak mümkün mü?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 29, 2020 9:39 am

EmirK yazdı: Çrş Tem 29, 2020 5:05 am Merhabalar yazılım veya bilgisayar okumak için Türkiye'de işletme enformatiği kazansak oluyor mu günlerdir bunu araştırıyorum ama kimse net bir şey söylemiyor bunun dışında bilgisayarla ilgili herhangi bir bölüm kazansak bile Almanya'da bilgisayar mühendisliği ya da benzer bir şey okumak mümkün mü?
Mümkün
www.deutschstudent.com

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Çrş Tem 29, 2020 7:33 pm

Physiker yazdı: Çrş Tem 29, 2020 9:39 amMümkün
Çok teşekkürler bir de fakülte denkliği gibi bir şey söyleniyor o da aklıma takıldı Türkiye’de bölümlere baktığımda fen fakültesi yazıyor bu sorun çıkartır mı?

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Çrş Tem 29, 2020 11:31 pm

Bir de fizik bölümü kazanırsakta oluyor diye duydum o doğru mudur?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 30, 2020 10:21 am

Ne oluyormu?
www.deutschstudent.com

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Prş Tem 30, 2020 5:42 pm

Physiker yazdı: Prş Tem 30, 2020 10:21 amNe oluyormu?
Fizikten bilgisayarla ilgili bir bölüme geçiş yapılıyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 31, 2020 10:01 am

Üniversiteye göre degisiyor ama cogunlugu kabul eder, bilhassa informatik bölümünü mühendislik degil matematik fakültesinde veren üniversitelerin kabul etme olasiligi cok daha yüksek.
www.deutschstudent.com

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Cmt Ağu 01, 2020 1:39 am

Almanyada matematik fakültesi ama Türkiye'de fen fakültesi olarak geçiyor yukarıda da yazdım bu sorun çıkartır mı

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 01, 2020 12:46 pm

Cikarmaz.
www.deutschstudent.com

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Cmt Ağu 01, 2020 5:46 pm

Physiker yazdı: Cmt Ağu 01, 2020 12:46 pmCikarmaz.
Çok teşekkür ederim

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Prş Ağu 06, 2020 1:20 am

Bölümün sadece fen fakültesinde olması mı gerekiyor fen-edebiyat fakültesi olması sorun çıkarır mı? Yüksekokul olarak geçen 4 yıllık bilişim sistemleri bölümleri kabul edilir mi?

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 11:27 am

Dostum başvurular bugün başladı ama alman üniversiteleri 20 Ağustosta bitiriyor bizim sonuçlar açıklanmamış olacak bunu nasıl aşarız

EmirK

Mesaj gönderen EmirK » Prş Ağu 06, 2020 4:36 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 11:27 am Dostum başvurular bugün başladı ama alman üniversiteleri 20 Ağustosta bitiriyor bizim sonuçlar açıklanmamış olacak bunu nasıl aşarız
Ben dil okuluyla gidicem seneye üniversitelere başvuru yapıcam öyle daha kolay oluyor diye biliyorum bu sene tercih yapıp okulu dondurabilirsin

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Prş Ağu 06, 2020 6:09 pm

EmirK yazdı: Prş Ağu 06, 2020 4:36 pm Ben dil okuluyla gidicem seneye üniversitelere başvuru yapıcam öyle daha kolay oluyor diye biliyorum bu sene tercih yapıp okulu dondurabilirsin
dondurma işlemlerinden neye dikkat etmemiz gerek mesela dondurduk 1 sene gitmedik dil öğrendik almanyaya başvurduk diyelimki olumsuz oldu red aldık aynı şekilde devam edebiliyor muyuz sıkıntı olmadan