Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fachhochshule Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ezgisel

Fachhochshule Master

Mesaj gönderen Ezgisel » Prş Tem 30, 2020 4:08 pm

Herkese merhaba, lisans eğitimimi Türkiyede tamamladım. Kış döneminde Georg simon ohm Fachhochschule de master a başlayacağım. Masterı hochschulede yapmanın bir dezavantajı olur mu hem iş bulma hem de doktora yapma açısından, bu konuda tecrübesi olan ya da bilgi sahibi biri var mı? Bu okullarda yapılan masterın türkiyede geçerli olmaması gibi bir durum söz konusu mu acaba? Şimdiden çok teşekkürler.

Ezgisel

Re: Fachhochshule Master/Denklik

Mesaj gönderen Ezgisel » Prş Tem 30, 2020 10:21 pm

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu hiç?

NomadicBishop

Re: Fachhochshule Master

Mesaj gönderen NomadicBishop » Cum Tem 31, 2020 12:16 am

Bildiğim kadarıyla Fachhochschule sonrası doktora olmuyor, üniversiteden mezuniyet lazım. İş bulma konusu tamamen sizin yetenekleriniz ile alakalı. Denkliğin olup olmamasını YÖK'ten öğrenebilirsiniz ancak Almanya'daki Fachhochschule'lerin çoğunun diploması kabul edilir diye düşünüyorum.

Ezgisel

Mesaj gönderen Ezgisel » Cum Tem 31, 2020 12:32 am

Almanyada hochschule akreditasyon aldıysa doktorada sorun çıkmıyor. Siz doktora yapılamadığından emin misiniz? Benim merak ettiğim Türkiyedeki üniversitelerin bu master diplomasını kabul edip etmedikleri.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cum Tem 31, 2020 2:51 pm

Ezgisel yazdı: Prş Tem 30, 2020 4:08 pm Herkese merhaba, lisans eğitimimi Türkiyede tamamladım. Kış döneminde Georg simon ohm Fachhochschule de master a başlayacağım. Masterı hochschulede yapmanın bir dezavantajı olur mu hem iş bulma hem de doktora yapma açısından, bu konuda tecrübesi olan ya da bilgi sahibi biri var mı? Bu okullarda yapılan masterın türkiyede geçerli olmaması gibi bir durum söz konusu mu acaba? Şimdiden çok teşekkürler.
Ya yapabilsen bile sen akademik eğitim istiyorsan FH’ler akademik değil, üniversiteye git eğer akademik yönde ilerlemek istiyosan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 31, 2020 3:49 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ezgisel

Mesaj gönderen Ezgisel » Cum Tem 31, 2020 6:23 pm

Bunu okumuştum ama güncel mi emin olamamıştım.Çok teşekkür ederim