Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ŞARTLI KABUL VE ALMANCA KURSU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dogakdm

ŞARTLI KABUL VE ALMANCA KURSU

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 29, 2020 3:01 pm

Merhaba arkadaşlarr ben bu yaz yks den çıktım almanyada bwl yada marketing ağırlıklı bölümler düşünüyordum yılın başından beri, ve bu yıl bi kaç kez konuştuğumuz bir danışman bugün bize dediki, 20 eylüle kadar üniversitelere şartlı kabul başvurumuzu yapmamız lazım yoksa bu sene yapamazsın ve 2022 de üniversitelerin kursuna gitmek gerekir.

Bu ne kadar doğru ben daha önce böyle bir şey duymamıştım. Hep görürdüm ki insanlar yks den sonra almanca kursuna başlar sonrada b1 gibi bi seviyeye geldiklerinde ya almanyada ünilerin kursuna başvurur yada özel kursa gider c1 olur testdafı geçer ve 15 temmuzdan önce üniversitelere başvurur. Ama ben daha a2 yim ve resmi a2 sertifikamda yok, 20 eylüle kadar üniversitelerin şartlı kabuluna başvurmam mümkünmü ki bana böyle bir şey söyledi?
Acaba sahtekar mı benim danışmanlığa erken kayıt yaptırmam için mi bunu diyor diye düşünmeye başladım.
Sizin yks den sonra almanca öğrenme durumunuzu yazarsanız çok sevinirim çünkü şuan nasıl bir yol izlesem de bilmiyorum. Bize yakın olan hiçbir kurs yok ve gidebileceklerim hep uzakta ancak bu tehlikeyi alamam.

Computer_Berkay

Re: ŞARTLI KABUL VE ALMANCA KURSU

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Tem 29, 2020 3:04 pm

Boyle bir sey ilk defa duydum yks belgesi gecerlilik suresi Gurkan abi paylasmisti herhangi bir suresi yok bazilari 2 yil gecerli falan demisti ama oyle degil tam bilgim yok Cevabi bekliyor olacagim physiker dan
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 29, 2020 3:07 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Tem 29, 2020 3:04 pm Boyle bir sey ilk defa duydum yks belgesi gecerlilik suresi Gurkan abi paylasmisti herhangi bir suresi yok bazilari 2 yil gecerli falan demisti ama oyle degil tam bilgim yok Cevabi bekliyor olacagim physiker dan
Yks belgesi hep geçerli diye biliyorum bende ama danışmanlıktaki kişi bana onla ilgili bişi demedi, bana dediki bu 20 eylüle kadar ünilere başvurmamız ve şartlı kabul almamız lazım eğer başvurmazsak 2021 yılında üniversitelerin almanca kursuna kayıt yaptıramazsın ve 2022 de ancak kursa gidebilirsin dedi.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Tem 29, 2020 3:33 pm

Forumda danismanlarin yetersiz bilgilere sahip olup insanlara gereksiz sacma bilgi verdigini cok gordum Gurkan abi nin cevabini bekle o isin en iyisi en dogru cevabi vereceginden suphem yok 😀😊
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Çrş Tem 29, 2020 5:23 pm

dogakdm yazdı: Çrş Tem 29, 2020 3:01 pm Merhaba arkadaşlarr ben bu yaz yks den çıktım almanyada bwl yada marketing ağırlıklı bölümler düşünüyordum yılın başından beri, ve bu yıl bi kaç kez konuştuğumuz bir danışman bugün bize dediki, 20 eylüle kadar üniversitelere şartlı kabul başvurumuzu yapmamız lazım yoksa bu sene yapamazsın ve 2022 de üniversitelerin kursuna gitmek gerekir.

Bu ne kadar doğru ben daha önce böyle bir şey duymamıştım. Hep görürdüm ki insanlar yks den sonra almanca kursuna başlar sonrada b1 gibi bi seviyeye geldiklerinde ya almanyada ünilerin kursuna başvurur yada özel kursa gider c1 olur testdafı geçer ve 15 temmuzdan önce üniversitelere başvurur. Ama ben daha a2 yim ve resmi a2 sertifikamda yok, 20 eylüle kadar üniversitelerin şartlı kabuluna başvurmam mümkünmü ki bana böyle bir şey söyledi?
Acaba sahtekar mı benim danışmanlığa erken kayıt yaptırmam için mi bunu diyor diye düşünmeye başladım.
Sizin yks den sonra almanca öğrenme durumunuzu yazarsanız çok sevinirim çünkü şuan nasıl bir yol izlesem de bilmiyorum. Bize yakın olan hiçbir kurs yok ve gidebileceklerim hep uzakta ancak bu tehlikeyi alamam.
Ben daha 2 3 gün üniversiteye mail attım. Herhangi bir zamanda şartlı kabul yapabilirsiniz dediler. Üniversiteden üniversiteye değişiyor bu tarihler. Kimisi 15 temmuz/15 ocak son başvuru tarihi ile beraber şartlı kabulu da alıyor. Kimisi sürekli incelemeye alıyor. Neye dayanarak böyle bir şey söylemişler acaba. Bence gitmek istediğin üniversitelere mail at. Ben öyle yapıyorum

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 29, 2020 10:55 pm

muhendisadayi yazdı: Çrş Tem 29, 2020 5:23 pm Ben daha 2 3 gün üniversiteye mail attım. Herhangi bir zamanda şartlı kabul yapabilirsiniz dediler. Üniversiteden üniversiteye değişiyor bu tarihler. Kimisi 15 temmuz/15 ocak son başvuru tarihi ile beraber şartlı kabulu da alıyor. Kimisi sürekli incelemeye alıyor. Neye dayanarak böyle bir şey söylemişler acaba. Bence gitmek istediğin üniversitelere mail at. Ben öyle yapıyorum
danışmanlık bana çok net konuştu şimdi ne yapsam bilemedim, burda online kursa başlıycam ilk. Sen nasıl öğrenmeye başladın?

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Prş Tem 30, 2020 1:26 am

dogakdm yazdı: Çrş Tem 29, 2020 10:55 pm danışmanlık bana çok net konuştu şimdi ne yapsam bilemedim, burda online kursa başlıycam ilk. Sen nasıl öğrenmeye başladın?
Almancayı mı kast ediyorsun. İnternetten öğrenmeye çalışıyorum güzel de gidiyor. Rosetta Stone vs de kullanıyorum. Sınav için ayriyeten çalışıyorum. Sınav örneklerini dinliyorum bol bol. Alıştırmalarına bakıyorım

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Prş Tem 30, 2020 2:03 am

muhendisadayi yazdı: Prş Tem 30, 2020 1:26 am Almancayı mı kast ediyorsun. İnternetten öğrenmeye çalışıyorum güzel de gidiyor. Rosetta Stone vs de kullanıyorum. Sınav için ayriyeten çalışıyorum. Sınav örneklerini dinliyorum bol bol. Alıştırmalarına bakıyorım
sen hangi seviyedesin? ben geçen yaz a2.2 de bırakmıştım ama şuan nereden başlasam bilemedim. Önerdiğin bir site varmı? online kursun yanında götürmek istiyorum. Bu arada sen hangi seviyeye gelince kursa başlamayı düşünüyorsun?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Prş Tem 30, 2020 2:06 am

muhendisadayi yazdı: Prş Tem 30, 2020 1:26 am Almancayı mı kast ediyorsun. İnternetten öğrenmeye çalışıyorum güzel de gidiyor. Rosetta Stone vs de kullanıyorum. Sınav için ayriyeten çalışıyorum. Sınav örneklerini dinliyorum bol bol. Alıştırmalarına bakıyorım
rosetta stone'a şimdi baktım hiç duymamıştım. Acaba başlamadan önce seviye tespit sınavı yapıyormu nasıl anlıyorsun seviyeni? benim seviyem a2 yani düşük acaba benim için ne kadar faydası olur bilemedim. Lütfen kısaca bahsedermisin nasıl işlediğinden?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Prş Tem 30, 2020 2:06 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Tem 29, 2020 3:33 pm Forumda danismanlarin yetersiz bilgilere sahip olup insanlara gereksiz sacma bilgi verdigini cok gordum Gurkan abi nin cevabini bekle o isin en iyisi en dogru cevabi vereceginden suphem yok 😀😊
bugün cevap yazmadı :( umarım yarın yazar

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Prş Tem 30, 2020 4:12 pm

dogakdm yazdı: Prş Tem 30, 2020 2:06 am rosetta stone'a şimdi baktım hiç duymamıştım. Acaba başlamadan önce seviye tespit sınavı yapıyormu nasıl anlıyorsun seviyeni? benim seviyem a2 yani düşük acaba benim için ne kadar faydası olur bilemedim. Lütfen kısaca bahsedermisin nasıl işlediğinden?
Rosetta stone'de her şey almanca. Yani türkçe anlatmıyor. Mikrofon bağlıyorsun. Resimler sesler yazılar vs var. Bebeklerde olduğu gibi içgünle ilerliyorsun. Bir yerden sonra ilerleme katediyorsun. Özellikle sesli söylemen konuşmak için çok ideal. İnternette goethenin sınav örnekleri var onlara bakıyorum. 3 haftadır almancaya çalışıyorum. A1 geçerim gibi geliyor. İnternetteki sınav örneğinde öyleydi. A2'ye henüz geçmedim bol bol a1'i tekrar ediyorum,temelim sağlam olsun diye. Goethe için Grenzenlosci kanalı var birsürü sınava yakın örnekleri var. Hören için sprechen için schreiben için lesen için ayrı örnekleri var. Seviye seviye ayırmışlar göz atmanı öneririm.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Prş Tem 30, 2020 4:19 pm

muhendisadayi yazdı: Prş Tem 30, 2020 4:12 pm Rosetta stone'de her şey almanca. Yani türkçe anlatmıyor. Mikrofon bağlıyorsun. Resimler sesler yazılar vs var. Bebeklerde olduğu gibi içgünle ilerliyorsun. Bir yerden sonra ilerleme katediyorsun. Özellikle sesli söylemen konuşmak için çok ideal. İnternette goethenin sınav örnekleri var onlara bakıyorum. 3 haftadır almancaya çalışıyorum. A1 geçerim gibi geliyor. İnternetteki sınav örneğinde öyleydi. A2'ye henüz geçmedim bol bol a1'i tekrar ediyorum,temelim sağlam olsun diye. Goethe için Grenzenlosci kanalı var birsürü sınava yakın örnekleri var. Hören için sprechen için schreiben için lesen için ayrı örnekleri var. Seviye seviye ayırmışlar göz atmanı öneririm.
Ya ben bugün başladım bahsettiğin siteye ama intermediate seçmeme rağmen duolingo gibi beni b1’e çıkarıcağını düşünmüyorum galiba özel hocayla gidicem ya

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Prş Tem 30, 2020 7:14 pm

dogakdm yazdı: Prş Tem 30, 2020 4:19 pm Ya ben bugün başladım bahsettiğin siteye ama intermediate seçmeme rağmen duolingo gibi beni b1’e çıkarıcağını düşünmüyorum galiba özel hocayla gidicem ya
seviyesini arttır orada level kısmı var

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 31, 2020 10:03 am

dogakdm yazdı: Çrş Tem 29, 2020 3:01 pm Merhaba arkadaşlarr ben bu yaz yks den çıktım almanyada bwl yada marketing ağırlıklı bölümler düşünüyordum yılın başından beri, ve bu yıl bi kaç kez konuştuğumuz bir danışman bugün bize dediki, 20 eylüle kadar üniversitelere şartlı kabul başvurumuzu yapmamız lazım yoksa bu sene yapamazsın ve 2022 de üniversitelerin kursuna gitmek gerekir.

20 eylüle kadar sartli kabul basvurusu diye birsey yok. Bir cok üniversite basvuru 20 agustosda sürüyor yine bir kac üniversitede sürekli basvuru oluyor. Almanya da hic biryerde 20 eylül diye bir tarih kesinlikle yok.

Izlemen gereken yol asagidaki linkte adim adim anlatiliyor:

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cum Tem 31, 2020 2:45 pm

Physiker yazdı: Cum Tem 31, 2020 10:03 am 20 eylüle kadar sartli kabul basvurusu diye birsey yok. Bir cok üniversite basvuru 20 agustosda sürüyor yine bir kac üniversitede sürekli basvuru oluyor. Almanya da hic biryerde 20 eylül diye bir tarih kesinlikle yok.

Izlemen gereken yol asagidaki linkte adim adim anlatiliyor:

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/
Tamam o zaman a2 sertifika sınavına giriyim sonra şartlı kabul için vaşvururum ama yetişirmi bilmiyorum çünkü diplomam lisede hala ve bayramdan sonra açılıcak okul. A2 sertifika sınavı içinde kontenjanlar dolmuş olabilir ve geç açıklanabilir, acaba almanca belgesi olmadanda şartlı kabule başvurabilirmiyim? Sonra ünide sınava girip a2.2 den başlayabilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 31, 2020 3:48 pm

dogakdm yazdı: Cum Tem 31, 2020 2:45 pm Tamam o zaman a2 sertifika sınavına giriyim sonra şartlı kabul için vaşvururum ama yetişirmi bilmiyorum çünkü diplomam lisede hala ve bayramdan sonra açılıcak okul. A2 sertifika sınavı içinde kontenjanlar dolmuş olabilir ve geç açıklanabilir, acaba almanca belgesi olmadanda şartlı kabule başvurabilirmiyim? Sonra ünide sınava girip a2.2 den başlayabilirmiyim?
Evet bazi üniversiteler hic almanca bilmeden de ön kabul basvurusu aliyorlar. Asagidaki linkte üniversite tanitimlari var, orda ön kabul icin sartlar yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com