Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alternatif Kabul Yöntemleri

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ankilic

Alternatif Kabul Yöntemleri

Mesaj gönderen ankilic » Cum Tem 17, 2020 5:37 pm

Herkese selamlar,
Lise Transcript ve Almanca dil belgesi (C1) ile, ön kabul veren üniversiteler var mıdır? Bilgisi veya tecrübesi olan üyeler varsa bilgilendirme yapabilir mi? (TR'deki üniversite sonuçları açıklandığında da sonuç belgesini sunup kesin kayıt aşamasına geçilir)
Veya başka fikri olan...
Teknik Üniversitelerden için soruyorum

Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Alternatif Kabul Yöntemleri

Mesaj gönderen dabadee » Cum Tem 17, 2020 6:37 pm

Telc C1 her üni kabul etmeyebilir. TELC C1 Hochschule alirsan daha garanti.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 19, 2020 8:05 pm

Almanya da bir üniversite basvurusu icin tercih sonucu mutlaka gerekiyor. Bir kac istisna taniyan liseler mevcut Türkiye de. O liselerde de egitim dili %100 almanca oluyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Tem 20, 2020 8:29 am

Physiker yazdı: Pzr Tem 19, 2020 8:05 pm Almanya da bir üniversite basvurusu icin tercih sonucu mutlaka gerekiyor. Bir kac istisna taniyan liseler mevcut Türkiye de. O liselerde de egitim dili %100 almanca oluyor.
Daha fazla bilgi vermek gerekirse;
O liseler %100 almanca oluyor ve abitur yapıyorlar. Orada okuyanlar almanyada mezun gibi işlem görüyor. Keşke benim şehrimde olsaydıda gitseydim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 20, 2020 11:42 am

dabadee yazdı: Pzt Tem 20, 2020 8:29 am Daha fazla bilgi vermek gerekirse;
O liseler %100 almanca oluyor ve abitur yapıyorlar. Orada okuyanlar almanyada mezun gibi işlem görüyor. Keşke benim şehrimde olsaydıda gitseydim.
Yok hayir abitur yapmayanlar da var. ÖSYM ile giris yapiliyor Almanya ya.
www.deutschstudent.com

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Pzt Tem 20, 2020 2:45 pm

Cevaplarınız için çok teşekkürler, ancak sorumun cevabını tam alamadım, belki de ben yanlış bilgi vererek sordum;
Şöyle anlatayım
TR'deki Üniversite sonuçları açıklandığında Almanyada başvuru tarihleri geçmiş oluyor. Yani yarım sömestr kaybım olacak (yaz sömestrinde başvuru yapacağımı öngörüyorum)
Bu süre kaybını engellemek için bir ön-staj yapmak istiyorum (bazı üniversiteler bu stajı istiyor/zorunlu olmasa da) ve Almanyadaki firma da staj için davetiye gönderemiyor diyelim. Almanyaya giriş yapmak için tek yol bir kursa kayıt yaptırmak kalıyor, bunu da istemiyorum çünkü seviyem zaten iyi (örneğin TestDaf-4 belgem var). Bu durumda elimdeki almanca belgem ve iyi bir transcript (90/100) ile TU-9'daki üniversitelere TR üniversite sonucum olmadan bir önkabul/şartlı kabul alabilir miyim diye sormak istiyorum. Üniversite sonuçları açıklandığında da zaten 4 yıllık üniversite giriş belgemi ilgili üniversiteye sunacağım gibi düşünebilirsiniz.

Yani aslında sorum şu, Almanyadaki üniversiteler "vize almam için şartlı kabulü" ÖSYM sonucu olmadan kesinlikle vermez mi?
Şuan hatırlayamadığım bir kaynakta, Almanyadaki bazı üniversitelerin TR'de girilen üniversiteden çok lise başarı puanlarına (ve tabii ki almanca seviyesi) göre seçim yaptıkları ile ilgiliydi.
İkinci sorumda Almanya'daki şirketler ön staj iznini bir üniversiteye ön kabul almadan verebilir mi? ( yani aday öğrenciler için böyle bir olanak var mı?)
teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 21, 2020 11:43 am

Testdaf tDN 4 belgen varsa direkt kabul icin basvuru yapabilirsin ve illaki bu kis semesteri baslamak istiyorsan zaten süre yeteri kadar var. Tercih sonuclari bu yil temmuz sonu / agustos baslari gibi acilacak ve Almanya daki üniversitelerin %90 i bu sene basvuru tarihini 15 temmuzdan 20 agustosa cekti (lisans bölümleri icin).
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Tem 31, 2020 1:16 pm

ankilic yazdı: Pzt Tem 20, 2020 2:45 pm Cevaplarınız için çok teşekkürler, ancak sorumun cevabını tam alamadım, belki de ben yanlış bilgi vererek sordum;
Şöyle anlatayım
TR'deki Üniversite sonuçları açıklandığında Almanyada başvuru tarihleri geçmiş oluyor. Yani yarım sömestr kaybım olacak (yaz sömestrinde başvuru yapacağımı öngörüyorum)
Bu süre kaybını engellemek için bir ön-staj yapmak istiyorum (bazı üniversiteler bu stajı istiyor/zorunlu olmasa da) ve Almanyadaki firma da staj için davetiye gönderemiyor diyelim. Almanyaya giriş yapmak için tek yol bir kursa kayıt yaptırmak kalıyor, bunu da istemiyorum çünkü seviyem zaten iyi (örneğin TestDaf-4 belgem var). Bu durumda elimdeki almanca belgem ve iyi bir transcript (90/100) ile TU-9'daki üniversitelere TR üniversite sonucum olmadan bir önkabul/şartlı kabul alabilir miyim diye sormak istiyorum. Üniversite sonuçları açıklandığında da zaten 4 yıllık üniversite giriş belgemi ilgili üniversiteye sunacağım gibi düşünebilirsiniz.

Yani aslında sorum şu, Almanyadaki üniversiteler "vize almam için şartlı kabulü" ÖSYM sonucu olmadan kesinlikle vermez mi?
Şuan hatırlayamadığım bir kaynakta, Almanyadaki bazı üniversitelerin TR'de girilen üniversiteden çok lise başarı puanlarına (ve tabii ki almanca seviyesi) göre seçim yaptıkları ile ilgiliydi.
İkinci sorumda Almanya'daki şirketler ön staj iznini bir üniversiteye ön kabul almadan verebilir mi? ( yani aday öğrenciler için böyle bir olanak var mı?)
teşekkürler...
Staj için üniyle alakalı birşey istemez. Tabi bu staj yapacağın yere göre değişir. Türkiyedeki düşün işte işveren yanına stajyer alacaksa neye bakar? Onun yanında işe yarayacakmısın? Yaramayacakmısın?