Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Kaydı için Sağlık Sigortası

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yellowstar

TUM Kaydı için Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen yellowstar » Prş Tem 09, 2020 11:02 pm

Merhaba arkadaşlar,
TUM Management and Technology yüksek lisansına kabul aldım, kaydımın tamamlanması için sağlık sigortası belgesi yüklemem gerekiyor. Evlenene kadar babamın sağlık sigortasından yararlanma hakkım varmış bundan dolayı da AT-11 belgesi alarak Almanya'daki sigorta işimi çözmeyi düşünüyorum. Şimdi merak ettiğim konu TUM bu sağlık sigortası için AT-11 belgesini kabul ediyor mu? Etmiyorsa ne yapmam, nereden sigorta yapmam gerekiyor tam olarak? Çok teşekkürler.

nautilus

Re: TUM Kaydı için Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen nautilus » Cum Tem 10, 2020 9:23 am

Merhabalar, oncelikle tebrik ediyorum. Mayis ayinda ben de bu program icin basvurumu yapmistim ancak hala "admission not performed yet" asamasinda. Siz tam olarak ne zaman almistiniz kabulunuzu? Okulla maillesme sureciniz oldu mu bu surec icerisinde? Son olarak ise GMAT yuklemis miydiniz? Tesekkurler!

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Cum Tem 10, 2020 3:14 pm

nautilus yazdı: Cum Tem 10, 2020 9:23 am Merhabalar, oncelikle tebrik ediyorum. Mayis ayinda ben de bu program icin basvurumu yapmistim ancak hala "admission not performed yet" asamasinda. Siz tam olarak ne zaman almistiniz kabulunuzu? Okulla maillesme sureciniz oldu mu bu surec icerisinde? Son olarak ise GMAT yuklemis miydiniz? Tesekkurler!
Merhabalar,
Ben Mayıs'ın başında yaptım gibi hatırlıyorum başvuruyu iki hafta içerisinde de kabulüm geldi. GMAT yüklemedim ikinci aşamaya da kalmadım. Bu kadar çabuk gelmesine şaşkınım çünkü başka programlara başvuran arkadaşlarıma da kabul gelmedi hala.

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Cmt Tem 11, 2020 1:46 pm

Merhaba,

Ben de ayni bölüm icin kabul aldim. Konsolosluk Pasaport islemleri icin okuldan fiziksel olarak bulunmamiz gerektigine dair bir yazi istiyorlar. TUM winter semester icin daha belli olmadigina dair bir dönüs yapti bana. Siz bu konuyla ilgili bir yazismada bulundunuz mu?

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Sal Tem 14, 2020 10:53 pm

bbtummun yazdı: Cmt Tem 11, 2020 1:46 pm Merhaba,

Ben de ayni bölüm icin kabul aldim. Konsolosluk Pasaport islemleri icin okuldan fiziksel olarak bulunmamiz gerektigine dair bir yazi istiyorlar. TUM winter semester icin daha belli olmadigina dair bir dönüs yapti bana. Siz bu konuyla ilgili bir yazismada bulundunuz mu?
Merhaba,
Bu konuyla ilgili henüz bi yazışmada bulunmadım açıkçası, siteyi takip ediyorum

carolput

Mesaj gönderen carolput » Prş Tem 23, 2020 8:48 pm

bbtummun yazdı: Cmt Tem 11, 2020 1:46 pm Merhaba,

Merhabalar, bu bilgiyi nereden öğrendiniz acaba? Paylaşmanız mümkün müdür? Teşekkürler.

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Pzr Tem 26, 2020 11:45 am

carolput yazdı: Prş Tem 23, 2020 8:48 pm Merhabalar, bu bilgiyi nereden öğrendiniz acaba? Paylaşmanız mümkün müdür? Teşekkürler.
Merhaba,

Ben 4 Şubatta vize başvurusu yapmıştım, ek belgeleri istediklerine dair mail attılar. Bunlar arasında eğitim döneminde okulda fiziksel olarak bulunmam gerektiğine dair bir belge vardı. TUM web sitesinde bu tarz bir confirmation için ilgili fakülte ile iletişime geçilmesi gerektiğini belirtmiş. Ben de fakülteme yazdım ve ve hazırlayıp ilettiler.

carolput

Mesaj gönderen carolput » Pzr Tem 26, 2020 11:43 pm

Tekrar merhabalar,

TUM Management and Technology programına kayıt için gerekli evraklar arasında "Degree certificate (final grade transcript) " ve Subject and grade transcript of studies to date" isminde 2 belge bulunuyor. Acaba bu iki belge arasındaki farkı bileniniz var mı? Teşekkürler.

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Pzt Tem 27, 2020 12:06 pm

carolput yazdı: Pzr Tem 26, 2020 11:43 pm Tekrar merhabalar,

TUM Management and Technology programına kayıt için gerekli evraklar arasında "Degree certificate (final grade transcript) " ve Subject and grade transcript of studies to date" isminde 2 belge bulunuyor. Acaba bu iki belge arasındaki farkı bileniniz var mı? Teşekkürler.
Merhaba,

Ben diplomamı noter onaylı olarak, transkriptimi de okuldan aldığım yurt dışı için mühürlü haliyle ilettiğimde tumonline’da iki madde de ok oldu. Eski başvurumda yapmıştım başka bir arkadaşıma sorarak o da aynı şekilde yapmış. Eğitimi ertelediğim için tekrar göndermem gerek. Aynı şekilde yapacağım, emin olmak için okula sorabilirsin tabi.

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Pzt Tem 27, 2020 12:12 pm

Merhaba,

TUM technology and management master programı ile ilgili alan ve ders seçimleri konusunda sormak istediklerim var. Bununla ilgili başlık bulamadım. Sizin yararlandığınız bir yer var mı?

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Pzt Tem 27, 2020 1:07 pm

bbtummun yazdı: Pzt Tem 27, 2020 12:12 pm Merhaba,

TUM technology and management master programı ile ilgili alan ve ders seçimleri konusunda sormak istediklerim var. Bununla ilgili başlık bulamadım. Sizin yararlandığınız bir yer var mı?
Siz summer semester icin kabul alip winter a mi defer etmistiniz?

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Pzt Tem 27, 2020 1:14 pm

nautilus yazdı: Pzt Tem 27, 2020 1:07 pm Siz summer semester icin kabul alip winter a mi defer etmistiniz?
Evet, öyle yaptım.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Cmt Ağu 01, 2020 10:16 am

Merhaba arkadaşlar, bilginiz olsun başka sağlık sigortası denemedim ama daha önce de bir arkadaş yazmıştı TK pişmanlıktır diye. Çok haklıymış. bulaşmayın. Ben expatrio yüzünden bulaştım.

-Belgeler dijital ortamda göndermiyorlar. Postayla da baya uzun sürüyor. Takip nosu bile vermiyorlar. Allaha emanet geliyor posta.

-Aktifleştirmek için okuldan enrollment istiyorlar. İşin komik tarafı okul da enrollment için TK dan aktif sağlık sigortası kanıtı istiyor. Gel de işin içinden çık.

carolput

Mesaj gönderen carolput » Sal Ağu 04, 2020 10:26 pm

Selamlar herkese,

TUM Winter 2020/2021 eğitim dönemine sizce yetişebilecek miyiz arkadaşlar? Vize süreci hala belirsizliğini koruyor sanırım. Herhangi yeni bir bilgisi olanınız var mı?

Teşekkürler.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 07, 2020 1:57 am

carolput yazdı: Sal Ağu 04, 2020 10:26 pm Selamlar herkese,

TUM Winter 2020/2021 eğitim dönemine sizce yetişebilecek miyiz arkadaşlar? Vize süreci hala belirsizliğini koruyor sanırım. Herhangi yeni bir bilgisi olanınız var mı?

Teşekkürler.
Merhaba. Programınız ne zaman başlıyor acaba?

carolput

Mesaj gönderen carolput » Cum Ağu 07, 2020 9:35 am

exectus yazdı: Cum Ağu 07, 2020 1:57 am Merhaba. Programınız ne zaman başlıyor acaba?
1 Ekimde dönemin başlayacağı yazıyor.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Ağu 07, 2020 2:35 pm

carolput yazdı: Cum Ağu 07, 2020 9:35 am 1 Ekimde dönemin başlayacağı yazıyor.
1 ekimde dönem başlayacak ve 31 martta bitecek ama dersler 2 kasımdan 12 şubata kadar.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Ağu 07, 2020 2:38 pm

Ayrıca dersler yine online olacak gibi
And how will it be in the winter semester?

The President described the coming semester as a "hybrid semester". He explained to us that, although the large lectures with many listeners will (have to) be held digitally, smaller seminars and tutorials will take place as face-to-face events again, if possible. The university is a place of exchange, and direct exchange is so important!

Und wie wird das im Wintersemester?

Der Präsident bezeichnete das kommende Semester als „Hybridsemester“. Er hat uns erklärt, dass zwar die großen Vorlesungen mit vielen Hörer*innen weiterhin digital abgehalten werden (müssen), dass aber kleinere Seminare und Tutorien möglichst wieder als Präsenzveranstaltungen stattfinden werden. Die Uni ist ein Austauschplatz. Der direkte Austausch ist so wichtig!

https://www.tum.de/en/studinews/issue-0 ... cle/36164/ https://www.tum.de/studinews/ausgabe-04 ... cle/36163/

carolput

Mesaj gönderen carolput » Pzr Ağu 09, 2020 8:39 pm

Merhabalar,

Winter 2020/2021 için Management and Technology programına kabul alan arkadaşlara bir sorum olacak.

Siz okuldan; derse fiziksel olarak katılımınız için Almanya'da olmanız gerektiğine dair belge aldınız mı acaba?

Teşekkürler.

carolput

Mesaj gönderen carolput » Çrş Ağu 12, 2020 3:43 pm

Merhabalar,

TUM Msc. in Management and Technology programı için okuldan için fiziksel olarak orada bulunmam gerektiğine dair belge istedim ancak şöyle bir yanıt verdiler.

A corresponding confirmation that certain formats may be held in presence on campus can be downloaded in TUMonline. As soon as you have submitted an online application, you will find a “confirmation of registration for submission to authorities” at the self-service view in the application section of your TUMonline account. This document confirms that individual formats can take place on campus in the winter semester 2020/21.

Fiziksel olarak orada bulunmam gerektiğine dair bu belge yeterli mi bilgisi olan var mı?