Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BASVURU ICIN EVRAKLARIN HAZIR HALE GETIRILMESI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Çrş Nis 07, 2010 8:24 am

Arkadaslar sizin de fikirlerinizi almak istiyorum evraklarin duzeni konusunda... Cunku UNI ASSIST bayagi bir killik yapiyor bu konuda... Mesela ben iki kez eksiklerimi yolladim gecen sene fakat hala tam olarak ok vermediklerinden benim ucuncu kez yollamaya takadim kalmadigindan (ve neredeyse kis semesteriin baslamasina 3 hafta kaldigindan yorucu bir hal almisti) Bu yuzden cok da zaman kaybediyoruz. Direkt bir okula basvuru yapmadigim icin tecrubem yok ama UNI ASSIST bayagi bir kasiyor. Ben de gondermeden sizin fikirlerinizi almak istedim. Ozelikle site yoneticilerimizden... Sorun kisisel ama herkesin bu zorlugu yasadigindan eminim... Simdiden tesekkurler...

1. LISE DIPLOMASI (Almanca - Turkce Cevrilmis Tercuman onayli) (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
2. UNIVERSITE DIPLOMASI (Almanca - Turkce Cevrilmis Tercuman onayli) (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
3. UNIVERSITE TRANSKRIPT (Almanca - Turkce Cevrilmis Tercuman onayli) (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
4. OSYM KAZANDI BELGESI (Almanca - Turkce Cevrilmis Tercuman onayli) (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
5. DSH-1 SERTIFIKASI (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
6. DIL KURSU B2 SERTIFIKASI (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
7. DIL KURSU C1 KATILIM BELGESI (Beglaubigung - FH Dusseldorf bei ASTA yaptirdim)
8. PASAPORT ON ARKA KOPYASI VE ALMANCAYA CEVIRIMI (Bunu ceviri yaptirdiktan sonra Noter e gidecegim onaylatmak icin...)
9. BASVURU FORMU

Eksik gordugunuz ve ya sunu da eklemelisin dediginiz bir sey varsa yanitlarinizi bekliyorum.

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Nis 08, 2010 1:27 am

ben de o belgeleri yolladim, ayni durumdayim sayilir.nefret ettim uni assistten ya.benim tek DSH belgem eksikti basvuru tarihi de gecmek uzere oldugundan DSH belgem olmadan yolladim.(DShyi gecmistim ama belgeyi almayi beklemeye vakit yoktu.)uniye mail attim durumu bildirdim,olur onu sonra yolla dediler.
yok efendim eksik evrakmis yollayamayiz diolar.bi de tekrar yolladigim belgeleri istiolar,mailde yazmislar oraya.ben de bi guzel sert bi mail attim onlara bakalim ne cavap gelicek:)

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Prş Nis 08, 2010 6:19 am

Benim gecen seneden soyle bir tecrubem oldu. Gecen senede evraklarimi ayni yukarida yazdigim gibi ASTA da (Beglaubigung) onaylattim. Isin ilginc durumu senin evraklarin tamamlana kadar diretiyorlar ve ok verirlerse basvurdugun okula evraklarini yolluyorlar.

Wuppertal de bir bolume basvurdum orasi Beglaubigung lari kabul ederken Berlin deki Fh ise amtlich Beglaubigung diye tutturmustu. 3 kere red yemistik. Boyle de enterasan bir durumlarda yasanabiliyor.

HakanT

Mesaj gönderen HakanT » Cum Nis 16, 2010 7:06 am

Beyler Ben buranin Belediyesine gittim ve bendeki belgelerin hepsini birarada beglaubigen yaptilar yani her diplamayai yada belgeyi ayri ayri degil hepsini bas kismindan zimbalayip on ve arka taraflarini beglaubigen muhru vurdular.oyle yollarsam uni asisst kabul edermi sizce birde dsh belgesi beim bildigim basvurdugunuz uni den zulassung gelince kayit yaptirmaya gittiginizde gerekli oluyor.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Ağu 09, 2010 6:03 pm

Lisans egitimi icin basvurulan belgelerin fotokopilerini mi gonderecegiz aslinimi birde hangileri noter onayli olacak?Sirayla yazabilirseniz cok iyi olur...

baar

Mesaj gönderen baar » Pzt Ağu 09, 2010 8:20 pm

[quote]Emre55 tarafindan yazilan metin:
Lisans egitimi icin basvurulan belgelerin fotokopilerini mi gonderecegiz aslinimi birde hangileri noter onayli olacak?Sirayla yazabilirseniz cok iyi olur...[/quote]

Hicbir Universiteye belgelerinin asillarini gonderme. Yani, diploma vs.
Zaten cogu universite bunu not olarak ekler basvuru sayfasina asillarini gondermeyin diye. Cunku basvurun kabul edilmezse onlari yeniden yollamazlar. Orada kaybolabilir vs. Hangi universite hangi belgeleri istiyorsa, fotokopilerini cekip, yeminli tercumanda cevirtip oyle yollayacaksin. Her universitenin de istedigi belgeler ayri.