Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mezun olduğum lise önemli mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
saviorcomplex

Mezun olduğum lise önemli mi?

Mesaj gönderen saviorcomplex » Pzr Haz 21, 2020 9:58 pm

Merhaba. Ben bu sene lise sona geçiyorum ve özel bir fen lisesinde okuyorum. Okulumdan her sene birkaç kişi yurtdışında üniversitelere gidiyor. Bu sene arkadaşlarım okul değiştirmeye karar verdi ve geçtikleri okul, dershaneden okul olan bir okul. Şu anki okulumla brasında çok bir fark yok, iki okulun da mezunları iyi yerlere giriyor fakat dershane gibi olduğu için yabancı dil vb dersler yok. İki okul da sadece yaşadığım şehir de olan okullar, Türkiye genelinde ünlü okullar değil yani. İkisi de uzun süredir olan okullar. (dershane geçen yıl okul oldu fakat yıllardır dershane olarak vardı) Şu an okuduğum okulda yurtdışında üniversite hedefleyen var ve okul bunun için bize sunumlar falan hazırlıyor. Diğer okula gidip yurtdışına üniversite isteyen duymadım (vardır belki ama diğer okulun hedefi daha çok YKS de derece yapan öğrenciler hazırlamak gibi duruyor)
Sorum şu, okulumdan memnun olsam da tüm arkadaşlarım okul değiştirince kafam karışmaya başladı ve okulda yalnız kalmamak için değiştirebilirim. Not ortalamam da büyük ihtimalle 90 üstü gelecek. Hangi okuldan mezun olduğum önemli mi? Yurtdışına dışına öğrenci göndermeyi isteyen/destekleyen bir okuldan mezun olmam işime yarar mı? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olabilirim çünkü çok kafam karışık.

XxXxX

Re: Mezun olduğum lise önemli mi?

Mesaj gönderen XxXxX » Pzr Haz 21, 2020 10:56 pm

Konuyu okumadım. Anadolu ve feni gymnasium gibi görüyorlar. Ama bunlar harici biryerden mezun olduysan durumlar karmaşlıklığa bürünebiliyor.

Yurtdışına dışına öğrenci göndermeyi isteyen/destekleyen bir okuldan mezun olmam işime yarar mı?
Almanya için hayır. Ama alman lisesinden, fransız lisesinden vs.. Mezun olduysan o zaman daha kolay olur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 23, 2020 10:03 am

Evet önemli. Mezun oldugun ve diploma aldigin okula göre islem yapiliyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

saviorcomplex

Mesaj gönderen saviorcomplex » Sal Haz 23, 2020 9:53 pm

Physiker yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:03 am Evet önemli. Mezun oldugun ve diploma aldigin okula göre islem yapiliyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
teşekkürler

saviorcomplex

Mesaj gönderen saviorcomplex » Sal Haz 23, 2020 9:54 pm

XxXxX yazdı: Pzr Haz 21, 2020 10:56 pm Konuyu okumadım. Anadolu ve feni gymnasium gibi görüyorlar. Ama bunlar harici biryerden mezun olduysan durumlar karmaşlıklığa bürünebiliyor.

Yurtdışına dışına öğrenci göndermeyi isteyen/destekleyen bir okuldan mezun olmam işime yarar mı?
Almanya için hayır. Ama alman lisesinden, fransız lisesinden vs.. Mezun olduysan o zaman daha kolay olur.
teşekkürler