Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM yuksek lisans ve Almanya vizesi hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TUM yuksek lisans ve Almanya vizesi hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 18, 2020 9:49 am

Su anda konsolosluk ulusal vize basvurusu kabul etmiyor. Ne zaman acilacak bilmiyoruz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Prş Haz 18, 2020 2:41 pm

Merhaba TUM'ün bu konuda nasil bir yol izledigini bilmiyorum ancak örnek olmasi acisindan bizim universite bu sene yabanci ogrencilerin kayitlarini ülkeye gelmeden online olarak E-mail üzerinden yapabilecegini acikladi.

Ayrica TUM'ün corona ile ilgili web sitesine ( https://www.tum.de/die-tum/aktuelles/co ... s/studium/ ) baktigimda "Verschiebt sich auch das Wintersemester 2020/21?" soruna yanit olarak "Aktuell ist ein Start der Vorlesungszeit für das Wintersemester am 02.11.2020 in Diskussion und sehr wahrscheinlich. Auch hier werden wir Sie auf dem Laufenden halten." cevabi verilmis yani 2020/21 kis somestrinin 2 Kasim tarihe ertelenmesi konusuluyor diyor.

Sanirim dün ya da önceki gün Almanyadaki Egitim ve Kültür Bakanligi (KMK Kultusministerkonferenz) 2020/21 kis somestrinin 2 Kasim tarihinde acilmasina dair öneri seklinde bir bilgirge yayimlamisti ve benim okulum dahil bir cok okul bu bilgirgeden sonra kis somestrini 2 Kasim'a kesin olarak erteledigini bildirdi. TUM sanirim henüz bu konuda kesin karar vermemis ama büyük ihtimalle biz de erteleriz gibi bir aciklama yapmis suan. TUM'ün kesin karari önümüzdeki günlerde belli olur.

Bu konuda senin vizene gelirsek eger okuldan kabul alirsan bile egitim büyük ihtimalle 2 kasim tarihinde baslayacagi icin sen vize basvurunu eylülün ortalarina dogru yapsan da, okulun acilmasina vizen yetisir. Tabi eylule kadar durumlar nasil olur iyiye mi gider kotuye mi gider bilinmez. Egitimin kis donemi icin de online olabilecegine dair soylentinler dolasiyor ogrenciler arasinda.

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Cum Haz 19, 2020 11:21 am

Vize veriliyor mu? Verilmiyor mu? Bilmiyorum. Ama vize alsan dahi almanya sehayat uyarısını kaldırana kadar uçağa alınmayabilirsin. Vize türüne göre değişir.

Almanyaya giriş ile ilgili olarak burayı okuyabilirsin;
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2327208

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Pzr Haz 21, 2020 1:36 am

egehandr yazdı: Cum Haz 19, 2020 1:11 am Anladığım kadarıyla kesin bir bilgi yok, ama haberleri takip etmem gerek belli ki.
Şu an daha başvuru aşamasındayım, kabul alır mıyım elbet bilmiyorum, tek isteğim eğer kabul alırsam falan bu vize ve ülke giriş/çıkış durumlarından dolayı mağdur olmamak
Kabul alirsan magdur olacagini sanmam. Yani suanlik uniler 2 kasim gibi egitime baslayacaklarini soyluyorlar. Sen kabul alip vizeye Eylul'de basvursan bile vizen kasima yetisir. Ama eger kasima kadar havaalani kisitlamalari olursa veya devam ederse bile, TÜM'ün bu durumda olan tek yabanci ogrencisi sen olmayacagin icin, online e-mail ile falan kayit yapma imkani verebilirler ya da baska bir cozum getiriler. En kötü ihtimalle belki okula biraz gec gidersin o kadar. Ama zaten okullarin acilip amfi dersi yapacaklari da kesin degil. TÜM suan yabanci ogrencilerden basvuru alip kabul veriyorsa, bir sekilde yabanci ogrencilerin egitimlerine zamaninda baslayabilmesi icin organizasyonlar dusunmustur.