Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrencilikten Surekli Oturum Alma Ile Ilgili Bir Soru....

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Turkisch38

Mesaj gönderen Turkisch38 » Cmt Nis 03, 2010 11:25 am

Ben 4 yillik Tarih bolumu mezunuyum.
Ankara\'da 2002 yilinda Alman Kultur Merkezinden 480 saatlik dil bekgesi aldim.2003 yilinda Erlangen\'deki Universiteden sartli kabul alip,dil egitimi icin Almanya\'ya geldim.Ama bazi problemlerden dolayi 8 ay kalip Turkiye\'ye geri geldim.
Acaba tekrar Almanya\'ya gerekli belgeleri hazirlayip dil+master icin basvursam kabul alirmiyim?
Yada orada dil alip herhangi 2 veya 4 yillik bir bolumde okuyabilirmiyim acaba?
Ben orada bir Universiteye DSH\'yi gecip girebilirsem acaba 1 yil surekli bir iste calisip da ogrenciyeken isci oturumu alabilirmiyim?
Yani sunu merak ediyorum.Orada Universite okurken calisma izni ile isci oturumu aldik diyelim.Peki Universite bitmezsebile bu isci oturumu ile surekli kalabilirmiyiz acaba?
Eger oyle olursa en azindan okulu bitiremezsek bile orada kalma sansimiz olabilirse bence cok iyi yani.
Bu konuda bana tam olarak bilgi verebilirmisiniz acaba?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 04, 2010 3:23 pm

Turkisch38 bu soruyu 9999 forum sitesinde,9999 ayri baslik altinda actiginin ve aldigin 99 999 999 tane cevablin ardin birde buraya yazip 1 000 000 \'uncu kez cevaplandirtmak mi istiyorsun ?
Yani Guinesse Rekorlar Kitabi\'na girmeye calisiyorsan haberimiz olsun.
Yani senin hakkinda ozgecmis yapacak kadar bir bilgiye sahibim neredeyse..!

Bu arada senin egitim falan icin gitmege niyetin yok,iltica yontemlerine bir bak derim..!