Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İnformatik okumak için şartlar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Vachtang

İnformatik okumak için şartlar

Mesaj gönderen Vachtang » Cum Ağu 02, 2019 6:13 pm

Merhabalar Türkiye'de inşaat mühendisliğine yerleştim Almanya'da İnformatik okumak istiyorum ve birkaç üniversiteden Zulassung aldım Türkiye'de inşaat mühendisliğine yerleştiğim için kayıtta bir sıkıntı
çıkar mı ? informatik informatikwissenschaft olarak geçiyor çünkü

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İnformatik okumak için şartlar

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 03, 2019 12:39 am

Eger basvuru yaptigin üniversitede informatik bölümü Matematik ve Informatik fakültesindeyse sorun cikabilir. Üniversitenin insiyatifine kalmis bir durum. Ama informatik direk olarak mühendislik fakültesinde veriliyorsa sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Vachtang

Mesaj gönderen Vachtang » Cmt Ağu 03, 2019 12:47 am

Physiker yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 12:39 am Eger basvuru yaptigin üniversitede informatik bölümü Matematik ve Informatik fakültesindeyse sorun cikabilir. Üniversitenin insiyatifine kalmis bir durum. Ama informatik direk olarak mühendislik fakültesinde veriliyorsa sorun olmaz.

Fachbereich Informatik und Informationswissenschaft

yazıyor diğer kabulümde matematik ifadesi var inşallah çıkmaz bir sıkıntı hayır çıkartacaklarsa da neden Zulassung verdiler anlamadım

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Cum Ağu 30, 2019 4:47 pm

Vachtang yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 12:47 am Fachbereich Informatik und Informationswissenschaft

yazıyor diğer kabulümde matematik ifadesi var inşallah çıkmaz bir sıkıntı hayır çıkartacaklarsa da neden Zulassung verdiler anlamadım
kabul verdilerse pek sikinti cikacagini dusunmuyorum o halde neden kabul versinler ki?

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Pzt Eki 07, 2019 11:49 am

Vachtang yazdı: Cum Ağu 02, 2019 6:13 pm Merhabalar Türkiye'de inşaat mühendisliğine yerleştim Almanya'da İnformatik okumak istiyorum ve birkaç üniversiteden Zulassung aldım Türkiye'de inşaat mühendisliğine yerleştiğim için kayıtta bir sıkıntı
çıkar mı ? informatik informatikwissenschaft olarak geçiyor çünkü
benzer durum bende de var türkiyede bilgisayar mühendisliği kazanıp almanyada elektrik elektronik okuyabilir miyim siz de sıkıntı çıktı mı

korayedos

Mesaj gönderen korayedos » Prş Haz 04, 2020 9:36 am

Günaydın. Benim kızımda bu sene sınava girecek. Türkiyede inşaat mühendisliği kazanıldığında almanyada informatik veya makine mühendisliğine başvurabiliyormuyuz. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim 😊

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Prş Haz 04, 2020 11:29 am

Physiker yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 12:39 am Eger basvuru yaptigin üniversitede informatik bölümü Matematik ve Informatik fakültesindeyse sorun cikabilir. Üniversitenin insiyatifine kalmis bir durum. Ama informatik direk olarak mühendislik fakültesinde veriliyorsa sorun olmaz.
Matematik fakültesi, mühendislik fakültesi eğitim olarak arasındaki farklar ne oluyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 04, 2020 1:16 pm

www.deutschstudent.com

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Cum Haz 05, 2020 11:48 am

Selamlar,
Sitenizde mühendisilik dallarından sadece informatik" ile ilgili makale var. Bunun özel bir nedeni var mı? Almanya'da en popüler bölüm bu olduğu için olabilir mi? Yoksa en çok informatik ile ilgili soru geldiği için mi?
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2020 12:14 pm

ankilic yazdı: Cum Haz 05, 2020 11:48 am Selamlar,
Sitenizde mühendisilik dallarından sadece informatik" ile ilgili makale var. Bunun özel bir nedeni var mı? Almanya'da en popüler bölüm bu olduğu için olabilir mi? Yoksa en çok informatik ile ilgili soru geldiği için mi?
teşekkürler

Merhaba, tek sebebi site yöneticilerimizden birinin (Wellboy) Almanya da informatik bitirmis olmasi.. Diger özel tanitim yaptigimiz bölüm de fizik, o da benim bölüm:) Baska bir özel sebebi yok. Hazirladigimiz makaleler tamamiyle kendi bilgilerimiz, sagdan soldan alinti bilgiler degil.
www.deutschstudent.com

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Cum Haz 05, 2020 1:23 pm

site yöneticilerimizin de Almanya'da eğitim görmüş olması çok güzel
tüm makaleler çok faydalı zaten
bu konularla ilgili çok farklı kaynaklardan araştırma yapan biri olarak, bu vesile ile site kurucuları ve yöneticilerine özel bir teşekkür etmek de isterim.
sitenin gerek içeriği, gerekse formatı benzersiz!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2020 4:44 pm

ankilic yazdı: Cum Haz 05, 2020 1:23 pm site yöneticilerimizin de Almanya'da eğitim görmüş olması çok güzel
tüm makaleler çok faydalı zaten
bu konularla ilgili çok farklı kaynaklardan araştırma yapan biri olarak, bu vesile ile site kurucuları ve yöneticilerine özel bir teşekkür etmek de isterim.
sitenin gerek içeriği, gerekse formatı benzersiz!
Tesekkürler :)
www.deutschstudent.com

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Haz 24, 2020 12:45 pm

merhaba, bu sene için türkiyede fizik kazanıp almanyada fizik okumaya başladım ama 3. dönemde bölümü ekonomiye çevirmek istiyorum. Hangi belgeler lazım olur tekrar benden üniversite sınavı isterler mi?

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 26, 2020 1:52 am

ugur1coban yazdı: Çrş Haz 24, 2020 12:45 pm merhaba, bu sene için türkiyede fizik kazanıp almanyada fizik okumaya başladım ama 3. dönemde bölümü ekonomiye çevirmek istiyorum. Hangi belgeler lazım olur tekrar benden üniversite sınavı isterler mi?
merhaba, maalesef sorduğunuz soru hakkında pek bir fikrim yok ancak bir üniversitenin öğrenci işlerine sorduğumda bölüm değiştirmek istersek eğer yeni baştan başvuru yapmamız gerektiğini söylediler ve tekrardan üniversite sınavı isterler mi yoksa ikisi yakın ders olarak sayılır mı diye bence okumak istediğiniz üniversitenin öğrenci işlerine mail yoluyla sorun. Ben de size fizik eğitimini sormak istiyordum. Aynı anda part-time çalışarak yapılabilecek düzeyde mi her gün derslere de düzenli çalışırsak ve gerekli gayreti gösterirsek, fikriniz nedir acaba? ve hangi üniversitede okuyorsunuz? Cevaplarsanız şimdiden çok teşekkürler.

ozbek12345

Mesaj gönderen ozbek12345 » Cum Tem 24, 2020 12:49 am

Merhabalar,
Almanyada Kit veya Tu Berlinde informatik için(bu uniler zorunlu değil)
Turkiyede matematik veya fizik bölümüne yerleşmek iş görürmü?
Bu alanda birçok ödülüm ve avrupadan uluslarasi almiş olduğum ödüller var. Türk bakanlarin elinden ve birçok profösör dahil.