Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart Universitesi dil kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Prş Mar 25, 2010 5:08 pm

Stuttgart Universitesinin kendi dil kursu var mi? Eger varsa bu sene dil olmadan uniye basvuru yapilsa universite basvuruyu kabul edip kendi dil kursunami yonlendircek ?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Mar 25, 2010 6:28 pm

http://www.uni-stuttgart.de/studieren/b ... index.html
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=65
buaralrdan bakabilirsin.
evet unide dil kursu var grund ve mittelstufe olarak iki kisimdan olusuyor.test-daf a hazirliyorlar.DSH sertifikasi kabul edilmiyor,bu cok ilginc geldi bana.kursa baslamadan once bir test yapiliyor ve hangi seviyeden baslayacagina karar veriyorlar.oncesinde de 250 saatlik bir almanca bilginin olmasi gerekiyor.

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Mar 29, 2010 7:42 pm

yani ben ocak ayina kadar turkiyede dil kursuna gitsem sadece 250 saat ders gordugumu belgelesem ocak ayinda basvuru yapsam beni okula kabul edip hazirliktanmi baslatcaklar ??

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Prş Nis 01, 2010 3:26 pm

?????????????????????????????????????????????????????????

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Nis 01, 2010 8:31 pm

hazirlik derken gider gitmez bir seviye belirleme sinavi yaparlar,seviyen neye denk geliyorsa ordan devam edersin taki,dsh yada testdaff sinavina girecek seviyeye gelene kadar.ancak stutgart universitesinin tanitimini iyi oku,yani kurs varmi,varsada hangi seviyeden kabul veriyorlar.