Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PTT Gönderi Takip

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozgecakmak

PTT Gönderi Takip

Mesaj gönderen ozgecakmak » Pzt May 04, 2020 4:47 pm

Merhabalar. Daha önce PTT ile Almanya’ya evrak göndereniniz var mı? Gönderi hareketlerinde 5 gündür bir değişiklik yok. En son,

Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)
The item was forwarded to the destination country (Otb) <Turkey>

5 gündür bu durumda. Evraklarım tam olarak nerede? Yolda mı yoksa hala Türkiye’de mi bekletiliyor? Deadline’a 10 gün kalmışken endişe etmeli miyim?

Teşekkürler.

kleinebereich

Re: PTT Gönderi Takip

Mesaj gönderen kleinebereich » Pzt May 04, 2020 5:53 pm

Ptt ile yollamanız çok kötü olmuş.Bu kış bende yollamıştım yaklaşık 13-14 günde gitmişti.Bu yazıyı gördükten yaklaşık 9- 10 gün sonra almanyada kargo hareketi olmuştu.

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Pzt May 04, 2020 7:23 pm

Geri dönüşünüz için teşekkürler. 13 14 gün olsa yine razıyım. Ben şu an hesapta deadline’dan 19 gün önce postaya vermiş oluyorum.

13-14 gün dediğiniz postaya verdiğiniz günden mi itibaren? Ve adrese mi ulaşması yoksa Almanya’ya mı ulaşması?

Almanya’da oluşacak gönderi hareketinin üzerine kaç gün koymalıyım?

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Pzt May 04, 2020 9:35 pm

Sizin durumunuzda ne kadar süreceğini kestiremem ama örnek olması açısından kendi durumumu anlatayım ben de.
  • 24 Şubat'ta gönderiyi teslim ettim PTT'ye.
  • 25 Şubat'tan itibaren "TÜRKIYE, Turkey, The item was forwarded to the destination country (Otb)" girdisi 13 gün boyunca değişmedi.
  • Sonra da takip etmeyi bıraktım açıkçası. Ama 9 Mart'ta "Germany (Yurt Disi), Receive item at office of exchange (Inb)" şeklinde bir girdi yapılmış.
  • 18 Mart'ta da belgem teslim edildi, onayını belgeleri gönderdiğim okuldan aldım.
  • Kargo takibinde ise 3 gün gecikmeli olarak girilmiş, 21 Mart'ta "Germany (Yurt Disi), Deliver item (Inb)" girdisi yapılmıştı.

Kısacası belgemin Ankara'dan Karlsruhe'ye ulaşması 22 gün sürdü toplamda. (Kargonun girdilerine göre 25 gün)

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Pzt May 04, 2020 9:39 pm

evet toplam 13-14 günde yerine vardı .Almanya içersinde benim kargom 2 gün içinde teslim edilmişti.Oraya varınca hızlı şekilde teslim ediliyor kanımca fakat burdan çıkış ptt sebebiyle uzun sürüyor.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Sal May 05, 2020 1:22 am

Hocam ben aralik sonunda gondemistim durum buydu

Resim

Tabi belgeler uzuncaa bi sure takil edilemedi bende umidi kesip bi an once halletmek icin turpexle gonderdim.

Onu 18in gonderdim 20sinde teslim edilmisti

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Sal May 05, 2020 4:47 am

Hepinize teşekkür ederim. Sanırım yapılacak en iyi şey 5 gün kala bir gelişme olmazsa özel şirketlerle express posta yapmak..

schwaebisch

Mesaj gönderen schwaebisch » Sal May 05, 2020 2:24 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Sal May 05, 2020 1:22 am Hocam ben aralik sonunda gondemistim durum buydu

Resim

Tabi belgeler uzuncaa bi sure takil edilemedi bende umidi kesip bi an once halletmek icin turpexle gonderdim.

Onu 18in gonderdim 20sinde teslim edilmisti

Turpex de ptt nin bir hizmeti diye biliyorum. Bu yazılanlardan anıyorum ki ptt nin bir normal hizmeti var ayrıca turpex var. Ayrıca APG de var galiba. Bunların fiyatları hakkında bilgi verebilir misniz?

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Sal May 05, 2020 8:09 pm

Merhaba. Turpex 90 lira, Normal gönderim 33 lira. Ötekini bilmiyorum.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Prş May 07, 2020 12:42 pm

schwaebisch yazdı: Sal May 05, 2020 2:24 pm Turpex de ptt nin bir hizmeti diye biliyorum. Bu yazılanlardan anıyorum ki ptt nin bir normal hizmeti var ayrıca turpex var. Ayrıca APG de var galiba. Bunların fiyatları hakkında bilgi verebilir misniz?
Burdan bakabilirsiniz

https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Gonderi ... ti_ogrenme

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Pzr May 10, 2020 5:20 pm

Arkadaşlar benim bugün 13. günüm ve hala "The item was forwarded to the destination country / Turkey" yazıyor. Ne yapmalıyım? Oradaki memur bana yaklaşık 13 gün sürer demişti ama hiçbir değişiklik yok.

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Sal May 12, 2020 12:16 am

isthatbenj yazdı: Pzr May 10, 2020 5:20 pm Arkadaşlar benim bugün 13. günüm ve hala "The item was forwarded to the destination country / Turkey" yazıyor. Ne yapmalıyım? Oradaki memur bana yaklaşık 13 gün sürer demişti ama hiçbir değişiklik yok.
Merhaba, hangi okula ne için başvurmuştunuz?

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Sal May 12, 2020 12:56 pm

Merhaba, master için başvurmuştum. Belgeleri uni-assiste yolladım

west

Mesaj gönderen west » Sal May 12, 2020 3:50 pm

Başlık sahibi de Turpex ile yolladı ve sorun mu yaşadı acaba? Ben de eksik evrak için Ptt Turpex'i kullanacaktım ancak eğer böyle olacaksa direk express tercih etmeyi düşüneceğim.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Sal May 12, 2020 11:03 pm

west yazdı: Sal May 12, 2020 3:50 pm Başlık sahibi de Turpex ile yolladı ve sorun mu yaşadı acaba? Ben de eksik evrak için Ptt Turpex'i kullanacaktım ancak eğer böyle olacaksa direk express tercih etmeyi düşüneceğim.
Turpex'i DHL teslim ediyor sorun yasamazsiniz en hizli secenek o fiyati nispeten uygun olarak.

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Cum May 22, 2020 12:50 am

west yazdı: Sal May 12, 2020 3:50 pm Başlık sahibi de Turpex ile yolladı ve sorun mu yaşadı acaba? Ben de eksik evrak için Ptt Turpex'i kullanacaktım ancak eğer böyle olacaksa direk express tercih etmeyi düşüneceğim.
Merhaba. Turpex bir DHL hizmeti ancak sadece Almanya'ya giriş yaptıktan sonra. Öncesinde iş PTT'de. Ayrıca DHL'nin kendi içinde hıza bağlı olarak pahalı ya da ucuz ayrı ayrı hizmetleri var. Ben evraklarımı DHL express ile gönderdim ve postam 18 saat sonunda okula teslim edildi.

west

Mesaj gönderen west » Cum May 22, 2020 8:23 pm

İlk postamı DHL aracıığıyla yollamıştım. ikincisi de PTT Turpex ile gitti ve sıkıntı yaşamadım ikiside oldukça hızlıydı (tabi ertesi gün gitmesini istiyorsanız DHL. Turpex biraz daha uzun sürdü 1 hafta civarı ama vaad edilen süreyi geçmedi). Kargo konusunda ikilemde kalan arkadaşlar varsa katkısı olsun diye paylaşıyorum :)

west

Mesaj gönderen west » Sal May 26, 2020 3:21 pm

Merhabalar, burada yazanların başvuru evrakları ulaşmışır diye tahmin etiğim için bir soru sormak istiyorum başlık açtım ancak yanıt veren olmadı. Sizin değerlendirme kısmı kaç gün sürdü? Ben haftalardır bekliyorum ancak bazıları 10 gün içinde üniversiteye yollandığını vs yazıyor. Biraz endişelendim acaba bu bir sorun mu evraklarımda bir terslik mi var diye

doga

Mesaj gönderen doga » Pzr May 31, 2020 6:45 pm

Merhaba, ben de kargo konusunda arada kalırsanız diye paylaşmak istedim. 15Mayısta evraklarımı PTT Turpex ile yolladım 19Mayısta uni-assist'e ulaşmıştı. Ayrıca uni-assistten 21Mayısta belgelerimin ulaştığına dair e-mail aldım, ödememi 15Mayısta yapmıştım ve benim de hala in Bearbeitung diye gözükmekte başvurularım.

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Pzt Haz 01, 2020 1:34 am

west yazdı: Sal May 26, 2020 3:21 pm Merhabalar, burada yazanların başvuru evrakları ulaşmışır diye tahmin etiğim için bir soru sormak istiyorum başlık açtım ancak yanıt veren olmadı. Sizin değerlendirme kısmı kaç gün sürdü? Ben haftalardır bekliyorum ancak bazıları 10 gün içinde üniversiteye yollandığını vs yazıyor. Biraz endişelendim acaba bu bir sorun mu evraklarımda bir terslik mi var diye
Benim sıramın gelmesi toplamda 23 gün sürdü hocam.