Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'deki Danismanlik Firmalari

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 30, 2010 10:00 am

Artik maalesef boyle bir baslik acma mecburiyeti hissettim kendimde.. Bu isi bizim de yaptigimiz icin,belki de insanlar yanlis anlar diye simdiye kadar sustum ama bicak kemige dayandi gibi bir olay.

Turkiyedeki danismanlik firmalari inanin bana burda 2-3 hafta siteyi bastan asagi inceleyen normal bir uye kadar fikri yok bu islerden.

Hatta isim de vermek istiyorum. Ilk olarak Tayod. Dolandirdigi , kandirdigi yanlis yonlendirdigi ogrencilerin sayisini ben de bilmiyorum artik. Bi ara sirf bu haberlerin artmasi uzerine danismanligi bedavaya yapmaya bile karar vermislerdi.

Marmara Universitesinde ismini tam hatirlamadigim ama bizim Funderschatten in danismanligini yapan bir bayan. 2000 euro civari para aliyor, ve hic birseyden anladigi yok..

Bana hergun turkiyedeki danismanlik firmalarindan mail geliyor, su ogrenci var elimizde ne yapmamiz gerek diye ? Sordugu sorulari hani su bizim eglence basligi varya , en komik ozel mesajlar diye.. ordaki sorular daha vicdanli .

Istanbul da Atlas. belki de bu isten ozellikle ingiltere ve amerika da egitim de en iyi rant saglamis firmadir, fakat almanya da egitim konusunda hic bir fikirleri yok.

Mesela ICEP, guya Alman dernegi ama hic bir soze gerek yok asagidaki linkteki basligi inceleyin yeter :

http://www.icep.org.tr/Turkish/egitim/almanya.asp

Sunu da belirteyim, turkiyedeki bir cok danismanlik firmasi almanya daki dil kurslariyla veya uni icinden almanyadaki biriyle kontaga gecer onlardan bilgi alir. ne kadar anlatirsaniz anlatin bisey de bilmezler anlamazlar.

Ozellikle sitemize yapilan saldirilar, hackeleme cabalari ve gelen tehditler ( ya bu isin fiyatini artirin ya da birakin turu :) ) nedeniyle artik bu basligi acmak farz oldu.

Hodri Meydan ! ;)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Mar 30, 2010 12:41 pm

Basligi sabitleyelim hatta danismanlik sayfamiza ekleyelim. Fiyatlarimiz ile oynamak isteyen bu bilgisiz ve dolandiricilara karsi ders olsun...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 30, 2010 5:56 pm

En iyi magdur benim iste.! Ismini vermek dogru olmaz elbette 100 kisinin icinde 20 30 kisi memnun kalmistir bu firmalardan ama gelinde magdurlara sorun yanlis bolumden kabuller mi olsun istemedigin bolume alinan kabuller mi olsun daha neler neler..
Sonra verdikleri cevap hele bir gidin bolumu degistiririz o kolay diyip,bir daha aradiginizda da telefonlara cikmiyorlar..

Neyse hodri meydan aynen.!

Kezzy

Mesaj gönderen Kezzy » Sal Mar 30, 2010 6:28 pm

o kadin istanbuldaki marmara universitesi profesoruymus bide bana sadece yazdigi mail su...ben 2000 euro yaa garantili yerlestirme yapiyorum...e soruyorum nasil olacak odeme vs nasil cevap yok...ve sitesi de var bu .......... hanfendinin bi cacik yazmiyor....iyi kii siz varsiniz...tesekkur ediyorum milyon kez..ozellikle gurkan ve deniz bey basta olmak uzere...orada gorusmek dilegiyle.

[small]Edit : Direk isim vererek yorum yapmazsak daha iyi ki ileride bizlere karsi herhangi bir uygunsuz ihtamda bulunmasinlar.
FuNdeRSchatteN[/small]

Kezzy

Mesaj gönderen Kezzy » Sal Mar 30, 2010 7:23 pm

[quote]Kezzy tarafindan yazilan metin:
o kadin istanbuldaki marmara universitesi profesoruymus bide bana sadece yazdigi mail su...ben 2000 euro yaa garantili yerlestirme yapiyorum...e soruyorum nasil olacak odeme vs nasil cevap yok...ve sitesi de var bu .......... hanfendinin bi cacik yazmiyor....iyi kii siz varsiniz...tesekkur ediyorum milyon kez..ozellikle gurkan ve deniz bey basta olmak uzere...orada gorusmek dilegiyle.

[small]Edit : Direk isim vererek yorum yapmazsak daha iyi ki ileride bizlere karsi herhangi bir uygunsuz ihtamda bulunmasinlar.
FuNdeRSchatteN[/small][/quote]

eeee :S ozur dilerim... sozkonusu benimde basimdan gecen biseyler oluncaa kendimi kaybettim...dsuncesizlik ettim :S bi daha olmaz :)
KeZzY

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 30, 2010 9:15 pm

hayir aksina isim verin ki millet bi daha onlardan kazik yemesin !

Kezzy

Mesaj gönderen Kezzy » Sal Mar 30, 2010 9:20 pm

e o zaman tam adiyla veriyorum...birsen turkyilmaz...ayni isimde sitesi de var uzak durun...!!!!
KeZzY

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Mar 31, 2010 7:25 pm

hem isi bilmiyolar hemde vicdansizlikta ustlerine yok hee 2000 € bu kadar parayi verecek olan adam zaten isini her turlu halleder gerekirse alman tercuman tutar kendine :D yaninda gezdirir ben sahsen deutschstudent den danismanlik hizmeti aliyorum suana kadar hersey yolunda gidiyor :) 5 uzerinden 5 gurkan abiye selamlar :D

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Mar 31, 2010 7:49 pm

isim vermek dogrumu bilmiyorum dil kursunda biriyle tanistim kendisi 4 ay once kendi cabalariyla gelmis bana basindan gecenleri anlatmisti cocuk..

ismi neydi tam bilmiyorum ama bir sirket tarafindan 600 euro kadar dolandirilmis ve parasinida alamamis..

extra yorum gerektirmiyor arkadaslar dikkatli olun..

yarin sirketin ismini ogrenir onuda yazarim tekrar en azindan isini ciddi alip serefiyle yapanlari.. seref yoksunlarindan ayirmis oluruz...
bihayli andimisti halbuki..
neyse..:D:D:D
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Cum Nis 02, 2010 9:22 pm

isim aklimdayke yaziyim..

ata egitim kurumu dervis eren atakaya adli dolandiriciya karsi dikkat etmenizi tavsiye ediyorum..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 02, 2010 9:31 pm

[quote]Ruh-Adam tarafindan yazilan metin:

isim aklimdayke yaziyim..

ata egitim kurumu dervis eren atakaya adli dolandiriciya karsi dikkat etmenizi tavsiye ediyorum..[/quote]

ilk gozume batan Master icin Almanya da , Turkiye de ALES sarti gozume carpti sitelerinde :)

ama marmara universitesindeki docentimizin sayfasindakileri okurken agzim acik kaldi.. saymakla bitmez.

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Cum Nis 09, 2010 12:57 am

arkadaslar bu siteden once bir kac danismanlik firmasiyla konustum ve bir cok sitede yiginla bir cok sey okudum..
baska bir sitede dolanirken mustafa isminde biri beni bu siteye yonlendirdi ve sonun da en dogru bilgilerin burada oldugunu gordum.
neden derseniz zaten burada ki insanlarin cogu fiili olarak ogrenci. bu sitede okuduklarimla kendi basima iki universiteye master icin basvurdum ve birinde olumlu denebilecek bir cevap aldim.
ama sunu soyleyeyim param olsaydi inanin hic ugrasmadan danismanlik hizmeti alacaktim.
buna su an ayiracak param olmadigi icin danismanlik hizmeti almadim kaca yaptiginizi da bilmiyorum.. ama parasi olup ta ugrasmak istemeyenler burada ki hizmetten yararlanin derim.. cunku ben hic para odemeden buradaki bilgilerle basvurdum bence bu bile hizmet almayi hak edecek bir sey..
Son olarak soylemek istedigim; bu siteyi yonetenlerden yardimlarini esirgememelerini istemek neden derseniz zaten bu ise butce ayiracak olanlar garanti olsun diye danisman araciligiyla basvuruyor.. dolayisi ile burada insanlarla bilgi paylasmanin hic bir sakincasi yok ve kanimca sizde bunu yapiyorsunuz..

Herkese Tesekkurler..

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Cum Nis 09, 2010 1:06 am

Ne deyim size, inanin yeni okudum bu kadar ucuza yapacaginizi aklima getirmemistim.
Danismanlik hizmetiniz gercekten cok uygun.. Baska firmalardan aldigim en uygun fiyat 1000EUR idi..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 11, 2010 3:00 pm

tesekkurler ali demir, o mustafanin dayisi bendim:)

bugun bi danismanlik firmasindan mail aldim, bana bloke hesabin ne oldugunu ve dsh sinavini nerede verebilecegini soran. =).

bunun disinda bizimkiler yine iyi, siz nepal endenozya gibi firmalari gorseniz oturup aglarsiniz..

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Prş Haz 10, 2010 12:09 pm

benden olur fiyati 2500 euro istediler. egitim hayatimin sonuna kadarda desteklerini esirgemiyorlar sagolsunlar. valla piyasanin yuksekliginden olsa gerek. gurkani ararken bile cekinerek ariyorum (: .. 2.500 euro ile 4-5 ay gecinirim. Kismet olursa Almanyaya gelebilirsem bu site icin gonullu olarak bile calisabilirim.
allahini seven defansa gelsin

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzr Haz 13, 2010 9:58 pm

Almanyada egitimle vizeyele vs sorusu olanlar ucretsiz olarak DAAD den danismanlik alabilirler bilmeyenlere duyuralim gitmeden randevu almak gerekiyor telefonla
http://www.daad.de/miniwebs/icistanbul/tr/

Bunun haricinde kendinize bir universite dilokuluariyorsaniz kosullarini nasil basvuracaginiz okulun sitesinden bulabilrsiniz olmadi mail atin sorun forumlarda cok yararli ozellikle burda forumlardan cok sey ogrendim. Danismanlik firmalarina koru korune baglanmayin bence.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Haz 14, 2010 1:05 am

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
Almanyada egitimle vizeyele vs sorusu olanlar ucretsiz olarak DAAD den danismanlik alabilirler bilmeyenlere duyuralim gitmeden randevu almak gerekiyor telefonla
http://www.daad.de/miniwebs/icistanbul/tr/

Bunun haricinde kendinize bir universite dilokuluariyorsaniz kosullarini nasil basvuracaginiz okulun sitesinden bulabilrsiniz olmadi mail atin sorun forumlarda cok yararli ozellikle burda forumlardan cok sey ogrendim. Danismanlik firmalarina koru korune baglanmayin bence. [/quote]

bu siteyi detayli arastirip dikkatlice inceleyen takip eden herkes zaten ucretsiz istedigi bilgiye sahip oluyor, ogrenmek istedigi seyler hakkinda ozel konu acarak herkesin tecrube ve fikirlerinden faydalanabiliyor, birilerini arayip randevuyla ugrasmaya gerek yok, sitemiz 7 gun 24 saat ucretsiz olarak :D herkese acik

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 01, 2010 12:35 pm

Iste 1000 euro ya danismanlik yapan bir danismanlik firmasindan bana gelen mail ;

K.in islemleri icin izleyecegimiz asama su sekildedir, dogrulunu onaylarasaniz sevinirim,
- dil okulu kaydi, okulun parasinin odenmesi (Bunlar munihte bir okul istiyorlardi)
- bloke hesap acimi
- vizeye basvurma
bu sekilde bir yol izleycegiz degilmi?

Bu arada Marmara Universitesindeki docent bayanin bir tanidigi bize maille ulasmisti hakkindaki aciklamalar dogru degil diye.. Haklarini hukuksal yoldan arayabilirler veya burdan iftira yapilmissa savunabilirler direk olarak =) Burasi sonucta ozgur bir ortam.. Ama savunma yapalim derken karsi tarafin ispatlari karsisinda neler soyleyeceginizi de iyi dusunun ;)

ve istanbul dan Koala danismanlik sirketinin yazmis oldugu mail :

Almanya da 360 kusur universite var onlar hangi universiteleri talep ediyorlar:?
* Turkiyede ki transcript lerindeki cok yuksek not Avrupa icin baglayici degil
* Almanya da her hangi bir Universiteden alacagimiz kabul belgesi ile giden ogreniyce 3 Farkli Universiteden kabul alma hakki da mevcuttur
SOZUN OZU: Ogrenci Avrupada ki okullarin kendisini almaya can attigini zannediyor ondan sonra istiyorda istiyor bedava Universite bulduguna sukretmiyor her neyse yukarida bahsettigim gibi bir uni kabulu aliriz .

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Prş Tem 01, 2010 2:21 pm

su sitedeki makaleleri tek tek okuyan birisi rahatlikla danismanlik hizmeti verebilir Turkiyede.

Almanya isini bir kenara koyup Gaziantepte danismanlik isine gireyim demiyor degilim. :D

ve hic bir sitede bu kadar makale bir arada gormedim ayrica tebrik ediyorum DS yonetimini.

saygilar..
allahini seven defansa gelsin

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Sal Kas 02, 2010 7:28 pm

Irtibata girdigim gunden beri aralik sonu ve ocak ayi basi gibi gidebilecegimi belirttim ve hep o dogrultuda islemleri yuruttuk.Universite kabulumu, Dil kursu kabulumu ve Saglik sigortami yaptirdim onlarin araciligiyla.Universite sartli kabulu 2011 eylulu,dil kursu 2010 ocak ayi ve en onemliside dil kursu 2010 ocak ayinda basliyor gelen evraklara gore.Bende bu durumu kendileriyle email yoluyla gorustum defalarca cunku telefonla ulasmak mumkun degil habire telefon degistiriyorlar turkcell telesekreteri cikiyor vs.Yazismalarimizda Ocak ayi kayit doneminin belli olmadigini ( daha sonra bir akrabamin aramasi sonucundada 10 ocak veya 17 ocakta baslayacagini aslinda ogrendim) fakat vizeye gitmem icin Kasim donemi kursuna kayit yaptirdiklarini soylediler bende bu tezatligi mantigimin almadigini lutfen ocak ayina ait kabul yazisinin bana iletilmesini istedim defalarca ve nihatinde yapmadilar.Dil kursunun 6 aylik ucretinin yarisi olarak 836 euro ve Saglik sigortasinin bir kismi olarak 220 euro para istediler ve yolladim.Gel gelelim dil kursuna sadece 200 euro gibi bir para yatirilmis gerisi yan cepte.Bende vize gorusmesinden sonra irtibata girmeyi denedim cevap alamayinca Bildungs Verein Hannover yetkilileriyle gorustum daha ben vizeye girmeden Tayoem e.V tarafindan dil kursu kaydimin silindigini paraninda geri alindigini soylediler.Bu sahsiyet simdi resmen diyorki utanmadan siz kasim ayinda gelecektiniz gelmediniz bu yollamis oldugunuz paralar bize kalmistir iadesi mumkun degildir.Halbuki yollamis olduklar ornek ikamet musadesi formunda almanyaya giris tarihim 01/0/2011 saglik sigortasinin policesinde baslangic tarihi 01/01/2011 diye gecmesine ragmen halen siz kasm ayindaki kursa gelecektiniz gelmediniz problem sizden kaynakli diyor ve kendi dedikleriye celisiyor.Vakif telefonlarina ulasmak mumkun degil her emaille beraber faksta yolluyorum su anda faksida kapatmis birde bu adam Oldenburg Universitesinde Hocalik yapiyor.Ve en son gelen emailinde elinden gelenide ardina koyma diyor.Benim anladigim bu adamlar gostermelik ara sira birkac kisinin islemlerini dogru durust yapiyor cogununda islemlerinde aksilik cikartarak gitmelerini engelliyor ve paralarinin ustune yatiyorlar turkstudentte ve bu sitede sozu gecen arkadaslara,bana yaptiklari gibi.Vize gorusmemde ek olarak yeni dil kursu teyidi yazisini istediler ve oradaki bayan ben kendi adima boyle bir kurs kagidindan dolayi onay veremem dedi ek olarak bu evragi tekrar istediler ama al alabilirsen adamlar 836 euro paranin ustune yattilar ama soke soke alacam olayi tum adli makamlara aksettirdim az oncede Ugur DUNDAR la da bir akraba vasitasiylada irtibata girdim ve olayi yakin zamanda medya gundemine tasiyacaz.Kuruss ve diger arkadaslar benimle en kisa zamanda irtibata girerlerse sevinirim zaten tum yazilari print ederek dosyaladim simdiden avukatlara vermek icin.