Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni-assist belgelerimi almış fakat bir sorum var

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rulman

Re: uni-assist belgelerimi almış fakat bir sorum var

Mesaj gönderen rulman » Prş Nis 16, 2020 6:52 pm

nautilus yazdı: Çrş Nis 15, 2020 6:33 pm Uluslararası geçerliliği olması açısından ya kaymakamlıkta ya da konsoloslukta tasdikletmen gerekiyor. Bu arada ÖSYM yerleştirme sonuç belgesinin internetten aldığın versiyonu Almanya konsolosluğunda çalışmaz, şimdiden haberin olsun.
Hocam o belgeyi Amtlardan veya Alman noterinden elektronik belge tasdiki şeklinde tasdikletirsek de mi iş görmez?

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Cum Nis 17, 2020 7:35 pm

rulman yazdı: Prş Nis 16, 2020 6:52 pm Hocam o belgeyi Amtlardan veya Alman noterinden elektronik belge tasdiki şeklinde tasdikletirsek de mi iş görmez?
Bir bilgim yok. Alman noteri, çevirisi olsa bile Türkiye'de oluşturulmuş belgeye onay verir mi emin olamadım. Yine de referans olması açısından buraya uni assist linkini bırakıyorum. https://www.uni-assist.de/en/how-to-app ... slations/

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzt Nis 20, 2020 12:12 pm

nautilus yazdı: Cum Nis 17, 2020 7:35 pm Bir bilgim yok. Alman noteri, çevirisi olsa bile Türkiye'de oluşturulmuş belgeye onay verir mi emin olamadım. Yine de referans olması açısından buraya uni assist linkini bırakıyorum. https://www.uni-assist.de/en/how-to-app ... slations/
Eyvallah hocam. Alman noterleri elektronik tasdik yapmadı zaten, biz bilmiyoruz öyle bi şey diyorlar. Ankara'dan orijinal belgeyi istedim bakalım onunla halledeceğim çok sağ ol.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Nis 24, 2020 5:26 pm

Fat123 yazdı: Çrş Nis 15, 2020 5:57 pm Merhaba. Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Ben ÖSYM belgesini internetten aldım. Diploma ise okuldan. Bunlar çevrilip noter onaylı olduktan ( Kaymakamlik onayı YOK) sonra konsolosluktan da onaylanması gerekiyor mu. Yoksa göndermek için yeterli mi.
Teşekkürler

Çevirileri aldıktan sonra noter onayını da aldıktan sonra kaymakamlıktan istediğiniz kadar belgeyi ücretsiz olarak apostil yaptırabiliyorsunuz ve belgeleriniz artık yurt dışına göndermeye hazır hale geliyor.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Nis 24, 2020 7:35 pm

Apostil olayını abartıyorsunuz. Bende hiçbir sorun çıkmadı apostilsiz olmasına rağmen. Almanca çevirisiyle birlikte noter onayı yetiyor. Ama yine de ücretsiz bir hizmet kullanabilirsiniz içinizin rahat etmesi için.