Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yapılan Tek Kişilik Oda Teklifi - International Office

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berkai

Yapılan Tek Kişilik Oda Teklifi - International Office

Mesaj gönderen berkai » Pzt Nis 13, 2020 10:51 pm

Merhaba arkadaşlar, Mayıs ayında Almanya'ya taşınıp master eğitimime başlamayı planlıyorum ve bunun için kalacak yer arıyordum kendime. Okulun international office'i yabancı olduğum için bana bir teklifte bulundu. Teklif şu: tek kişilik apartman yani tek odalı küçük mutfaklı banyolu oda yani tek kalacağım. Bu teklifin kontratının Temmuz sonuna kadar (dönem bitişi) geçerli olacağını ve büyük ihtimal bu kontratın uzatılamayacagini söylediler çünkü sanıyorum ki bu daireyi erasmusçuların kontenjanından verdiler bana. Ben şahsen bir WG de kalmayı istiyorum hem sosyalleşmek/dili pekiştirmek hem de finansal olarak daha uygun olmasından dolayı. Gerçi bu WGlerin kiraları ile bana yapılan teklifin arasındaki fark en fazla 80euro pahalılık o nedenle asıl konu sosyal kalmak. İşin özü international office eğer teklifi kabul edeceksem bu ayın 15'ine kadar depozito yatırmamı istedi. Ve vaktim az bu nedenle. Ben ise kararsızım gönlüm WG bulmaktan yana ama WG bulmak da zor insanlar genelde tanıdıklarının çevresine falan veriyor. Şimdi diyorum ki ben bu depozitoyu ödeyip kendimi garantiye alıp diğer yerleri aramaya devam mı etsem. İşin teknik kısmını da bilemiyorum 300 euro depozitoyu ben vazgeçtim deyip tam mayıs'a bir kaç gün kala haber vererek geri alabilir miyim? Siz ne tavsiye edersiniz? En kötü ihtimal açıkta kalmaktansa depozitoyu yatırayım diyorum ama sonra eğer WG bulursam WG de sonuçta Studentenwohnheimda olur o nedenle işler karışır mı diye emin de olamıyorum. Sizlerin fikirlerini bekliyorum sürem de az. Ne tavsiye edersiniz?