Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TDN4 ve Almanca öğrenmek

Studieren in Deutschland
Kullanıcı avatarı
aariftr

TDN4 ve Almanca öğrenmek

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Nis 06, 2020 5:02 am

Arkadaşlar merhaba, benim açımdan çok önemli bir şeyi sormak istiyorum. Almanya'da üniversite okumak istiyorum benim için şuan şartlar arasında en önemlisi Almanca öğrenmek ve bunu sınavla kanıtlamak İngilizce'yi kendi kendime öğrenmiştim diller konusunda en zayıf noktam listening ancak genel olarak dil öğrenme becerim gayet iyidir.

Sorum şu 1-1.5 yıl süre içinde kendi imkanlarıyla Almanca öğrenebileniniz var mı yada bunu başarabilen birisini tanıyor musunuz Almanca öğrenmekten kastım C1 seviyesine gelip TDN4 belgesini kazanabilmek, cevaplarınız benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim. (Araya ufak bir soru daha sıkıştırmak istiyorum NC-frei bölümler kabul koşullarını sağlayan herkesi alıyor mu?)

Ayrıca vocabular kaynağı bulmakta çok zorlanıyorum bildiğiniz online kaynak var mı acaba? Özellikle artikelleri olmasına dikkat ediyorum başlangıç seviyesinde birisinin şimdiden kelimelerin plural halini de öğrenmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TDN4 ve Almanca öğrenmek

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 06, 2020 2:24 pm

Türkiye de sifirdan baslayip 1,5 senede testdaf gecenleri taniyorum. Almanya da zaten 1,5 senede gecemiyorsa baska sorunlari vardir.

Nc frei yaziyorsa, basvuru yapan herkes kabul ediliyor anlamina gelir. Tabiki Almanya da egitim icin sartlari sagliyorsa:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Nis 06, 2020 6:03 pm

Physiker yazdı: Pzt Nis 06, 2020 2:24 pm Türkiye de sifirdan baslayip 1,5 senede testdaf gecenleri taniyorum. Almanya da zaten 1,5 senede gecemiyorsa baska sorunlari vardir.

Nc frei yaziyorsa, basvuru yapan herkes kabul ediliyor anlamina gelir. Tabiki Almanya da egitim icin sartlari sagliyorsa:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Çok teşekkür ederim hocam bu söyledikleriniz bana ekstra bir motivasyon sağlayacak ^_^

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Pzt Nis 06, 2020 6:08 pm

Almanca öğrenirken bence ilk seviyelerde her istisnayı öğrenmek mantıklı değil.Dil belgesini almış biri olarak ben plurallere ve artikellere çok da kafa yormamıştım.Yaza yaza ya da göre göre öğreniyosunuz zaten.

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Sal Nis 07, 2020 1:19 pm

aariftr yazdı: Pzt Nis 06, 2020 5:02 am Arkadaşlar merhaba, benim açımdan çok önemli bir şeyi sormak istiyorum. Almanya'da üniversite okumak istiyorum benim için şuan şartlar arasında en önemlisi Almanca öğrenmek ve bunu sınavla kanıtlamak İngilizce'yi kendi kendime öğrenmiştim diller konusunda en zayıf noktam listening ancak genel olarak dil öğrenme becerim gayet iyidir.

Sorum şu 1-1.5 yıl süre içinde kendi imkanlarıyla Almanca öğrenebileniniz var mı yada bunu başarabilen birisini tanıyor musunuz Almanca öğrenmekten kastım C1 seviyesine gelip TDN4 belgesini kazanabilmek, cevaplarınız benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim. (Araya ufak bir soru daha sıkıştırmak istiyorum NC-frei bölümler kabul koşullarını sağlayan herkesi alıyor mu?)

Ayrıca vocabular kaynağı bulmakta çok zorlanıyorum bildiğiniz online kaynak var mı acaba? Özellikle artikelleri olmasına dikkat ediyorum başlangıç seviyesinde birisinin şimdiden kelimelerin plural halini de öğrenmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?
Merhaba o sürede çok rahat öğrenebileceğini düşünüyorum. Kendi açımdan ise Türkiye'de yaklaşık 2 senedir öğreniyorum. B1 tamamladıktan sonra kursa da gitmedim, Şubat testdaf TDN3 aldım, çalışmaya devam ediyorum TDN4 için.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Nis 12, 2020 6:05 am

Bsktn yazdı: Sal Nis 07, 2020 1:19 pm Merhaba o sürede çok rahat öğrenebileceğini düşünüyorum. Kendi açımdan ise Türkiye'de yaklaşık 2 senedir öğreniyorum. B1 tamamladıktan sonra kursa da gitmedim, Şubat testdaf TDN3 aldım, çalışmaya devam ediyorum TDN4 için.
Teşekkür ederim hocam, elimden geleni yapıyorum sınava muhtemelen 3500-4000 kelime dağarcığı ve full grammatik ile gireceğim umuyorum ki istediğim sonucu alabilirim. Zaten süreç epey yorucu olacak ortaokul denkliğim olmadığı için bir yıl üniversite okumam gerekiyor 1.yılı tamamlayabilmek için de hazırlık sınavını geçmem gerekiyor birde İngilizce var başımızda :D