Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GARANTÖR AUSLANDERBEHÖRDE

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dodocan2626

GARANTÖR AUSLANDERBEHÖRDE

Mesaj gönderen dodocan2626 » Cum Mar 13, 2020 7:55 pm

Arkadaşlar merhaba, hemen konuya gireyim. Bana almanyada garantör olacak kişi dün yabancılar dairesine gitti işlemler için fakat olmadı şöyle bir şey demişler "sistemden bakıyoruz ismi yok bir üniversiteyi kaydı vs yok konsolosluğa gidip kayıt olsun onlar yardımcı olur" ben daha üni başvurularını yeni yaptım sonuçlanmadı bu arada. Yani garantör belgesi için önce bir üniversiteden kabul mü almam gerekiyor? Bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

ysfmrmt

Re: GARANTÖR AUSLANDERBEHÖRDE

Mesaj gönderen ysfmrmt » Cmt Mar 14, 2020 12:33 pm

Hocam bir üniversiteye yerleşmen lazım önce

dodocan2626

Mesaj gönderen dodocan2626 » Pzt Mar 16, 2020 12:52 pm

Ben süreç hızlıca ilerler diye düşünmüştüm.Yerleşme yani kabul almadan garantör olunamıyor yani?

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Pzt Mar 16, 2020 1:24 pm

evet, senin ilk önce bir üniversiteden kabul alman gerekiyor ki garantör belgesi alınabilsin.

dodocan2626

Mesaj gönderen dodocan2626 » Pzt Mar 16, 2020 5:41 pm

anladım engin teşekkür ederim bir sorum daha olacak,şartlı kabul için başvuru son tarihi bekleniyor mu yoksa üniversiteden yılın her anında kabul veriyor mu? yani şuan başvuurduğum üniversiteler 15 temmuzu beklemeden kabul veriyor mu?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Mar 17, 2020 1:27 pm

dodocan2626 yazdı: Pzt Mar 16, 2020 5:41 pm anladım engin teşekkür ederim bir sorum daha olacak,şartlı kabul için başvuru son tarihi bekleniyor mu yoksa üniversiteden yılın her anında kabul veriyor mu? yani şuan başvuurduğum üniversiteler 15 temmuzu beklemeden kabul veriyor mu?
Başvurduğumun bir tanesi başvuru tarihimin 10 gün sonrasında vermişti Mayıs ayının ortasına doğru. Ama diğerleri 16-17 Temmuz gibi yollamışlardı senin dediğin gibi. Benim tecrübem bu yönde.

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Sal Mar 17, 2020 1:34 pm

dodocan2626 yazdı: Pzt Mar 16, 2020 5:41 pm anladım engin teşekkür ederim bir sorum daha olacak,şartlı kabul için başvuru son tarihi bekleniyor mu yoksa üniversiteden yılın her anında kabul veriyor mu? yani şuan başvuurduğum üniversiteler 15 temmuzu beklemeden kabul veriyor mu?
Gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla başvuru tarihinden sonra değerlendirip kabul mektubu yolluyorlardı. Ama benim durumum daha farklıydı. 1 Kasım - 15 Ocak arası başvuru tarihiydi ve ben kabulümü 21 Kasım tarihinde aldım. Bazen böyle istisnalar oluyor.

dodocan2626

Mesaj gönderen dodocan2626 » Çrş Mar 18, 2020 6:17 pm

Anladım arkadaşlar teşekkür ederim sonuç olarak şartlı kabul vs her şekilde kabul almadan garantör işlemleri başlatılamıyor sağolun

ChristianTroy

Mesaj gönderen ChristianTroy » Cmt Mar 21, 2020 11:32 am

Merhabalar garantör hala kabul ediliyor mu ? Ben şuan almanca eğitimi alıyorum ve hedefim +B goethe instut dil belgesi alıp üniversite başvurumu
yapmak ve başvuru kabu gelince vize başvurusunda bulunacağım. Fakat bir danışmanlık şirketi bana 10.800 euro civarı bir bloke hesaba ihtiyaç olduğunu söylediler .Bu kadar para az değil . Hadi 3-4 bin euro olsa neysede .

Orada yaşayan akrabam var ve bana garantör olur fakat gerçekten bu kadar para istiyorlar mı ? : //
Almanyada çalışacağım sadece oraya gidebilmem sorun. Ben elektrik Mühendisliği öğrencisiyim . ve ilk sınıfımı bitiriyorum . Sizce oraya gidebilir miyim ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Mar 21, 2020 2:34 pm

ChristianTroy yazdı: Cmt Mar 21, 2020 11:32 am Merhabalar garantör hala kabul ediliyor mu ? Ben şuan almanca eğitimi alıyorum ve hedefim +B goethe instut dil belgesi alıp üniversite başvurumu
yapmak ve başvuru kabu gelince vize başvurusunda bulunacağım. Fakat bir danışmanlık şirketi bana 10.800 euro civarı bir bloke hesaba ihtiyaç olduğunu söylediler .Bu kadar para az değil . Hadi 3-4 bin euro olsa neysede .

Orada yaşayan akrabam var ve bana garantör olur fakat gerçekten bu kadar para istiyorlar mı ? : //
Almanyada çalışacağım sadece oraya gidebilmem sorun. Ben elektrik Mühendisliği öğrencisiyim . ve ilk sınıfımı bitiriyorum . Sizce oraya gidebilir miyim ?
Garantörle halledersin o olayı hocam sıkıntı değil. Vizedeki prosedür şu, sana Almanya'ya ilk geliş yaptığında ne ile geçineceğini soruyorlar. Bu da ya 1 yıllık masrafın (850 euro aylık x 12), ya da senin masraflarını (sözde) karşılayacak birisi. Kabulunu alırsan gidersin niye gidemeyeceksin. Dil belgeni al, okuldan da kabul al, İnşallah şu korona pisliği de bittiği zaman gelirsin buraya öğrenci olarak.

Şuan için en erken Ekim ayına, yani 2020 Kış semesterına yetişebilirsin. Başvurular genelde Nisan-Mayıs gibi başlar, Temmuz 15'de de biter.

ChristianTroy

Mesaj gönderen ChristianTroy » Pzt Mar 23, 2020 2:51 pm

Rigwald yazdı: Cmt Mar 21, 2020 2:34 pm Garantörle halledersin o olayı hocam sıkıntı değil. Vizedeki prosedür şu, sana Almanya'ya ilk geliş yaptığında ne ile geçineceğini soruyorlar. Bu da ya 1 yıllık masrafın (850 euro aylık x 12), ya da senin masraflarını (sözde) karşılayacak birisi. Kabulunu alırsan gidersin niye gidemeyeceksin. Dil belgeni al, okuldan da kabul al, İnşallah şu korona pisliği de bittiği zaman gelirsin buraya öğrenci olarak.

Şuan için en erken Ekim ayına, yani 2020 Kış semesterına yetişebilirsin. Başvurular genelde Nisan-Mayıs gibi başlar, Temmuz 15'de de biter.
Hocam seni bana Allah gönderdi kaç gündür üzülüyordum , sayende umudum yeniden yeşerdi !
Almanya'ya gitme nedenim kız arkadaşım ve eğitimim buyüzden gitmek benim için çok önemli.Senin gibi bilgili biri bana bu süreçte destek olursa çok mutlu olurum.
Bana bu süreçte destek olurmusun sana istek atdım . Tüm gelişmelerimi seninle paylaşmak isterim : )

İnanırmısın birkaç gündür gidemem diye üzülüyor almanca bile çalışmıyordum senin bu mesajından sonra artık dahada sıkı Almancaya sarılmalıyım teşekkür ederim : )

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Mar 24, 2020 2:38 am

ChristianTroy yazdı: Pzt Mar 23, 2020 2:51 pm Hocam seni bana Allah gönderdi kaç gündür üzülüyordum , sayende umudum yeniden yeşerdi !
Almanya'ya gitme nedenim kız arkadaşım ve eğitimim buyüzden gitmek benim için çok önemli.Senin gibi bilgili biri bana bu süreçte destek olursa çok mutlu olurum.
Bana bu süreçte destek olurmusun sana istek atdım . Tüm gelişmelerimi seninle paylaşmak isterim : )

İnanırmısın birkaç gündür gidemem diye üzülüyor almanca bile çalışmıyordum senin bu mesajından sonra artık dahada sıkı Almancaya sarılmalıyım teşekkür ederim : )
Soracağın soru olursa tabii ki yardımcı olurum ne demek. Hedeflerini terketme hiçbir zaman, kafaya taktığın konu sadece küçük bir prosedür. Önemli olan başarımların ;)