Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VPD' nin Posta Yolu İle Göndeilmesi Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
exectus

VPD' nin Posta Yolu İle Göndeilmesi Hakkında

Mesaj gönderen exectus » Pzt Mar 09, 2020 1:54 pm

Merahab,

Uni-assist üzerinden başvurumu yaptım ve 02.03.2020 tarihinde onay maili geldi. İçerisinde PDF Formatında VPD belgesi vardı. Aynı zamanda posta yolu ile de VPD belgesini gönderdiklerini belirmişler fakat henüz elime geçen bir VPD belgesi bulunmuyor. Bu süreç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Hangi posta ile geliyor, ne kadar sürede geliyor, 1 haftadır gelen bir posta yok endişelenmem lazım mı?

E-mail'in geldiği tarih: 02.03.2020
Bugünün tarihi: 09.03.2020

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: VPD' nin Posta Yolu İle Göndeilmesi Hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 09, 2020 3:07 pm

Normal postayla gönderiyorlar. 2 hafta kadar sürebilir Türkiye adresi verildiyse.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Pzt Mar 09, 2020 3:28 pm

Ben VPD'den bağımsız ama yine de postayla ilgili bir şey merak ediyorum. 30 Ocak'ta bana okulum kabul belgemin postalandığını söyledi, hala gelmedi. Pdf kopyasıyla işimi hallettim sorun yok da mesela ondan önce yazın yine Almanya'da bir okuldan postalandıktan 3 ay sonra elime ulaşan belgeler oldu. Bunun belirli bir sebebi var mı yani neden bu kadar uzun sürüyor? Uni-assist yine en geç 3 haftada ulaştırıyordu ama diğer okullardan gelen belgeler yok oluyor sanki postada. Gerçi son belgelerimin kopyaları hala elime geçmedi. Bir seferinde benim burdan ptt ile normal posta hizmetiyle yolladığım belgelerin kaybolduğu da oldu Almanya'ya kadar gittikten sonra. Adresim karışık da değil yanlış da değil. Bana mı böyle denk geliyor, genel bir sorun mu pek emin olamadım. Can sıkıcı fazlasıyla.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Mar 09, 2020 10:17 pm

Physiker yazdı: Pzt Mar 09, 2020 3:07 pm Normal postayla gönderiyorlar. 2 hafta kadar sürebilir Türkiye adresi verildiyse.
Teşekkür ederim sağolun. Biraz daha bekleyeyim ozaman.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Mar 09, 2020 10:18 pm

Muffin yazdı: Pzt Mar 09, 2020 3:28 pm Ben VPD'den bağımsız ama yine de postayla ilgili bir şey merak ediyorum. 30 Ocak'ta bana okulum kabul belgemin postalandığını söyledi, hala gelmedi. Pdf kopyasıyla işimi hallettim sorun yok da mesela ondan önce yazın yine Almanya'da bir okuldan postalandıktan 3 ay sonra elime ulaşan belgeler oldu. Bunun belirli bir sebebi var mı yani neden bu kadar uzun sürüyor? Uni-assist yine en geç 3 haftada ulaştırıyordu ama diğer okullardan gelen belgeler yok oluyor sanki postada. Gerçi son belgelerimin kopyaları hala elime geçmedi. Bir seferinde benim burdan ptt ile normal posta hizmetiyle yolladığım belgelerin kaybolduğu da oldu Almanya'ya kadar gittikten sonra. Adresim karışık da değil yanlış da değil. Bana mı böyle denk geliyor, genel bir sorun mu pek emin olamadım. Can sıkıcı fazlasıyla.
Bu konu hakkında malesef bilgim yok. Benim gönderdiklerim ulaşıyor. Turpex ile gönderiyorum. Onlar zaten DHL ye teslim ediyor. Almanya ya 3 günde ulaşıyor. Bilmeyen arkadaşlara bilgilendirici olsun.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Sal Mar 10, 2020 8:46 pm

Physiker yazdı: Pzt Mar 09, 2020 3:07 pm Normal postayla gönderiyorlar. 2 hafta kadar sürebilir Türkiye adresi verildiyse.
Türkiyeye VPD belgesi PTT yolu ile mi geliyor bir bilginiz var mı acaba?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Sal Mar 10, 2020 11:06 pm

Muffin yazdı: Pzt Mar 09, 2020 3:28 pm Ben VPD'den bağımsız ama yine de postayla ilgili bir şey merak ediyorum. 30 Ocak'ta bana okulum kabul belgemin postalandığını söyledi, hala gelmedi. Pdf kopyasıyla işimi hallettim sorun yok da mesela ondan önce yazın yine Almanya'da bir okuldan postalandıktan 3 ay sonra elime ulaşan belgeler oldu. Bunun belirli bir sebebi var mı yani neden bu kadar uzun sürüyor? Uni-assist yine en geç 3 haftada ulaştırıyordu ama diğer okullardan gelen belgeler yok oluyor sanki postada. Gerçi son belgelerimin kopyaları hala elime geçmedi. Bir seferinde benim burdan ptt ile normal posta hizmetiyle yolladığım belgelerin kaybolduğu da oldu Almanya'ya kadar gittikten sonra. Adresim karışık da değil yanlış da değil. Bana mı böyle denk geliyor, genel bir sorun mu pek emin olamadım. Can sıkıcı fazlasıyla.
Maalesef posta hizmetinin kalitesine bağlı bi durum ve biraz da şanssızlık. Okullar standart posta yolu ile gönderdiği için baya yavaş oluyor ama uni assist e para da ödendiği için daha hızlı bir kargo şirketi ile çalışıyor olabilirler.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Prş Mar 12, 2020 3:06 am

PTT ile geliyor ve 2-3 hafta arasi suruyor toplamda sansiniza kalmis.