Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize sonuçlanma süresi sorunsalı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fstsrp

Vize sonuçlanma süresi sorunsalı

Mesaj gönderen fstsrp » Pzt Mar 02, 2020 3:25 pm

Arkadaşlar selam,2020 yaz sömestrında başlayacak arkadaşlardan vize başvurusu sonuçlanan var mı acaba?

Ben başvuralı 7 hafta oldu ve hala sonuçlanmadı vizem.Sizlerde durum nasıl ?

thebuzzsaw

Re: Vize sonuçlanma süresi sorunsalı

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Sal Mar 03, 2020 10:27 am

Ben de 10 şubat'ta başvurdum, haber yok hala.

Başvuru formundaki niyet edilen Almanya'ya giriş tarihine ne yazmıştınız, o tarihten önce çıkıyordur belki

fstsrp

Mesaj gönderen fstsrp » Sal Mar 03, 2020 12:23 pm

thebuzzsaw yazdı: Sal Mar 03, 2020 10:27 am Ben de 10 şubat'ta başvurdum, haber yok hala.

Başvuru formundaki niyet edilen Almanya'ya giriş tarihine ne yazmıştınız, o tarihten önce çıkıyordur belki
15 martta girmek istiyorum diye yazmıştım

fstsrp

Mesaj gönderen fstsrp » Çrş Mar 04, 2020 1:31 pm

fstsrp yazdı: Pzt Mar 02, 2020 3:25 pm Arkadaşlar selam,2020 yaz sömestrında başlayacak arkadaşlardan vize başvurusu sonuçlanan var mı acaba?

Ben başvuralı 7 hafta oldu ve hala sonuçlanmadı vizem.Sizlerde durum nasıl ?
Konu güncel arkadaşlar.Gerçekten bu vize işi beni daha üniversiteye başlamadan yıprattı.Zaman geçmek bilmiyor.Sürekli kafamda vize ne zaman gelicek okula yetişebilecekmiyim diye sorular dönüyor.Ben 7 haftada vize alamazken 2-3 haftada alanları görmekte yaraya tuz basıyor tabiri caizse

ilhan023309

Mesaj gönderen ilhan023309 » Çrş Mar 04, 2020 2:17 pm

Hocam bu vize muhabbetlerinin uzaması tamamen dış politikalarımızın saçmalığından dolayı. Geçen sene de benzer şeyler benim başıma geldi, vize geç kaldı. Umarım sizler için zamanında gelir
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

fstsrp

Mesaj gönderen fstsrp » Çrş Mar 04, 2020 3:18 pm

ilhan023309 yazdı: Çrş Mar 04, 2020 2:17 pm Hocam bu vize muhabbetlerinin uzaması tamamen dış politikalarımızın saçmalığından dolayı. Geçen sene de benzer şeyler benim başıma geldi, vize geç kaldı. Umarım sizler için zamanında gelir
Geç geldi derken ne kadar sürede gedli hocam?

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Çrş Mar 04, 2020 6:09 pm

fstsrp yazdı: Çrş Mar 04, 2020 1:31 pm Konu güncel arkadaşlar.Gerçekten bu vize işi beni daha üniversiteye başlamadan yıprattı.Zaman geçmek bilmiyor.Sürekli kafamda vize ne zaman gelicek okula yetişebilecekmiyim diye sorular dönüyor.Ben 7 haftada vize alamazken 2-3 haftada alanları görmekte yaraya tuz basıyor tabiri caizse
Konsolosluğa mail attınız mı?

fstsrp

Mesaj gönderen fstsrp » Çrş Mar 04, 2020 6:24 pm

bbtummun yazdı: Çrş Mar 04, 2020 6:09 pm Konsolosluğa mail attınız mı?
telefonla aradım geçen hafta.İşlemleriniz sürüyor dediler

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Prş Mar 05, 2020 11:52 am

fstsrp yazdı: Çrş Mar 04, 2020 6:24 pm telefonla aradım geçen hafta.İşlemleriniz sürüyor dediler
Ben aradığımda meşgul çalıyor hep İstanbul hangi numaradan ulaştınız?

fstsrp

Mesaj gönderen fstsrp » Prş Mar 05, 2020 3:03 pm

bbtummun yazdı: Prş Mar 05, 2020 11:52 am Ben aradığımda meşgul çalıyor hep İstanbul hangi numaradan ulaştınız?
(0212) 334 61 00 bu numaradan

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Cum Mar 06, 2020 11:16 am

Merhabalar, 20 Şubat'ta İstanbul'daki başvurum bloke hesap istemi ve bir günlük sigorta eksiği nedeniyle geri döndü, verdikleri kağıtta 19 Mart'a kadar o kağıtla eksik belgeleri verebileceğim söylendi ve ben de işleri tamamlayıp 2 Mart günü elden teslim ettim.

Uçuşum 31 Mart'ta ve burada okuduklarım açıkçası endişelendirmeye başladı beni. Sizce ne zaman pasaportum ulaşır bana. Sizin benzer tecrübeleriniz nelerdir, zaman yaklaşınca konsolosluğa nasıl ne diye başvurmalıyım? Teşekkürler.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Mar 07, 2020 4:17 pm

Arkadaslar merhaba.Bu forumda en uzun vize bekleyenlerden biri de benimdir diye düsünüyorum cünkü 100 gün bekledim.Size tavsiyem konsoloslukla iletisime gecin ve eger geri dönüs alamazsaniz ausländerbehörde ile iletisime gecin.Ben Ausländerbehörde ile gec iletisim kurdum ve ögrendim ki belgelerim yanlis yere gitmis.Eksik evrak tesliminden 1 hafta sonra geri dönüs almazsaniz da konsoloslugu arayin.Günde 400 500 kere arayip bir kere düsürebiliyordum,pes etmeyin.Herkese simdiden güzel haberler diliyorum.

ilhan023309

Mesaj gönderen ilhan023309 » Pzr Mar 08, 2020 5:16 pm

fstsrp yazdı: Çrş Mar 04, 2020 3:18 pm Geç geldi derken ne kadar sürede gedli hocam?
Hocam Şöyle normalde standart prosedür senin işin ne kadar acil olursa olsun, konsolosluk diyor ki 3 haftadan önce umurumda değilsin. 3 haftan dolduysa o noktadan sonra sorabilirsin bi bakarız. Ha durum bu ama geçen sene Sınır ötesi operasyon dönemiydi tam benimki 45 gün civarında geldi. Geldiğinde de adamlara binbir rica ile uzattırdığım son kayıt tarihini dahi bir hafta ile kaçırmıştım biletleri falan hep açığa aldım.
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

citat

Mesaj gönderen citat » Pzr Mar 08, 2020 10:58 pm

Islemler TR de basladi ise ve ilk randevunuzda gerekli belgeleri verdi iseniz, bu belgelerinizin Almanya daki ilgili bölgeye gidisi en fazla 21 gün alir (tabii eksik belge vb yok ise ki bunu konsolosluktan sorabilirsiniz. Onlar Almanya ya gönderdik veya göndermedik derler. Göndermedi iseler neden diye sorup detaylari ögrenebilirsiniz). Sonrasinda belgeleriniz Almanya daki ilgili yabancilar ofisine gelir. Örnegin biz HEINSBERG bölgesindeyiz. TR den gelen belgeler, bölgedeki yabancilar dairesine gelir ve yine enfazla 21 günde islemi bitirir, EVET der haber TR e gelir vize islenir, veya HAYIR der red gelir. EVET denecek durumu ise o bölgede basvurdugunuz kurum hizlandirabilir. HEINSBERG de bizlerin sözü ile 21 günlük sürenin bir-iki günde halledilmesi mümkündür. Sizlerin de, Almanya da basvurdugunuz üniversite-dil okulu internasyonel ofisi ile görüsmeniz ve onlarin da kurumun bölgesi, hangi yabancilar dairesine bagli ise, bölge olarak, onlari aramalari, durumu anlatmalari, islemleri hizlandirmalari mümkündür.

drnumankk

Mesaj gönderen drnumankk » Pzt Mar 09, 2020 10:08 pm

mrlaurentiu yazdı: Cum Mar 06, 2020 11:16 am Merhabalar, 20 Şubat'ta İstanbul'daki başvurum bloke hesap istemi ve bir günlük sigorta eksiği nedeniyle geri döndü, verdikleri kağıtta 19 Mart'a kadar o kağıtla eksik belgeleri verebileceğim söylendi ve ben de işleri tamamlayıp 2 Mart günü elden teslim ettim.

Uçuşum 31 Mart'ta ve burada okuduklarım açıkçası endişelendirmeye başladı beni. Sizce ne zaman pasaportum ulaşır bana. Sizin benzer tecrübeleriniz nelerdir, zaman yaklaşınca konsolosluğa nasıl ne diye başvurmalıyım? Teşekkürler.
Benim de şu an 86 gün oldu, konsolosluktan 2 gün önce aldığım bir mailde Essen Ausländerbehörde den onay beklendiği söylendi, oraya mail attım henüz dönüş olmadı, dil kursu vizesiydi ve 2 kez kursu erteledim. Ben de çok endişeliyim artık, ne yapmam gerekir sizce

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Sal Mar 10, 2020 9:41 am

drnumankk yazdı: Pzt Mar 09, 2020 10:08 pm Benim de şu an 86 gün oldu, konsolosluktan 2 gün önce aldığım bir mailde Essen Ausländerbehörde den onay beklendiği söylendi, oraya mail attım henüz dönüş olmadı, dil kursu vizesiydi ve 2 kez kursu erteledim. Ben de çok endişeliyim artık, ne yapmam gerekir sizce
Dün itibariyle vizem elime ulaştı, eksik evraktan sonra 1 hafta sürdü tam, erasmusa gidecek olmam sebebiyle diye düşünüyorum, iyi şanslar dilerim..