Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrarlanan RED Cevabi :(

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Sal Mar 23, 2010 10:52 pm

arkadaslar belki hatirliyan arkadaslar olacaktir daha once de almanyada okumak icin basvuru yaptim(26.03.2009 da basvuru yaptim 07.07.2009 da bana red cevabi gelmisti 88 gun civari falan bekledm) arada eksik evrak istegi olarak niyet mektubu istediler onuda tamamlayip verdim. haricinde dosya sorumlumun hannover yabancilar dairesine dilekce yazmasa belki dahada uzayacakti bekleme surem. Belli gerekcelerden dolayi ara vermek zorunda kaldm. 1 sene sonra tekrar denedm hic bir evrak eksigim olmadigi halde ki butun belgelerimi yeniledm ve eksiklerimi tamamladm eskiye gore daha tecrubeliydim ki gecen sefer garantor belgemde ve universite kabulumde sorun vardi ikisinide de duzelttim garantor belgemde sadece studium yaziyodu onu sprachkurs und studium olarak duzelttirdim universite kabulumde duzeltildi sorunsuz olarak sept 2010 aufnahmetest am niedersachsischen studienkolleg B1 seviyesinde almanca ogrenmem gerekcesiyle sartli kabul aldim 2. vize basvurumu 15.03.2010 da yaptim 22.03.2010 da bana red cevabi geldi
bana alternatif olarak ne yapmami onerirsiniz???
--eksik olarak dusundugum bi kalacak yer olarak yurtla yazismalarim devam ediyor universitenin adresini yazdim onuda belirttim gorusmede
--dil kursu kaydim 1 aylikti
--AIHM dava acmam
farkli dusunce ve goruslerinizi bekliyorum????

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Sal Mar 23, 2010 11:47 pm

ilk memurun azabina ugramisssin
gecmis olsun
3.yu dene tuttugun dala asil kopart onu. :(

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Mar 24, 2010 12:59 am

ya arkadaslar konsolosluklar arasinda cok fark var diyolar ankara ve izmir genelde onay veriyomus bunun realitesi nedir???

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 24, 2010 3:23 am

Yani herhangi bir sebepleri yok ve eksiginde yok..
Tavsiyem olsa olsa en azindan bir yurda basvur ve yerin ciksin parasinida ode ve bu sekilde tekrar basvur..Fazla da yapilacak bir sey yok gibi..
Yurda verdigin depozitoyu gene red gelirse (ki umarim gelmez) geri alabiliyorsun..Belki 40 50 Euro bir kesinti yapabilirler.
Diyecegim sey boyle vize kapilarinda bizleri kucuk dusurenler sagolsun...
Tekrar basvur ,tekrar basvur ve tekrar basvur.!

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Mar 24, 2010 7:35 pm

tekrar red alirsam cok kotu yikilirim ya =(
nese tekin bu yurt olayini dikkate alicam

omier93

Mesaj gönderen omier93 » Prş Mar 25, 2010 1:52 am

hocam hangi dil kursuna kayit oldun tanidigim bi dil kursu uniyle baya ski fiki onlar kabul olayini hallediyolar bi sekilde ve onunla kolay vize alinio o yuzden sordum

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Mar 25, 2010 6:23 pm

bildungsverein
ya bugun konsolosluga ugradim adam aldigin kagidin altinda ki adrse mail at dedi bakalm onuda yapcam

ua_ha

Mesaj gönderen ua_ha » Pzt May 10, 2010 1:37 pm

mrb arkdaslar ayni durum benim icinde gecerli bnde 1.de red aldim itiraz ettim yine red geldi yine basvuru yaptim yine red geldi derken almanyada bi avukatla gorustum dava acalim dedi.ben karar veremiyorum acsammi acmasammi? siz dava acmayi dusunuyormusun? gelismelerden haberdar ederseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 11, 2010 2:44 am

Sebeplerini iyice ogrenmeye calis varsa eksiklerini kapat ,bloke dedilerse bloke ,uni kabulu dedilerse uni kabulu al ve son kez gene basvur gene olmuyorsa avukattan baska care yok.Zaman ve sabir ister ama.

memo

Mesaj gönderen memo » Sal May 11, 2010 7:11 pm

1 aylik degilde en azindan 6 aylik bir dil kursu belgesi ayarlamaya calis. Dil kursu ile ilteisime gec 1 ay parasi ode ama kagitta 6 aylik gozuksun ;)

ua_ha

Mesaj gönderen ua_ha » Sal May 11, 2010 11:53 pm

arkadaslar ben hic bir eksiksiz gittim vize basvurusuna eksiksiz gittigim halde benden ekstra evrak istediler bende istediklerini goturdum dil kursuna kaydim 6 aylik ve haftada normal18 istiyorlar ben 25 saatlik yaptirdim. ben ilkte davetiyeyle basvuru yapmistim ikincide bloke hesapta actirdim bana gelen red cevabinda senin basvurun bize inandirici gelmemistir diyor. ikinci vize gorusmesinde memur resmen agzinla kus tutsan sana vize vermeyecegiz der gibi konustu. simdi avukatlarla gorusuyorum kimi hic dava acma kazamazsin memurlarin tam yetkisi var diyor kimiside davayi kesin kazaniriz red sebebi ancak eksik evrak olabilir diyor :S

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 15, 2010 10:07 pm

[quote]KurusSs tarafindan yazilan metin:
arkadaslar belki hatirliyan arkadaslar olacaktir daha once de almanyada okumak icin basvuru yaptim(26.03.2009 da basvuru yaptim 07.07.2009 da bana red cevabi gelmisti 88 gun civari falan bekledm) arada eksik evrak istegi olarak niyet mektubu istediler onuda tamamlayip verdim. haricinde dosya sorumlumun hannover yabancilar dairesine dilekce yazmasa belki dahada uzayacakti bekleme surem. Belli gerekcelerden dolayi ara vermek zorunda kaldm. 1 sene sonra tekrar denedm hic bir evrak eksigim olmadigi halde ki butun belgelerimi yeniledm ve eksiklerimi tamamladm eskiye gore daha tecrubeliydim ki gecen sefer garantor belgemde ve universite kabulumde sorun vardi ikisinide de duzelttim garantor belgemde sadece studium yaziyodu onu sprachkurs und studium olarak duzelttirdim universite kabulumde duzeltildi sorunsuz olarak sept 2010 aufnahmetest am niedersachsischen studienkolleg B1 seviyesinde almanca ogrenmem gerekcesiyle sartli kabul aldim 2. vize basvurumu 15.03.2010 da yaptim 22.03.2010 da bana red cevabi geldi
bana alternatif olarak ne yapmami onerirsiniz???
--eksik olarak dusundugum bi kalacak yer olarak yurtla yazismalarim devam ediyor universitenin adresini yazdim onuda belirttim gorusmede
--dil kursu kaydim 1 aylikti
--AIHM dava acmam
farkli dusunce ve goruslerinizi bekliyorum????[/quote]

senden b1 seviyesinde almanca istemisler ve sen bunu hallettinmi.. Dil kursu kaydin neden 1 aylik? Dil kurslari en az 200 saat oluyor yani buda 8 veya 10 haftaya tekammul ediyor.. Sen butun eksiklerini tam gidermedin bence tabi ama bilemem.. Eger sitedeki listedeki siralanan belgeleri hem almanyadan hem turkiyeden eksiksiz bir sekilde goturup, duzgun stress ve heyecan yapmadan bi gorusmeyi yaparsan sana vize vermemeleri gibi bi durum sozkonusu degildir.. Umarim bu sekilde bi basvuru yapar ve stressten kurtulursun arkadasim...