Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

daha önce Goethe sınavına girmiş olanlar rica etsem bakabilir mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozgecakmak

daha önce Goethe sınavına girmiş olanlar rica etsem bakabilir mi?

Mesaj gönderen ozgecakmak » Sal Şub 11, 2020 1:58 am

Bugün açılan sınav başvurularında;

Formu doldurdum. Ön kayıt onay mailim geldi. Benden 15 dakika sonra da başvuru linki kapandı. Ve ödeme bilgilerini içeren maili hala göremiyorum.

*Sınava kesin kayıt, kontenjan bakımından başvuru sırasına göre herhangi bir sıralamaya tabi mi?
*Daha önce ön kaydını yaptırmasına rağmen kesin kaydını gerçekleştiremeyip sınava giremeyen var mı?
*Ödeme bilgilerini içeren maili ne kadar süre içinde aldınız?

Açıklayıcı bir cevap yazarsanız mutlu olurum. Çok stres oldum..

erenahmet95

Re: daha önce Goethe sınavına girmiş olanlar rica etsem bakabilir mi?

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal Şub 11, 2020 2:52 pm

Ben geçen yıl girmiştim goethe a2 sınavına sistem değiştimi bilmiyorum , fakat şimdi baktım bana önkayıt bilgileri ile olan e maile ek olarak göndermişler ödeme bilgilerini. Mailinizde eklere bakın isterseniz bazen ekler gösterilmeyebiliyor.

entropii

Mesaj gönderen entropii » Sal Şub 11, 2020 10:39 pm

Ne yazık ki on kayıt mailinin gelmesi, sınava kesin kayıt olunduğu anlamına gelmiyor. Ben de B2 sınavına kayıt olduğumda ödeme maili gelmeyince, şubeye mail atıp sordum. Sistem açılır açılmaz kayıt olduğum halde yedek listesine girdim. Benim şansıma bir sonra ki hafta talep çok olduğu icin tekrar sınav açıldı. B1 icin kayıt olduktan 3 saat sonra ödeme maili aldım, B2 sınavında perşembe kayıt oldum pazartesi günü ödeme maili aldım. Başvurduğunuz şubeye mail atmanızı tavsiye ederim. Aciliyeti varsa baska bir şehirde ki Goethe şubesine sınav başvurusu yaparsınız.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Sal Şub 11, 2020 11:19 pm

bu ön kayıt ne oluyor ? ben zamanında mailden konuştum hiç öyle bir şey söylemediler.
sınavlara başvuru tarihi var ve o başlayınca gönderin dediler, hepsi bu.
bir şey mi kaçırdık acaba ?

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Çrş Şub 12, 2020 11:15 am

ege123 yazdı: Sal Şub 11, 2020 11:19 pm bu ön kayıt ne oluyor ? ben zamanında mailden konuştum hiç öyle bir şey söylemediler.
sınavlara başvuru tarihi var ve o başlayınca gönderin dediler, hepsi bu.
bir şey mi kaçırdık acaba ?
Başvuru açılınca sistemden önce kayıt yapılıyor, bu ön kayıt oluyor. Goethe size ön kayıt mailine ekli bir pdf gönderiyor, Buchungsbestätigung adında. Orada katılımcı bilgileri ve ücretin yatırılması gereken banka bilgileri bulunur. Sınav ücreti ödendiğinde kesin kayıt yapmış olursunuz. Eğer ücret zamanında ödenmezse kayıt hakkınız geçiyor diye biliyorum. Bana gelen pdf dosyasında 2 gün içinde ödemeniz gerekir demişlerdi. Ben Mart 2019'da girdim İstanbul'da, eğer daha farklı bir yol izlemeye başladılarsa bilemeyeceğim. Ön kayıttan sonra zaten mail atarak yönlendirdikleri için size muhtemelen zamanında kayıt yapmanızı önermişlerdir sadece. Kaydınızı da olabildiğince erken yapmanızı öneririm sınavlar çok çabuk dolabiliyor.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Pzt Şub 17, 2020 2:34 am

Muffin yazdı: Çrş Şub 12, 2020 11:15 am Başvuru açılınca sistemden önce kayıt yapılıyor, bu ön kayıt oluyor. Goethe size ön kayıt mailine ekli bir pdf gönderiyor, Buchungsbestätigung adında. Orada katılımcı bilgileri ve ücretin yatırılması gereken banka bilgileri bulunur. Sınav ücreti ödendiğinde kesin kayıt yapmış olursunuz. Eğer ücret zamanında ödenmezse kayıt hakkınız geçiyor diye biliyorum. Bana gelen pdf dosyasında 2 gün içinde ödemeniz gerekir demişlerdi. Ben Mart 2019'da girdim İstanbul'da, eğer daha farklı bir yol izlemeye başladılarsa bilemeyeceğim. Ön kayıttan sonra zaten mail atarak yönlendirdikleri için size muhtemelen zamanında kayıt yapmanızı önermişlerdir sadece. Kaydınızı da olabildiğince erken yapmanızı öneririm sınavlar çok çabuk dolabiliyor.
hocam Goethe görevlisiyle konuşmuştum. 17 24 şubat arası açılıyor. Ve formu doldurup bana göderin dedi bu aralıkta.
Ben de daha 17'nin ilk saatlerinde gönderdim. Ancak böyle olmuyor sanırım ? bilmiyorum yanlış mı yaptım ? o sayfada kayıt linki falan mı çıkması gerekiyor ? şuan öyle bir şey yok. Bu durumda sabah çıkar heralde.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Pzt Şub 17, 2020 11:27 am

ege123 yazdı: Pzt Şub 17, 2020 2:34 am hocam Goethe görevlisiyle konuşmuştum. 17 24 şubat arası açılıyor. Ve formu doldurup bana göderin dedi bu aralıkta.
Ben de daha 17'nin ilk saatlerinde gönderdim. Ancak böyle olmuyor sanırım ? bilmiyorum yanlış mı yaptım ? o sayfada kayıt linki falan mı çıkması gerekiyor ? şuan öyle bir şey yok. Bu durumda sabah çıkar heralde.
Ben ne desem en doğrusu olmaz, en iyisi sizin yeniden Goethe ile iletişime geçmeniz. Onlar en güncel ve doğru bilgileri verirler diye düşünüyorum. Sabahları 10-11 gibi açıyorlardı kayıtları sanırım. Ben en son kayıt yapamadığım için aradığımda 11de kayıtları açtık 40 dakika içinde doldu demişlerdi, o yüzden de kayıt linki çalışmıyordu. Ama her sınav için o kadar hızlı dolacağını zannetmiyorum kayıtların.