Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da Dil Kursları Dil Vizesi Hk.

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
kemalkaplaann

Almanya’da Dil Kursları Dil Vizesi Hk.

Mesaj gönderen kemalkaplaann » Prş Oca 30, 2020 12:25 pm

Arkadaşlar Merhabalar,
Foruma bugün kayıt oldum, yaklaşık 7 Aydır Almanya’dayım Dil Eğitimi alıyorum.
Bu konuyla ilgili yada Dil Vizesi ile ilgili sorularınız yada sorunlarınız var ise yardımcı olabiliceğimi düşünüyorum.

Hallo Leuten,
Ich habe mich gerade für diese Website registriert. Ungefähr seit 7 Monaten bin ich in Deutschland und lerne Deutsch.
Wenn jmd. etw. Frage stellen möchte, kann ich gerne antworten und helfen.

Mollaibrahim

Re: Almanya’da Dil Kursları Dil Vizesi Hk.

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Prş Oca 30, 2020 4:59 pm

Merhabalar

Benim bu konuda bir kaç sorum var.
1) Kurs ücretinizin ne kadarını peşin olarak verdiniz?
2) Vizeye başvururken sunmul olduğunuz bir dil seviyesi var mıydı?
3) Sigortayı özel mi götürdünüz?

Şimdiden teşekkürler.

kemalkaplaann

Mesaj gönderen kemalkaplaann » Prş Oca 30, 2020 6:01 pm

Mollaibrahim yazdı: Prş Oca 30, 2020 4:59 pm Merhabalar

Benim bu konuda bir kaç sorum var.
1) Kurs ücretinizin ne kadarını peşin olarak verdiniz?
2) Vizeye başvururken sunmul olduğunuz bir dil seviyesi var mıydı?
3) Sigortayı özel mi götürdünüz?

Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar,
1-) Kurs ücretini geldikten sonra ödemeye başladım, burada kuzenim vasıtasıyla kayıt gerçekleştirdim kayıt yapıldıktan sonra elinize hangi tarihler arasında kurs görüceğiniz ve ne kadar süreceğine dair bilgiler mevcut oluyor buda sizin vize sürenizi belirlemenizde rahatlık sağlıyor. (Ekstra olarak internet üzerinden iletişim kurupta kurslardan bilgi alabilirsiniz, ücretler olsun ne zaman ödemeniz gerektiği olsun provizyon alma ihtimalleri olabilir)
2-) Evet, vardı. A2 Seviyesine kadar İstanbul’da Goethe-İnstitut’de eğitim aldığım kurs katılım belgesini gösterdim o süreçte konsoloslukla irtibat halindeydim sertifika mı göstermeliyim yoksa kurs katılım belgesi mi emin değildim, bana katılım belgesinin yeterli olucağını söylediler, A2 Katılım Belgesi ile başvuruda bulundum.
3-) İlk 6 Ay için A/T 11’den yararlandım sonrasında özel sağlık sigortası yaptırdım, yaptırıcağınız özel sigortanında minimum 30.000€’ya kadar karşılaması gerekiyor.

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Cum Oca 31, 2020 1:44 pm

Çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha benim elimde şuan A2 Goethe belgesi mevcut ancak ben A2 seviyesini tekrarlamak istiyorum. Bu konsoloslukta tarafında herhangi bir sorun teşkil eder mi?

kemalkaplaann

Mesaj gönderen kemalkaplaann » Cum Şub 07, 2020 5:43 pm

Mollaibrahim yazdı: Cum Oca 31, 2020 1:44 pm Çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha benim elimde şuan A2 Goethe belgesi mevcut ancak ben A2 seviyesini tekrarlamak istiyorum. Bu konsoloslukta tarafında herhangi bir sorun teşkil eder mi?
Öncelikle geç cevap verdiğim üzgünüm, bende buraya geldiğimde A2 Katılım Belgesi Goethe tarafından elimde mevcuttu fakat 3 Ay kadar vize sürecim sürdü geldiğimde tekrarlamak zorunda kaldım bunu yinede orda belirtmeniz iyi olur herhangi bi sorun teşkil ediceğini düşünmüyorum açıkcası zaten kayıt olduğunuz belgelerin içerisinde tekrardan a2 kursunu tekrarlıyo olucağınızı onlar görücektir, önemli olan eksiksiz ve düzgün bi şekilde kendinizi orda ifade etmeniz ve ikna edici olmanız yeterli olucaktır son olarak motivasyon mektubuda bence iyi bir rol oynuyor bilginize...

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Çrş Şub 12, 2020 6:21 pm

Kemal Bey vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı tekrardan teşekkür ederim.

okan21

Mesaj gönderen okan21 » Çrş Mar 04, 2020 10:10 pm

Benimde sormak istediğim bir soru var. Dil vizesi kabulüm var almanyaya geldikten ve bütün levelleri başarı ile tamamladıktan sonra türkiyeye dönmeden almanyada master programına başlayabilirmiyim?

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Cum Mar 06, 2020 1:47 pm

kemalkaplaann yazdı: Prş Oca 30, 2020 12:25 pm Arkadaşlar Merhabalar,
Foruma bugün kayıt oldum, yaklaşık 7 Aydır Almanya’dayım Dil Eğitimi alıyorum.
Bu konuyla ilgili yada Dil Vizesi ile ilgili sorularınız yada sorunlarınız var ise yardımcı olabiliceğimi düşünüyorum.

Hallo Leuten,
Ich habe mich gerade für diese Website registriert. Ungefähr seit 7 Monaten bin ich in Deutschland und lerne Deutsch.
Wenn jmd. etw. Frage stellen möchte, kann ich gerne antworten und helfen.

merhaba benim birkaç sorum olacaktı. Goethe b1 sertfikam var. Dil kursu vizesine başvuracağım. Siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama essen bochum dortmund yakınlarında bildiğiniz dil kursu var mı? Şu an araştırıyorum ama emin olamadım. Ayrıca b2 seviyesine kayıt olursam çok zorlanacağımı düşünüyorum tekrar b1 seviyesine kaydolmam konsolosluk için sıkıntı yaratır mı sizin sanırım a2 katılım belgeniz varmış hangi seviyeye kayıt olmuştunuz konsolosluğa sunduğunuz kayıt belgesinde?
şimdiden teşekkür ederim.

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Cum Mar 06, 2020 1:54 pm

okan21 yazdı: Çrş Mar 04, 2020 10:10 pm Benimde sormak istediğim bir soru var. Dil vizesi kabulüm var almanyaya geldikten ve bütün levelleri başarı ile tamamladıktan sonra türkiyeye dönmeden almanyada master programına başlayabilirmiyim?
Bildiğim kadarıyla ikisi de öğrenci vizesi olduğu için türkiyeye gelmeden yabancılar dairesi vasıtasıyla direkt başlanılabiliyor. Bir arkadaşımda bu şekilde yapmıştı sıkıntı çıkmamıştı.