Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

12 Mart Almanca Seviye Tespit Sinavi....Tavsiyesi Olan Varmi?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Pzr Mar 07, 2010 2:27 pm

Merhaba arkadaslar 12 martta Almanca Sinavim var...Sinav 3 saat surecek dediler...Bu sinavi gecebilirsem Universitenin (http://www.ohm-hochschule.de/ ) Dsh hazirlik kursuna baslayabilirmisim...Sinav hakkinda hic bir fikrim yok.Insallah test olur ama test olucagina dair hic bir umudum da yok...Dil merkezindeki memurlar seviyemin A2/B1 arasi olmasi gerektigini soylediler...Sinavii gecebilmek icin...Okudugumu ve dinledigimi anliyorum ancak ne yazabiliyorum nede konusabiliyorum...Ayrica Gramerde cok karmasik yaaa...Bir mantigini bulamadim...Su an elimde bir gramer kitabi var biraz ondan calisiyorum...Sinav hakkinda tavsiyeniz var mi?Sinava nasil daha iyi hazirlanabilirim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 08, 2010 1:55 am

Test seklinde olmaz sadece bir kac sorularda "***" secenegi gorebilirsin..
Baska soylenelicek bir sey yok aslinda dedikleri gibi A2-B1 araliginda sorular gelecek daha once bu seviyeleri bitirdiysen sinavda pek zorlanmazsin..
Senin Almanca seviyen nedir ?

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Pzt Mar 08, 2010 8:50 am

Hocam ben kursta A1 bitirmistim....Sonra Heuber in A2 icin olan kitabini bitirdim...Ama A2 icin deneme sinavi falan yapmadim...Gramerim cok kotu...Anlamada pek sikintim yok ama dedigim gibi konusma ve yazma baya sikintili....Su siralar gramer calisiyorum...Benim merak ettigim konu su: Okul nede olsa parasini almayacak mi neden gecirmesin ki ?...Sonucta sinifta 1 kisi fazla olsa ne olcak :D....Biliyorum baya basit bir mantik oldu...Ama neden olmasin ki....?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzt Mar 08, 2010 1:52 pm

keske senin dedigin gibi olsa ama ortada bi kural varsa almanlar ona gore hareket eder her zaman.

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Sal Mar 09, 2010 1:11 am

Baktim olmuyo sinav, hic cekinmeden solerim yaa bende geliyim kursa zamanla ogrenirim, acigi kapatirim falan derim...Kabul etmezlerse onlar kaybeder :D...Tabi bunuda anca ingilizce soylerim umarim anlarlar...Sinav 3 saat surecekmis...Benim hayatimda girdigim 3 saatlik sinav sayilari sinirlidir yaaa....Biri malum OSS, digeri Mehmet hocanin tasarim sinavlari, bide toefl baya zaman almisti...Ben almancaya dair bildigim herseyi yazsam 3 saat surmez, naparim 3 saat hic bilmiyorum...

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Pzr Mar 21, 2010 12:09 am

Tekrar merhaba arkadaslar...Bende inanamadim ama sinavi gecmisim :D...Sinavi gecmenin baraji 40 mis bende 41 almisim
( gecenler arasinda en dusuk not )....ve sinavi gecmisim...1 haftadir da Universitenin dil kursuna gidiyorum...Umarim ogrenirim su dili...Yanliz hala ufak bir sorun var...Benden kayit icin munihten bir kagit istememi soylediler yoksa kayit yapmiyacaklarinida eklediler :D...Ama dil kursuna devam edebilcegimide soylediler....Tabi ogrenci bileti alabilmem icin o kayit yapmam lazim...Simdi sorun su "Adi ---Zeugnisarkennungsstelle fur den Freistaat Bayern " olan bu kagidi en hizli nasil alirim ? Ve bu kagidi alabilmem icin hangi evraklar lazim? Ve bu evraklarin almanyada Rathaus denen ( belediye binasi ) yerde onaylanmasi mi lazim ? Birde acaba Evraklari elden Munih e gotursem bana 1 gun icinde lazim olan kagidi verirler mi?...