Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Auslaenderbehörde Görüsme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
baytar.muhammed

Auslaenderbehörde Görüsme

Mesaj gönderen baytar.muhammed » Çrş Eki 09, 2019 5:31 pm

Arkadaşlar merhaba ,
Temmuz ayında girdiğim Testdaf sınavını geçtim fakat belgem eylül ayında geldiği için başvuru süresi çoktan bitmişti . Ruhr Uni Bochum'da da bekleme listesindeyim . Halihazırda Blokeli hesap açmış bulunuyorum ve elimde testdaf ı geçtiğime dair belge var ve Almanya'daki ilk yılım daha dolmadı. Bu şartlarda henüz elimde bir kabul belgesi yokken auslaenderbehörde benim oturmumu uzatır mı ? Haftaya randevum olduğu için bu başlığı açıyorum . Bilgisi olan arkadasların cevabını bekliyorum .

Teşekkürler.

ulashes

Re: Auslaenderbehörde Görüsme

Mesaj gönderen ulashes » Çrş Eki 09, 2019 6:53 pm

Bu konuda sıkıntı yapmana gerek yok. Öncelikle eski şartlı kabullerine bir göz atabilirsin , çünkü bazıları 1-2 yıl geçerli olabiliyor yani sana bir kaç semesterlık kabul hakkı verebiliyorlar. Eğer böyle bir durum yoksa olduğu gibi anlatırsın sana peki bir sonraki semester a kadar ne yapacaksın diye sorabilirler buna da üniversiteleri araştırıp , onları ziyaret etmek istediğini ve yerinde bilgi almak istediğini söyleyebilirsin ve bu süre zarfında almancanı ilerleteceğini söylersin. Kolay gelsin
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

baytar.muhammed

Mesaj gönderen baytar.muhammed » Prş Eki 10, 2019 11:02 pm

Çok teşekkür ederim bu sabah itibariyle red aldım master için artık okul bakacağımı söyleyeceğim umarım bir kaç aylık da olsa oturum alabilirim

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Prş Oca 16, 2020 10:24 pm

baytar.muhammed yazdı: Çrş Eki 09, 2019 5:31 pm Arkadaşlar merhaba ,
Temmuz ayında girdiğim Testdaf sınavını geçtim fakat belgem eylül ayında geldiği için başvuru süresi çoktan bitmişti . Ruhr Uni Bochum'da da bekleme listesindeyim . Halihazırda Blokeli hesap açmış bulunuyorum ve elimde testdaf ı geçtiğime dair belge var ve Almanya'daki ilk yılım daha dolmadı. Bu şartlarda henüz elimde bir kabul belgesi yokken auslaenderbehörde benim oturmumu uzatır mı ? Haftaya randevum olduğu için bu başlığı açıyorum . Bilgisi olan arkadasların cevabını bekliyorum .

Teşekkürler.
benzer bir durumla karsi karsiyayim vizem normalde bitti ama bana hazirana randevuu verdiler o zamana kadar da gecerli olucak bir kagit verdiler. Bohum universitesinde b2 kursundayim bu bkur bittikten sonra Tesdafvorbereitung yapacagim. ama tesdaf vorbereitung sirasinda artik nokulun ogrenci olmayacakmisim bu durumda ben vizemi uzatabilir miyim bir bilgini var mi

baytar.muhammed

Mesaj gönderen baytar.muhammed » Cmt Oca 18, 2020 5:35 pm

zeynepdzk yazdı: Prş Oca 16, 2020 10:24 pm benzer bir durumla karsi karsiyayim vizem normalde bitti ama bana hazirana randevuu verdiler o zamana kadar da gecerli olucak bir kagit verdiler. Bohum universitesinde b2 kursundayim bu bkur bittikten sonra Tesdafvorbereitung yapacagim. ama tesdaf vorbereitung sirasinda artik nokulun ogrenci olmayacakmisim bu durumda ben vizemi uzatabilir miyim bir bilgini var mi
TestDaF a başvuru yap , o basvuru kağıdıyla git Auslaenderbehördeye . Öyle uzatırlar ama yine Fiktionbescheinigung alırsın taa ki bir okuldan kabul alana kadar. Tabi 18 ay geçmişse uzatmayabilirler ,kesin bir şey söylemek çok mümkün değil.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cmt Oca 18, 2020 11:44 pm

zeynepdzk yazdı: Prş Oca 16, 2020 10:24 pm benzer bir durumla karsi karsiyayim vizem normalde bitti ama bana hazirana randevuu verdiler o zamana kadar da gecerli olucak bir kagit verdiler. Bohum universitesinde b2 kursundayim bu bkur bittikten sonra Tesdafvorbereitung yapacagim. ama tesdaf vorbereitung sirasinda artik nokulun ogrenci olmayacakmisim bu durumda ben vizemi uzatabilir miyim bir bilgini var mi
Bochum'da vize işi bu kadar uzun mu sürüyor neden Haziran'a verdiler randevuyu? Ben Essen'deyim vizem 3 ay önce bitti ve 4 aydır Ausländerbehörde'den randevu bekliyorum.Bochum'a taşınmayı düşünüyordum.Orada da işler bu kadar uzun mu sürüyor?

Bir diğer sorumda verdikleri kağıtla ilgili.Sanırım Fiktionbescheinigung verdiler.Bu kağıt ile çalışabilir veya Türkiye'ye gidilebiliyor muyuz?