Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Taahutname :S

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Cum Mar 19, 2010 2:13 pm

Merhaba... Ben bugun Ankarada Almanyaya vizesi icin basvuruda bulundum. Nisan 1 de Erasmusla Almanya ya gidecegim, ama hibe(burs) almayacagim. Bu yuzden konsolosluk ilk once almanyadan taahutname diye tutturdu neyse onu hallettim taahutname gecte olsa cikti, ikinci randevu aldigimda anne babaninda taahutamesi olurdu ama Almanyadan varsa ona gerek yok dedi, bende dogal olarak Almanyadan gelen taahutnameyle gittim. Ve simdide vize cikmasi 1 ay surer diyorlar! Nedenide hibe almadigim icin Almanyadan yabancilar polisinden onay bekliceklermis onlarda gec cevap veririmis :S Ama 1 ay surerse ben gidemiyorum ve hem burdaki okulum hem ordaki okulum yaniyor :S bunu belirtmeme ragmen yardimci olamayacaklarini soylediler :S Ben simdi ne yapcagimi sasirmis durumdayim :S Neden 1 ay anlamadim?? Sonucta belediye taahutnameyi verdi tekrar yabancilar polisine ne gerek var??? Bu konuda beni aydinlatacak biri varsa cok sevinirim! Cunku kafayi yicem Almanyadan taahutname diye tutturanlarda konsolosluktu anne babanin taahutnamesi olur diyende konsolosluktu ki ben Almanya diye tutturmasalardi babamin taahutnamesiyle basvurcaktim, durumumuzda buna gayet musaitti :S Su yasadigimi yazmak istedim cunku konsolosluk yuzunden okulum resmen 1 yil uzucak :S Sizce neden boyle birsey diyorlar? Ilgilenip cevap atan olursa cok sevinirim.....

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Mar 20, 2010 12:15 am

gidecegin yerde tanidigin varsa yabancilar polisine gitsin ilgilensin baski yapsin,normalde yasal sure 2 haftaymis 2 haftadan sonra geliyomus artik 1 aymi 14 gunmu belli olmuyo,benim garantorum gitti ilgilendi yabancilar polisine,11 gunde vizem cikti ,seninde varsa gidecegin yerde ilgilenecek kisi oyle yapsin

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Cmt Mar 20, 2010 12:52 pm

Cok tesekkur ediyorum cvp yazdigin icin, biraz olsun icim rahat etti. Benimde abim var iste o gidicek pazartesi, kotu olan hafta sonuna denk geldi iste pazartesiyi beklemek zorundayim. Ya asinda umrumda olan gitmek degil hani burda okula devam edebilsem yine takmicam ama okulum uzucak sacma sapan birsey yuzunden o yuzden cok endiseleniyorum :S Cok cok tesekkur ediyorum ilgilenip cevap yazdigin icin :)

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Cmt Mar 20, 2010 12:55 pm

Bu arada benim garantorum gidecegim sehirde degil. Acaba bu bir sorunmu biliyor musun?

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cmt Mar 20, 2010 3:38 pm

hayir hic bir sorun olmaz sonucta sana maddi olarak garantor oluyor maddi acidan durumu iyise sorun olmaz merak etme

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Cmt Mar 20, 2010 7:29 pm

Anladim cok tesekkur ediyorum. Umarim hersey yolunda giderde kayitlar bitmeden yetisebilirim okula :(

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cmt Mar 20, 2010 9:29 pm

hersey yolunda gider yeterki sen stres yapma arkadasim suan aklinda bin bir sorun vardir zamanla hepsini atlatirsin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 21, 2010 2:29 am

Aslinda sorun gec basvuru yapmaniz,gideceginiz tarihten en az bir bucuk -iki ay once basvurmak her zaman en iyisidir.
Umarim kisa zamanda alirsin vizeni.

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Pzr Mar 21, 2010 6:54 pm

Aslina bakarsan oyle yapmistim, Subatta yapmistim ilk basvurumu, ama taahutname Almanyadan olcak dediler ve taahutnamede salak postacilar yuzunden bir turlu ulasamadi bize, ugrasa ugrasa zor geldi bana taahutname ve bu nedenle bu zamana kaldi. Ustelik birde durumum boyle boyle diye aradim konsolosluktan rica ettim baska yolu yokmu diye ama yok denildi :S taahutname Almanyadan olmak zorundaymis! En son randevu alirkende anne baba taahutnamesi denildi basimdan asagi kaynar sular bosaldi resmen! Benim taahutname almanyadandi anne baba taahutnamesi oluyormu diye sorunca elbetteki olur denildi :S Hadi simdi gelde delirme! Neyse almanyadan varsa ona gerek yok dediler bende onunla gittim dogal olarak ve simdi de 1 diyorlar kafayi yemek uzereyim pazartesi gelse biran once diyorum, cunku yabancilar polisi ne dicek ne yapcak cok merak ediyorum :( :( Neyse ilginiz icin hepinize cok tesekkur ediyorum....

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Sal Mar 23, 2010 12:17 am

Arkadaslar biraz fazla oluyorum ama Munih yabancilar polisinin numarasini nasil bulurum acaba bir bilgisi olan var mi? Bu arada yabancilar polisi deyip duruyorumda bu yabancilar subesi degil mi? Yabancilar polisi biraz tuhaf geliyor bana, var miki acaba oyle bir kurum? Yabancilar subesidir dedikleri diye dusunup oyle arastirdim ben cunku :S

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Sal Mar 23, 2010 6:02 pm

arkadasim internet diye birsey var kullanabilirsen inanki herseyi aninda bulursun neyse senin sorunun cevabina gelelim munihteki yabancilar dairesi yani gocmenlik burosu bir cok yerde var sen munih merkeze mi gideceksin ben bir kac gocmenlik burosu adresi ve telefonu ogrendim sana gonderiyorum umarim isine yarar

Auslaenderbehorde des Landkreises Munchen
1,65 km von
Munchen

Anschrift: Auslaenderbehorde des Landkreises Munchen
Mariahilfplatz 17
81541 Munchen
Telefon: 089 / 6221-0
Fax: 089 / 6221-2319
E-Mail: auslaenderbehoerde@lra-m.bayern.de
Web: Website aufrufen

Offnungszeiten: Mo-Fr 8.00 - 12.00 Uhr; Do 14.00 - 17.30 Uhr
Auslaenderbehorde Munchen
2,77 km von
Munchen

Anschrift: Auslaenderbehorde
Ruppertstr. 19
80466 Munchen
Telefon: 089-23396010
E-Mail: auslaenderbehoerde.kvr@muenchen.de
Web: Website aufrufen

Offnungszeiten: Mo, Di, Do, Fr 8:00-12:00 Uhr, Di 14:00-18:30 Uhr

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Sal Mar 23, 2010 11:01 pm

Cok saol, bende bir kac numara bulmustum, ilgilendigin icin cok tesekkur ediyorum.... :)

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Çrş Mar 24, 2010 7:24 pm

adres ve tel numarasi isine yaradiysa demek ki bir ise yaramisim demektir :D

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Pzr Mar 28, 2010 11:44 pm

Arkadaslar yine birsey sormak istiyorum size! Acaba konsoloslugun yabancilar polisine evraklari postayla gondermesi kac gun suruyor bilen var mi? Yabancilar polisiyle hergun konusuyoruz kaydim cikiyor ama hala adamlarin eline belgem ulasmadi, bir ulassa adam belgelerde sorun yoksa o gun onay vercegini soyluyor, sanirim belgeler geldikten sonra islemler internet uzerinden devam ediyormus, uzun surmez sonrasi falan diyor! Ama belgeler kac gunde gidiyor bilmiyorum :( Acaba bir bilgisi olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 30, 2010 5:20 pm

Konsolosluk islemlerini normal posta ile yapmaz yani illaki kargo kullaniyorlardir buda en fazla 2-3 gun surer.

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Sal Mar 30, 2010 8:27 pm

Bende oyle dusundum ama yabancilar polisi hala gitmedigini soyluyor belgelerin, bugun konusamadik yarin tekrar konusacagiz belki ulasmistir bilmiyorum ama, uzerinden 8-9 gun gecmisti en son konustugumuzda, kaydim vardi ama belgelerim yoktu! Hos zaten artik 1 Nisan da gidemeyecegim, okul hosgoru gosterdide 19 una kadar zaman verdi, insallah yetisir vize o zamana :( cevap yazdigin icin cok tesekkur ediyorum...

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Pzt Nis 12, 2010 1:44 am

Arkadaslar benim hala vizem gelmedi :S delirmek uzereyim :S Ne yapcagimida bilmiyorum! Bir onerisi olan var mi acaba? Bu konulada tecrubeli cok kisi var anladigim kadariyla.... :(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 12, 2010 3:20 am

cgdm senin ilk basvurdugun tarih sanirim 19 Mart Cuma..Siteye o tarihte yazmissin.Ve 19 Mart Cuma\'ya denk geldiginden o gun ki islemlerin buyuk olasalikla 22 Mart Pazartesi\'ye kalmistir ..Ayrica ilk mesajinda sana islemler 1 ay surer denmis , ki normal sure zaten 6 hafta..
Ve bugun 12 Nisan\'dayiz.
Henuz 3. hafta yeni doluyor ,yani bu kadar kisa surede vizenin cikmasi pek *** olan birsey degil.

Telefon etmekten baska bir care yok,hem Turkiye hem de Almanya\'dan.

cgdm

Mesaj gönderen cgdm » Pzt Nis 12, 2010 2:05 pm

Anliyorum ve biliyorum tabiki bunlari ama okulumun bu yuzden uzama durumu beni cilditiyor! Boyle olacagini bilseydim hic kalkismazdim bu ise! Bu nedenle cozum yollari bulmaya calisiyorum ve surekli yabancilar polisini ariyorum daha dogrusu abim ariyor. Ama 1 haftadir kimse cevap vermiyor, onceki konusmalarda da acil bir durum oldugu icin (ve tabiki eksik bir evrak yoksa) uzun surmez merak etmeyin falan denince umutlandim dogal olarak! Ama 19 una 1 hafta kaldi ve ben kimseye ulasamiyorum! Sanirim okulla konusmali ve bana daha fazla tolerans taniyip tanimayacaklarini sormaliyim! Hos hic sanmiyorum cunku 19 unda zaten dersler basliyor :( Neyse ilgilenip cevap yazdigin icin cok tesekkur ediyorum....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 12, 2010 5:55 pm

En mantikli cozum dedigin gibi universite ile konusmak,en azindan bir hafta ek sure istemek.