Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
efes34

Re: AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen efes34 » Cum Tem 12, 2019 4:23 pm

umutonbasilar yazdı: Cum Tem 12, 2019 4:05 pm Ulusal vizeye başvuracağım ama AT/11 alamayacağım. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerekiyor?
6aylık olsun en az ve ülkeden ayrılış tarihinde başlasın: çok tutmuyor (masraf) seyahat vizesi biz 3 aylık at 11 üzerine 3 ayylık axa dan yaptırmıştık

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Sal Eyl 03, 2019 8:13 pm

John yazdı: Prş Tem 12, 2018 10:00 pm Özel sağlık sigortası niye yaptırdığını anlayamadım. Kim dedi size bir daha ekstradan para verin diye? AT-11 alma hakkınız varsa paranızı boşa harcamayın, hiçbir şekilde ihtiyacınız olmayacak. Böyle bir dilekçe de yazıp, konsolosluğun aklını bulandırmanıza gerek yok. Sadece AT-11 belgenizin olması vize almanızda ve Almanya'da sağlık sigortası sahip olmanızda yeterlidir.
Merhaba, siz konuyla ilgili bilgi sahibisiniz sanırım; ben at11 aldım, master kabulum vs geldi, şu an Berlin’deyim, okula kayıt için bu belgeyi bir yere götürmem gerekiyormuş sanırım AOK dediler, giderken yanımda belge götürmeli miyim? Çalışırken sorun oluyor diyorlar, doğru mu? AOK yerine başka bir kuruma mı götürmeliyim? Umarım okur, yanıt verirsiniz 😬

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Sal Eyl 03, 2019 8:46 pm

cinecin yazdı: Sal Eyl 03, 2019 8:13 pm Merhaba, siz konuyla ilgili bilgi sahibisiniz sanırım; ben at11 aldım, master kabulum vs geldi, şu an Berlin’deyim, okula kayıt için bu belgeyi bir yere götürmem gerekiyormuş sanırım AOK dediler, giderken yanımda belge götürmeli miyim? Çalışırken sorun oluyor diyorlar, doğru mu? AOK yerine başka bir kuruma mı götürmeliyim? Umarım okur, yanıt verirsiniz 😬
Bildiğim kadarıyla cevaplayayım: Okul kaydı için gerektiğinde ben direkt AOK'a mail atmıştım AT11 belgemi ve onlar okul kaydında geçerli olan belgeyi cevap olarak atmışlardı. Yani böylelikle o işlemi illa AOK'a gidip yaptırmanız gerekmeyebilir. Ama illa ki AOK ya da TK'ya gideceksiniz AT-11in genel sağlık sigortasında geçerli olabilmesi için. Oradan aldığınız belge ile aylık sigorta ödemenize gerek kalmıyor. AMA eğer çalışırsanız bu AT-11 durduruluyor gibi bir şey oluyor (sanırım) ve normal sigorta ödemesi yapıyorsunuz. Çalıştığınız zaman At11 geçerli değil yani. Werkstudent olarak çalıştığınızda geçerli değil fakat minijob yaparsanız ne olur onu bilmiyorum. Minijobda genel olarak ayrı bi sigorta ödemesi yapılıyor mu emin değilim. Eğer yapılmıyorsa zaten AT-11de geçerli olur. Daha net bilgi için AOK ya da TK'yı arayabilirsiniz, en güncel bilgiyi aktarırlar.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzr Eyl 08, 2019 11:36 pm

cinecin yazdı: Sal Eyl 03, 2019 8:13 pm Merhaba, siz konuyla ilgili bilgi sahibisiniz sanırım; ben at11 aldım, master kabulum vs geldi, şu an Berlin’deyim, okula kayıt için bu belgeyi bir yere götürmem gerekiyormuş sanırım AOK dediler, giderken yanımda belge götürmeli miyim? Çalışırken sorun oluyor diyorlar, doğru mu? AOK yerine başka bir kuruma mı götürmeliyim? Umarım okur, yanıt verirsiniz 😬
Minijobda ayri bi sigorta odemesi yapilmiyor sigorta icin. Hatta ogrenci oldugunuz surece calisirken sadece emeklilik vergisi oduyorsunuz eger minijobtan fazla calisiyorsaniz. Bu da cok yanlis bilinen bir sey, herkes saglik sigortasi dusuyor ve odicek saniyor sanirim. Ama ogrenciyseniz ve kendi sigortaniz zaten varsa, ayrica odemenize gerek yok.

Berkcnr

Mesaj gönderen Berkcnr » Sal Eyl 10, 2019 8:53 am

Merhabalar, almanyada yoğunlaştırılmış dil kursuna gitmek istiyorum ama öğrenci olmadığım için at/11 belgesi alamıyorum. Bunun yerine alternatif olarak ne yapabilirim?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Eyl 10, 2019 10:00 am

Berkcnr yazdı: Sal Eyl 10, 2019 8:53 am Merhabalar, almanyada yoğunlaştırılmış dil kursuna gitmek istiyorum ama öğrenci olmadığım için at/11 belgesi alamıyorum. Bunun yerine alternatif olarak ne yapabilirim?
3 aylık AT/11 veriyorlar. Bana öyle yaptılar. Yoksa öğrenciysen 6 aylık alıyorsun.

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 10, 2019 4:57 pm

Herkese merhaba,

Benim bir sorum var. Ben geçen sene Ekim ayından beri Almanyada bir ünide hazırlık sınıfındayım ve artık haftaya DSH sınavım var ve geçersem Ekim'de bölüme başlıyorum. Bölüme başlamadan önce öğrenci işlerine sağlık sigortası sunmam gerekiyor ve Türkiye'den annem vasıtasıyla AT11 alabiliyorum. Almanya'ya ilk geldiğimde de AT11 ile gelmiştim. Annemden belgeyi almasını istedim fakat annem SGK'ya gittiğinde görevli ona AT11 geçici olarak verilen bir belge, şimdi AT9 belgesi almanız gerekiyor demiş. AT9'u almak için de öğrenci belgem ile Almanya'da sağlık kasasında gidip T/A-5 denen bir belgeyi alıp pdf olarak Türkiye'ye göndermem gerekiyormuş. Bu AT9 nedir bilen var mı? Bunun doğruluğu nedir, SGK'daki görevli yanlış mı anladı acaba? Bilgisi olan varsa bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Sal Eyl 24, 2019 1:36 pm

Ben de kısa süre içerisinde Üniversiteye başlayacağım, bağlı olduğum Sgk-Aydın bana da ta5 belgesini Almanyada'ki sigortamdan göndertip at9 alabileceğimi söyledi, Aok'ya sorduğumda ise at9 belgesinin tıpkı devlet tarafından sigortalanmış gibi her türlü sağlık hizmetinden yararlanacağım söylendi, kart da çıkartacaklarmış

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Sal Eyl 24, 2019 1:38 pm

Üniversite bünyesindeki dil kursları için at11 belgesi alınabiliyor, özelde ise bildiğim kadarıyla kadınlar at11 alabiliyor

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Sal Eyl 24, 2019 3:11 pm

Arkadaşlar merhaba. Almanya'da özel bir dil kursuna kayıt oldum ve 2 hafta sonra vize görüşmesine gidiyorum. Sigorta yapmadım henüz, istenilen belgeler kısmında sigorta ile ilgili şu cümle yer alıyor.
''A/T 11 in ibraz edilemediği durumlarda; Almanya'da planlanan ikamet süresini kapsayacak seyahat sağlık sigortası yapıldığına dair belge''
Bazı arkadaşlar axa, allianz vs. gibi şirketlerden yapmış(pahalı) ama ben Ankarada bir sigortacı ile konuştum. 6 aylık seyahat sağlık sigortasını 250 tl ye yapıyor. Ama Almanya'ya gittikten sonra o sigorta geçersiz ve privat yapmak gerekiyor Almanya'da. Sizce bu doğru mu? 250 tl lik sigortayı konsolos kabul eder mi?

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Çrş Eyl 25, 2019 4:12 am

Merhabalar, at11 belgemi almaya gittiğimde Alman sağlık sigortam artık feiernjob/ werkstudent/ minijob için faydalanma hakkı olmadığını, bunun yeni bir kanun olduğunu söylediler(2020) bu kanunu duyan birisi var mı?

berkaybaltaci

Mesaj gönderen berkaybaltaci » Çrş Oca 08, 2020 6:35 pm

Merhabalar, benim arkadaşım Bursa SGK Genel Müdürlüğü'ne gittiğinde, Immatrikulationsbescheinigung ve çevirisini konsolosluktan onaylatmasını istemişler ve belgeleri onaylatıp belgelerle gittiğinde AT-11'i aldı. Ben de aynı işlemleri yaptım ve daha sonra babam, SGK Genel Müdürlüğü'ne gittiğinde AT-11'i alamadı. Öğrenci tanıma fişi istemişler. Ögrenci fisi almama gerek var mi yoksa Imma.bescheinigung ve cevirisi yeterli mi?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Oca 21, 2020 7:51 pm

Studentinecn yazdı: Sal Eyl 24, 2019 1:36 pm Ben de kısa süre içerisinde Üniversiteye başlayacağım, bağlı olduğum Sgk-Aydın bana da ta5 belgesini Almanyada'ki sigortamdan göndertip at9 alabileceğimi söyledi, Aok'ya sorduğumda ise at9 belgesinin tıpkı devlet tarafından sigortalanmış gibi her türlü sağlık hizmetinden yararlanacağım söylendi, kart da çıkartacaklarmış
Merhaba, ben henüz Tk dan sigortalı değilim.1,5 yıldır Almanya'dayım.Üniversiteye başlıyorum ve şimdi At11 veya At9 almak zorundayım.Tk veya Aok tan hiç kaydım olmadan ta5 belgesini alabilir miyim? Siz nasıl yaptınız?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Oca 21, 2020 9:52 pm

tugce98 yazdı: Sal Oca 21, 2020 7:51 pm Merhaba, ben henüz Tk dan sigortalı değilim.1,5 yıldır Almanya'dayım.Üniversiteye başlıyorum ve şimdi At11 veya At9 almak zorundayım.Tk veya Aok tan hiç kaydım olmadan ta5 belgesini alabilir miyim? Siz nasıl yaptınız?
AT9 almak nerdeyse imkansıza yakındır ama AT11 i TA5 olmadan da alabilirsiniz. Üniversite için Befreiung yeterlidir, AT11 alınca AOK'ya götürüp befreiung belgenizi alabilirsiniz.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Oca 21, 2020 9:53 pm

tugce98 yazdı: Sal Oca 21, 2020 7:51 pm Merhaba, ben henüz Tk dan sigortalı değilim.1,5 yıldır Almanya'dayım.Üniversiteye başlıyorum ve şimdi At11 veya At9 almak zorundayım.Tk veya Aok tan hiç kaydım olmadan ta5 belgesini alabilir miyim? Siz nasıl yaptınız?
AT9 u almak için kesintisiz 183 gün Almanyada durmanız gerekmektedir. 183 gün içinde bir gün bile girseniz belgeyi alamıyorsunuz.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Oca 21, 2020 11:39 pm

kdemir yazdı: Sal Oca 21, 2020 9:53 pm AT9 u almak için kesintisiz 183 gün Almanyada durmanız gerekmektedir. 183 gün içinde bir gün bile girseniz belgeyi alamıyorsunuz.
1 yıldır kesintisiz Almanya'dayım.Neden imkansıza yakın dediniz? Nereden ve nasıl alınıyor tam olarak?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Oca 22, 2020 12:35 am

tugce98 yazdı: Sal Oca 21, 2020 11:39 pm 1 yıldır kesintisiz Almanya'dayım.Neden imkansıza yakın dediniz? Nereden ve nasıl alınıyor tam olarak?
1 yıldır kesintisiz ordaysanız sorun yok :D AOK'dan TA5 alarak SGKya gidip AT9 alabilirsiniz. Benim için Almanyada 6 aydan fazla kalmak çok zor. ondan
imkansız :D

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Oca 22, 2020 12:35 am

kdemir yazdı: Çrş Oca 22, 2020 12:35 am 1 yıldır kesintisiz ordaysanız sorun yok :D AOK'dan TA5 alarak SGKya gidip AT9 alabilirsiniz. Benim için Almanyada 6 aydan fazla kalmak çok zor. ondan
imkansız :D
Belki ikamet belgesi veya oturum izni isteyebilirler ama vardır zaten sizde.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Oca 22, 2020 4:22 pm

kdemir yazdı: Çrş Oca 22, 2020 12:35 am Belki ikamet belgesi veya oturum izni isteyebilirler ama vardır zaten sizde.
Tamamdır teşekkürler :) Vizem bittiği için ve 4 aydır Ausländerbehörde'den Termin beklediğim için Almanya dışına çıkamıyorum.Yoksa dediğiniz gibi zor :D Buarada At9 un ne farkı veya avantajı var ki At11 e kıyasla?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Oca 28, 2020 10:57 pm

ykpbyrm yazdı: Sal Ağu 06, 2013 3:56 am bu arada AT-11 belgesini yeni kabul almis yani dil kursuna gidenlerde alabilirmi ? ornegin ben ekim 15 de paderborn universitesinde dil kursuna baslicam ben bu belgeyi simdimi istesem alabilirmiyim ?
Paderborn den kabul mu aldin eger aldiysan hangi dil seviyesi ve dil kursu icin ne kadar bilgi verebilir misin ?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering