Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni.okumak.icin

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selin023

uni.okumak.icin

Mesaj gönderen selin023 » Çrş Mar 17, 2010 5:36 pm

on lisans halkla iliskiler bolumu ogrencisiyim. almancam orta seviyede eger almanyada okumak istiyorum okul masraflari ne kadar tutar ben Wuppertal da bergische universitesinde makina muhendisligini okumam icin yada baska hangi universite de okumak icin kabul alirim bilgim yok bu konuda bana bir yol gosterebilirmisiniz nasil bir yol izlemem gerekiyor hangi evraklar gerekli ne zaman basvuru yapmam gerekiyor. seneye on lisans bitiyor ve tekrardan oss sinavinada katilacagim yada direk okula basvuru yapabilirmiyim bu sekilde bu konuda hic bir bilgim yok yardimci olursaniz sevinirim.

reportr05

uni.okumak.icin

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Mar 17, 2010 6:32 pm

on lisansin seneye bitiyorsa simdiden almanca kursuna basla derim ben. daha sonra

lise diplomanin noter tasdikli almanca yada ingilizce tercumesi
lise transkriptin noter tasdikli almanca yada ingilizce tercumesi ( okulundan belki ingilizcede alabilirsin)

onlisans diploman noter tasdikli almanca yada ingilizce tercumesi
onlisans transkriptin bunu okuldan ingilizce alabilirsin.
makina muhendisligi istiyorsan buna yakin bir bolum yada makine muhendisligi kazanman gerekiyor Turkiye\'de. ozel devlet hatta Kibris bile oluyor. sahsen ben Kibrista uni kazanmistim.

acikcasi seneye oss sinavina girmen lazim ve dedigim gibi yakin bi bolum kazanman gerek.

oss yerlesti belgesi noter tasdikli almanca yada ingilizce tercumesi
oss kazandi belgesi noter tasdikli almanca yada ingilizce tercumesi

pasaportunun noter tasdikli almanca tercumesi

bunlar var ve bu tercumelere ayni zamanda tercume burosunun bagli oldugu valilik yada kaymakamlikta apostil yaptirman gerekiyor.

biraz yogun ve masrafli bir is ama danisma burolarina verecegin paradan cok daha iyi ve ucuza mal oluyor bunlari dusunursek.

basvurunda ancak sommersomester icin olabilir. o da

1 haziran- 15 temmuz arasi

gitmek istedigin uni almanca kursu yapiyor mu bilmiyorum burdan bakabilirsin ona.

selin023

uni.okumak.icin

Mesaj gönderen selin023 » Çrş Mar 17, 2010 7:51 pm

cevaplarin icin tsk ederim yakin bir bolum derken hangi bolumler olabilir kibrisi inceledim simdi 246 puanla aliyorlar makina muhendisligini bunu oss den ham puan almam gerekiyor yani okuldan yaklasik 70 puan felan geliyor meslek lisesi mezunu oldugum icin on lisansi bitirdigimde hangi bolumu okuyabilirim peki

selin023

uni.okumak.icin

Mesaj gönderen selin023 » Çrş Mar 17, 2010 8:03 pm

oradaki aylik giderim ne kadar olur her ay 700 euro gibi bir para yatirilmasi gerekiyormus bu ne kadar dogru

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

uni.okumak.icin

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 18, 2010 8:32 pm

Aylik 600-650 Euro civarinda harcaman olur.Diger harcamalar icin Almanya\'ya Kadar bolumunu incelemeni tavsiye ederim.

reportr05

uni.okumak.icin

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Mar 19, 2010 12:26 am

meslek liselerine yeni duzenle katsayi ne veriyolar bilmiyorum ama ben de meslek lisesi cikisliyim ve 0.3 le carpildim.

kibrisin puanlari dusuk oluyor zaten. bu puani da hayli hayli cikarirsin kibrisi yaz en basa problem olmaz hatta turkiyedeki butun ozel unileri de yazabilirsin :D

burdan gidenlerin cogu bloke hesap seklinde hesap actiriyorlar Deutsche banka oraya gittiginde de blokeyi kaldirtip aylik 634 Euro aliyor ogrenciler. sen de bunu yapabilirsin. bunun icin de 7700 Euro yatiriyorsun bankaya yada farkli bir miktarda yatirabilirsin banka sana ne kadar yatirman gerektigini soyluyor zaten.

senin on lisans mezunu olman sadece studienkolleg denen seyden kurtulmana ve direk uniye basvurmana yariyor. makine muhendisligi okuyabilirsin. ben burda onlisans Radyo tv yayinciligi mezunuyum sonra kibrista psikoloji kazandim ve simdi de almanyaya gidiyorum ilk basta almanca kurs sonra uni