Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nc karmaşası

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hedonistpapa

Nc karmaşası

Mesaj gönderen hedonistpapa » Sal Ara 03, 2019 10:34 pm

Merhabalar ben Ege Üniversitesinde biyoloji bölümünde okuyorum ve seneye Johannes Gutenberg üniversitesi moleküler biyolojiye geçip lisansı orada tamamlamak istiyorum şuanda 1. Sınıftayım. Alman sistemine göre NC puanım 2.87, ben bu üniversiteye istediğim gibi girebilir miyim dil şartını sağlayınca acaba? Tabloda gereken NC puanını anlamadım çünkü ben geçersem büyük ihtimalle ilk değil sonraki semesterlardan birinde başlayacağım krediler sayıldığından fakat henüz sonraki semesterlar için başvuran olmamış, kabul edilir miyim? Teşekkür ederim.
Dosya ekleri
Screenshot_2019-12-03-22-25-35-970_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2019-12-03-22-26-22-077_com.android.chrome.jpg

kiss25

Re: Nc karmaşası

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ara 04, 2019 12:35 am

Bu tabloyu okulun sitesinden falan aldin galiba ? Tam anlasilmiyor ne oldugu acarsan daha iyi yorum yapilabilir. Ayrica derslerini saydirabilecegini kim söyledi okulla konustun mu ? Konusmadiysan, okuldakiler transkiriptine bakip ok saydirabilirsin demediyse, öyle gecicem devam edicem diye düsünüyorsan yaniliyorsun bilgin olsun. Genelde dersleri nadir sayiyorlar. Ki zaten tabloda yazan 1,3 ile 2,8 arasinda dünya kadar fark var. Yeni bastan lisansa baslamayi düsünebilirsin eger ösym puanin yetiyorsa
Arkadaslar ben erkegim =)

hedonistpapa

Mesaj gönderen hedonistpapa » Çrş Ara 04, 2019 7:20 am

Anladım. Evet okulun sitesinden aldım. Diyelim ki benim hiçbir kredimi saymadılar, ilk semesterdan başlamak zorunda kaldım, puanım yaz sezonuna yetmiyor fakat kış sezonuna girebiliyorum değil mi bu tabloya göre? Alle yazdığına göre başvuran herkesi almışlar sanırsam.

hedonistpapa

Mesaj gönderen hedonistpapa » Çrş Ara 04, 2019 9:09 am

hedonistpapa yazdı: Sal Ara 03, 2019 10:34 pm Merhabalar ben Ege Üniversitesinde biyoloji bölümünde okuyorum ve seneye Johannes Gutenberg üniversitesi moleküler biyolojiye geçip lisansı orada tamamlamak istiyorum şuanda 1. Sınıftayım. Alman sistemine göre NC puanım 2.87, ben bu üniversiteye istediğim gibi girebilir miyim dil şartını sağlayınca acaba? Tabloda gereken NC puanını anlamadım çünkü ben geçersem büyük ihtimalle ilk değil sonraki semesterlardan birinde başlayacağım krediler sayıldığından fakat henüz sonraki semesterlar için başvuran olmamış, kabul edilir miyim? Teşekkür ederim.
Dosya ekleri
Türkçe olarak da ekledim
Türkçe olarak da ekledim
Türkçe olarak da ekledim
Türkçe olarak da ekledim

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ara 04, 2019 2:13 pm

hedonistpapa yazdı: Çrş Ara 04, 2019 9:09 am
Almanca anliyorum da yani yeterli bilgi yok, bölüm NC frei ise kis semesterinda normalde sorun olmamasi gerekiyor böyle olup olmadigi sitelerinde daha düzgün yazar NC Frei degilse NC kacsa o yazar ama dedigim gibi tabloyu anlamadim tam
Arkadaslar ben erkegim =)

hedonistpapa

Mesaj gönderen hedonistpapa » Çrş Ara 04, 2019 2:18 pm

Bölüm NC frei değil fakat başvuran herkesi almışlar bu yüzden alle yazıyor. %5 lik yabancı öğrenci kontenjanı dolmamış

hedonistpapa

Mesaj gönderen hedonistpapa » Çrş Ara 04, 2019 2:19 pm

Yaz sezonunda ise tam tersi çok iyi puan istiyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 04, 2019 3:46 pm

Kabul almayla kredi sayma arasinda hic bir alaka yok. 2,8 ile kabul alman biraz zor duruyor ama Mainz Uni Testas sinavina cok önem veriyor. Iyi bir Testas sonucu ile sansini artirabilirsin. Kabul aldiktan sonra da kredi saydirma islemlerini yapiyorsun.

Asagidaki linkleri incelemeni tavsiye ederim:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... as-sinavi/

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... tamamlama/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com