Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sınıfta kalırsak ne olur

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Oxeon

Sınıfta kalırsak ne olur

Mesaj gönderen Oxeon » Çrş Kas 27, 2019 11:10 pm

Arkadaşlar merhaba,
sanırım sınava giriş için ön koşul olan ödevlerden %50 puan toplama barajını geçemiyorum. Bu durumda ne oluyor, bilgi verebilir misiniz acaba?
Teşekkürler

TRueS

Re: Sınıfta kalırsak ne olur

Mesaj gönderen TRueS » Prş Kas 28, 2019 12:00 am

Sinava giremiyorsun. Bu nasil bir soru?

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Kas 28, 2019 12:35 am

TRueS yazdı: Prş Kas 28, 2019 12:00 am Sinava giremiyorsun. Bu nasil bir soru?
Cevap için teşekkürler, lakin okuldan atılma vize uzatamama gibi durumları soruyorum.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Prş Kas 28, 2019 12:56 am

Her sinav icin 3 hakkin var. Sinava giremedigin icin atilma durumun yok.
Oturum uzatma konusunda ise yilda veya dönemde kac kredi aldigini aciklaman gerekebilir.
Sinava giremezsen kredi tamamlayamayacagina göre, aciklaman da biraz zor olur.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Kas 28, 2019 1:24 am

TRueS yazdı: Prş Kas 28, 2019 12:56 am Her sinav icin 3 hakkin var. Sinava giremedigin icin atilma durumun yok.
Oturum uzatma konusunda ise yilda veya dönemde kac kredi aldigini aciklaman gerekebilir.
Sinava giremezsen kredi tamamlayamayacagina göre, aciklaman da biraz zor olur.
Teşekkür ederim, bu sınava giremezsem dolayısıyla telafisine de girememiş oluyorum, bu durumda 2 sınav hakkı mı kaybediyorum yoksa 1 olarak mı sayılıyor bilginiz var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Kas 28, 2019 2:21 am

Almanya'da üniversitede sinifta kalma diye bir durum yok sömestr sayin artar sürekli, sinava girmen veya girmemen önemli degil. 8. sömestrde olupta oryantasyon modülü alan tanidiklarim var yani o acidan bir sorun yok. Yukarida arkadasin anlattigi üc hak olayini anlamamissin sanirim. Sadece Flexnow üzerinden(veya senin okulunda adi her ne ise) final sinavina kayit yaparsan ve sinava giripte gecemezsen hakkin gider. Sinavina girmeye hakkin olmadigi bir dersten "Versuch" kaybetmen mantiksiz olmaz mi? Daha dönemin ortasindayiz tahminimce 5. veya 6. ödevdesinizdir. Tavsiyem ödevlere asilip giris hakkini alman, henüz gec degil cünkü.

Onun disinda oturum konusuna gelirsek

https://www.europa-uni.de/de/struktur/g ... cht_EU.pdf#

Bu linke bakarsan oturum konusunda asagidaki alintidan fikir sahibi olabilirsin.

"Die zulässige Studiendauer ergibt sich aus der an der Universität in der jeweiligen
Fachrichtung üblichen durchschnittlichen Studiendauer zuzüglich 3 Semester. "

Yani bölümünde ortalama bitirme süresi 7-8 sömestr ise bunun üzerine +3 sömestr hakkin var ortalama.
Tabi ben bu konuda yetkili vs. degilim heryerde bunlar degisebilir , yazilanlarin dogruluk garantisi yok sadece arastirmalarima ve bulundugum sehirdeki yabancilar subesinden edindigim bilgilere göre yazdim. O yüzden kendi okulundan ve bulundugun sehrin yabancilar subesinden bunu teyit ettirmeni öneririm.

Son bir tavsiyemde bölümünün Prüfungs-,Studienordnung sayfasini acip bastan sona dikkatlice okuman. Orada alabilecegin dersler ,maksimum okuyabilecegin süre vs vs. hersey cok daha düzgün ve acik bir sekilde yazilidir. Hangi kurallara bagli olarak okudugunu ögrenmezsen ileride cok kücük bir hata bile basini cok fazla agritabilir . Basarilar dilerim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Kas 28, 2019 2:33 am

Informatiker yazdı: Prş Kas 28, 2019 2:21 am Almanya'da üniversitede sinifta kalma diye bir durum yok sömestr sayin artar sürekli, sinava girmen veya girmemen önemli degil. 8. sömestrde olupta oryantasyon modülü alan tanidiklarim var yani o acidan bir sorun yok. Yukarida arkadasin anlattigi üc hak olayini anlamamissin sanirim. Sadece Flexnow üzerinden(veya senin okulunda adi her ne ise) final sinavina kayit yaparsan ve sinava giripte gecemezsen hakkin gider. Sinavina girmeye hakkin olmadigi bir dersten "Versuch" kaybetmen mantiksiz olmaz mi? Daha dönemin ortasindayiz tahminimce 5. veya 6. ödevdesinizdir. Tavsiyem ödevlere asilip giris hakkini alman, henüz gec degil cünkü.

Onun disinda oturum konusuna gelirsek

https://www.europa-uni.de/de/struktur/g ... cht_EU.pdf#

Bu linke bakarsan oturum konusunda asagidaki alintidan fikir sahibi olabilirsin.

"Die zulässige Studiendauer ergibt sich aus der an der Universität in der jeweiligen
Fachrichtung üblichen durchschnittlichen Studiendauer zuzüglich 3 Semester. "

Yani bölümünde ortalama bitirme süresi 7-8 sömestr ise bunun üzerine +3 sömestr hakkin var ortalama.
Tabi ben bu konuda yetkili vs. degilim heryerde bunlar degisebilir , yazilanlarin dogruluk garantisi yok sadece arastirmalarima ve bulundugum sehirdeki yabancilar subesinden edindigim bilgilere göre yazdim. O yüzden kendi okulundan ve bulundugun sehrin yabancilar subesinden bunu teyit ettirmeni öneririm.

Son bir tavsiyemde bölümünün Prüfungs-,Studienordnung sayfasini acip bastan sona dikkatlice okuman. Orada alabilecegin dersler ,maksimum okuyabilecegin süre vs vs. hersey cok daha düzgün ve acik bir sekilde yazilidir. Hangi kurallara bagli olarak okudugunu ögrenmezsen ileride cok kücük bir hata bile basini cok fazla agritabilir . Basarilar dilerim.
Çok teşekkür ederim, gerçekten çok teşekkürler :)