Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ezgi10

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen ezgi10 » Prş Eki 31, 2019 10:58 am

AliEren yazdı: Sal Eki 29, 2019 10:40 pm Merhabalar, vize görüşmesine giderken dil kursunun fiyatının ödenmiş dekontunu da yanımda götürmüştüm. Belgeleri düzenleyen kadına bunun da fotokopisini çekip içine koymasını istedim. Küçük bit kağıt olduğu için gerek olmadığını isterseler elindeki orijinali ver dedi. Bende tamam diyerek içeri girdim görüşme esnasında memur hiçbir şekilde dekontu istemedi. Bende belki olumsuzluk yaratır diye dekontun yanimda olduğunu isterse verebileceğimi söyledim o da hayır gerek yok dedi. Sizce neden böyle dedi bu olumsuz bir durum mu?

Merhaba başvurunuzda bir gelişme var mı acaba? Ben de ekim ortasında başvurmuştum bekliyorum hala

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Prş Eki 31, 2019 12:58 pm

ezgi10 yazdı: Prş Eki 31, 2019 10:58 am Merhaba başvurunuzda bir gelişme var mı acaba? Ben de ekim ortasında başvurmuştum bekliyorum hala
Ben de 15 ekimde başvurdum, bekliyorum hala..

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Prş Eki 31, 2019 1:13 pm

ezgi10 yazdı: Prş Eki 31, 2019 10:58 am Merhaba başvurunuzda bir gelişme var mı acaba? Ben de ekim ortasında başvurmuştum bekliyorum hala
Hayır, henüz bir haber gelmedi 16 gün oldu zaten inşallah olumludur, yoksa beklemek çok zor tahminimce hemen hemen 33-34. Günlerde belli oluyor herkesin ki genel olarak

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Eki 31, 2019 1:24 pm

Ben de Ankaradan başvuru yaptım 11 gün oldu. Retler ilk hafta geliyor diyorlar sanırım emin değilim tabi. Umarım olumludur

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 3:06 pm

arkadaşlar herkese merhaba ben vizemi aldım.yaklaşık 33 gün bekledim.bekleyen bütün arkadaşlarımın vizelerini en kısa sürede almalarını diliyorum.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 31, 2019 3:11 pm

rngnblggl yazdı: Prş Eki 31, 2019 3:06 pm arkadaşlar herkese merhaba ben vizemi aldım.yaklaşık 33 gün bekledim.bekleyen bütün arkadaşlarımın vizelerini en kısa sürede almalarını diliyorum.
Aynı gün neredeyse aynı saat başvurmuştuk. Benim vize de kargoda şuan umarım olumlu sonuçlanır. Demek ki hepsini toplayıp öyle kargoluyorlar :D

baris97

Mesaj gönderen baris97 » Prş Eki 31, 2019 3:32 pm

Herkese merhaba.

Bugün İstanbul konsolosluğu nda saat 10:30 da randevum vardı.Yüksek lisans amacıyla yaptığım vize görüşmesinden Size biraz yaşadıklarımdan anlatayim.
Giriste ilk olarak kimlik istenip gerçekten randevu aldığınıza dair listede isminize bakıyorlar. Sonra yanınızda bir çanta varsa. Yere bırakıp orada kafeste tutulan köpeği birakip çantayı koklattiriyorlar.( Gerçek )😅 Daha sonra güvenlik vs.derken salona geliyorsunuz. İlk olarak salonda bulunan bir UPS yazısı olan bir bölüm var. Çok iyi bir bayan. Orada pasaportun geleceği adresin sizden istiyorlar.23 tl olan işlem ücretini pasaport Size teslim edildiğinde alinacakmis.Neyse ups Posetinide aldınız. Orada sizin isminiz okunuyor. Girişe yakın bir yerde bir bayan sizin bilgilerinizi orada düzenliyor. Orjinal belgeleri geri verdi. 2 şer fotokopi aldı. Ayrıca AT/11 belgesinin orjinalini de aldı. "Görüşmeden sonra AT/11 size geri vereceğiz " dedi.Sira numarasi verdi.Bi 20 dk bekledim.
Sıram geldi.Yanımda goturdugum belgeler.

●2 adet başvuru formu.
●Bloke hesap Fintiba
●B1 telc,A2 katılım belgesi ve A1 Goethe Institut
●Bonn universitesi kabul belgesi
●Almanyada B2 kurs kayıt belgesi (ücreti ödenmiş)
●AT/11
●Üniversite diploması tercumanli ,Noter tasdikli ve apostil li
●Transkript tercumanli, Noter tasdikli ve apostil li
●3 adet fotoğraf
● 2 adet pasaport fotokopisi
● 10 yıl geçerli pasaport
●özür geçmiş ve motivasyon mektubu
●Üniversitede bölümü 1.likle bitirdiğime dair belge almanca tercümeli şekilde
●Tam temkinli nüfus kayıt örneği.

1 orjinal belge ve 2 şer fotokopi (orjinal belgeler Size geri veriliyor.

Osym kazandı belgesi ve lise diploması goturdum istemediler.
Gorüstme başladı 2 nolu bölümde. Çok sıcak ve iyi davranan bir bayan vardı.
Türkçe sorulan sorular;

1.Neden bu bölüm?
2.Neden Almanya?
3.Nerede kalacaksın?
4.Akraban varmı Almanyada?

Almanca sorulan sorular;

1.Üniversiteyi ne zaman bitirdin?
2.Hangi bölüm bitirdin?
3.Kaç aydır Almanca ögreniyorsun?
4.Nerede Almanca öğrendin?
5.Hiç Almanyaya gittinmi?

Sorular hepsi bu. Zaten görüşme 10 dk surmemiştir.Sürekli bilgisayara birşeyler yazıyordu ve güleryüzlüydü.
Umarım kafanıza ki soru işaretlerini birazda olsa gidermişimdir.Şimdi bekleme süreci 😊

Herhangi bir gelisme olursa yazarım.

Rever

Mesaj gönderen Rever » Prş Eki 31, 2019 3:52 pm

Bugün beni aradılar konsolosluktan. 12 aylık yurt dışı sağlık sigortam olmasına rağmen Akbank'tan başka bir sigorta istediler traning education gibi bir şey dediler. Bunu yaparsam hemen göndereceklermiş vizemi. Sigortacıya sordum böyle bir şey bilmiyorlarmış. Yardımcı olabilecek bir arkaş var mı acaba ?

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 3:58 pm

rulman yazdı: Prş Eki 31, 2019 3:11 pm Aynı gün neredeyse aynı saat başvurmuştuk. Benim vize de kargoda şuan umarım olumlu sonuçlanır. Demek ki hepsini toplayıp öyle kargoluyorlar :D
sizinde güzel haberinizi bekliyorum. üstelik vize alırken görüşme yaptığım memur büyük olasılıkla red gelir dedi.ama vizem çıktı:D

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Prş Eki 31, 2019 4:12 pm

rngnblggl yazdı: Prş Eki 31, 2019 3:58 pm sizinde güzel haberinizi bekliyorum. üstelik vize alırken görüşme yaptığım memur büyük olasılıkla red gelir dedi.ama vizem çıktı:D
Geç gelmesini olumlu olarak düşünebilir miyiz? İlk hafta gelmedi benim ki şu anda 16 gün oldu git gide olumlu olur diye başladım düşünmeye

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 4:21 pm

şimdi net bişey söyleyemiyorum.ama benim hiç umudum kalmamıştı ben yoğunlaştırılmış dil kursu vizesi için başvurdum.benim almancam a1 seviyesindeydi ve belgem bile yoktu.bende 2 hafta geçince sizin gibi hissetmeye başladım.başka tanıdığım vardı benim durumumda ve o red aldı. onunun pasaportu en geç 2-3 hafta içinde geldi.içinizi ferah tutun.eminim en kısa sürede vizenizi alırsınız.

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Prş Eki 31, 2019 4:24 pm

rngnblggl yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:21 pm şimdi net bişey söyleyemiyorum.ama benim hiç umudum kalmamıştı ben yoğunlaştırılmış dil kursu vizesi için başvurdum.benim almancam a1 seviyesindeydi ve belgem bile yoktu.bende 2 hafta geçince sizin gibi hissetmeye başladım.başka tanıdığım vardı benim durumumda ve o red aldı. onunun pasaportu en geç 2-3 hafta içinde geldi.içinizi ferah tutun.eminim en kısa sürede vizenizi alırsınız.
Hadi ya üzüldüm şimdi. Sizin kaç gün olmuştu. Açıkçası benimde seviyem A1 ve belgem yok, ama kadin herhangi bir olumsuz birbsey demedi

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 4:25 pm

rngnblggl yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:21 pm şimdi net bişey söyleyemiyorum.ama benim hiç umudum kalmamıştı ben yoğunlaştırılmış dil kursu vizesi için başvurdum.benim almancam a1 seviyesindeydi ve belgem bile yoktu.bende 2 hafta geçince sizin gibi hissetmeye başladım.başka tanıdığım vardı benim durumumda ve o red aldı. onunun pasaportu en geç 2-3 hafta içinde geldi.içinizi ferah tutun.eminim en kısa sürede vizenizi alırsınız.
bu arada ben 12 ay için başvurdum ama 6 aylık alabildim.vizemi oraya gidince uzatacağım.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 31, 2019 4:26 pm

Benim pasaport geç çıkmış yola yarın anca gelir dedi müş. hizmetleri. Aşırı heyecanlıyım. Umarım yarın olumlu bir şekilde dönerim buraya iyice gerildim 😬

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 31, 2019 4:27 pm

AliEren yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:12 pm Geç gelmesini olumlu olarak düşünebilir miyiz? İlk hafta gelmedi benim ki şu anda 16 gün oldu git gide olumlu olur diye başladım düşünmeye
Umarım olumlu olur benim bildiğim bu forumda 1 kişi hariç 15 günden sonra sonuçlanıp red alan yok. Yani içimizi ferah tutmalıyız.

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 4:29 pm

AliEren yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:24 pm Hadi ya üzüldüm şimdi. Sizin kaç gün olmuştu. Açıkçası benimde seviyem A1 ve belgem yok, ama kadin herhangi bir olumsuz birbsey demedi
ben mezunum ve hekimim red alan arkadaşımda benim gibiydi.kurstan sonra öğrencilik yapmayacağım .asistanlık veya pratisyenlik artık hangisi olursa onu yapacağım kadın bana sürekli gothe yi övdü.ama 2 haftanız geçmiş bence olumlu gelir.kritik günleri geçmişsiniz. :P ps:gothe de kontenjanlar çabuk doluyor.geçen yıl başvurmuştum ve yer bulamamıştım.
En son rngnblggl tarafından Prş Eki 31, 2019 4:32 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 4:29 pm

rulman yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:27 pm Umarım olumlu olur benim bildiğim bu forumda 1 kişi hariç 15 günden sonra sonuçlanıp red alan yok. Yani içimizi ferah tutmalıyız.
bence sizinki de olumlu gelecek hepimize kolay gelsin.

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Prş Eki 31, 2019 4:37 pm

rngnblggl yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:29 pm ben mezunum ve hekimim red alan arkadaşımda benim gibiydi.kurstan sonra öğrencilik yapmayacağım .asistanlık veya pratisyenlik artık hangisi olursa onu yapacağım kadın bana sürekli gothe yi övdü.ama 2 haftanız geçmiş bence olumlu gelir.kritik günleri geçmişsiniz. :P ps:gothe de kontenjanlar çabuk doluyor.geçen yıl başvurmuştum ve yer bulamamıştım.
Umarım bende liseyi daha bu sene bitirdim bitirir bitirmez Almanya'ya başvurdum kabul aldim yani dil öğrenme fırsatım bile yoktu açıkçası ama bilmiyorum tabi

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Prş Eki 31, 2019 4:39 pm

AliEren yazdı: Prş Eki 31, 2019 4:37 pm Umarım bende liseyi daha bu sene bitirdim bitirir bitirmez Almanya'ya başvurdum kabul aldim yani dil öğrenme fırsatım bile yoktu açıkçası ama bilmiyorum tabi
umarım en kısa sürede vizenizi alırsınız.2 haftayı geçtiğiniz için şansınız yüksek.başarılarınızın devamını dilerim.

Rever

Mesaj gönderen Rever » Prş Eki 31, 2019 4:50 pm

Rever yazdı: Prş Eki 31, 2019 3:52 pm Bugün beni aradılar konsolosluktan. 12 aylık yurt dışı sağlık sigortam olmasına rağmen Akbank'tan başka bir sigorta istediler traning education gibi bir şey dediler. Bunu yaparsam hemen göndereceklermiş vizemi. Sigortacıya sordum böyle bir şey bilmiyorlarmış. Yardımcı olabilecek bir arkaş var mı acaba ?
Yok mu arkadaşlar bilen birisi ? Dil kursu için gideceğim.

Kilitli