Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AOF Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Zeykan Hanep

AOF Vize

Mesaj gönderen Zeykan Hanep » Cmt Şub 13, 2010 9:56 pm

Araniza yeni katildim arkadaslar.Oncelikle herkese kolayliklar diliyorum.Gecen gun arkadasim aradi almanyadan dedi seni acil buraya almak istiyorum.Bana gerekli olan davetiye ve dil kursu kayit belgemi haftaicinde elle teslim edecek.Almancam yok ve aof ogrencisiyim ikinci sinifta okuyorum.Okulla alakali ogrenim durum belgelerimi istedi.Bende dun hepsini alip .tercumana verdim ve pasaportumu cikardim.Pazarteside insallah randevu almayi dusunuyorum.Beni cagiran arkadasim alman vatandasi ve orada elekronik satis pazarlama sirketi sahibi.Bana tavsiyeleriniz nelerdir,sizce vize almam mumkunmu?
2205 yilinda girdim oss ye o zamanin puani ile sozel 216 puan aldim imam hatip mezunu olmam sebebiyle ancak aof ye yerlesebildim.2005 sonuc belgem isime yararmi?almam soylendi cunku.Almanca bilmiyorum ama kursa kayit ettirmisler.Hasili kelam akla takilan soru cok lutfen bana yardimci olun.Saygilar

Zeykan Hanep

AOF Vize

Mesaj gönderen Zeykan Hanep » Cmt Şub 13, 2010 10:59 pm

Kimse yokmu yardim edebilecek :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

AOF Vize

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 14, 2010 3:52 am

once avatarini degistir !

Zeykan Hanep

AOF Vize

Mesaj gönderen Zeykan Hanep » Pzr Şub 14, 2010 3:55 am

degistirdim buyrun sizi dinliyorum simdi..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

AOF Vize

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 14, 2010 1:04 pm

oncelikle anlayisin icin tesekkurler. Ayrica baslik da degisti.

Durumuna gelince bir universite kabulun olsa daha iyi olurdu. Imam hatip 4 yillik bir lise degil bildigim kadariyla. Ayrica acik ogretimde kac yil okudun ve su andaki not ortalaman kac, bunlari bilirsek bi fikir yurutebiliriz. Ama bu sekilde maalesef vize alma ihtimalin dusuk.

Zeykan Hanep

AOF Vize

Mesaj gönderen Zeykan Hanep » Pzr Şub 14, 2010 3:16 pm

Imam hatipler hazirlik sinifiyla beraber 4 yildir.Aof de 2. senem not ortalamam 51 gibi bisey dun transkirptte inceledim.Dil kursu icin vize alma olasiligim nasil?

Zeykan Hanep

AOF Vize

Mesaj gönderen Zeykan Hanep » Pzr Şub 14, 2010 3:50 pm

[

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AOF Vize

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 14, 2010 4:42 pm

Siteye hosgelin..216 puan sozel bolum icin dusuk bu puana AOBP\'nin tam puan oldugunu varsaysak yani +100 eklersek 316 eder,bir yere yerlesmen mucize olurdu.Yani demek istedigim Imam Hatipli olmanla pek bir iligisi yok sanirim.
AOF\'lerin Almanya\'da okuyabilmesi icin ilk 2 yili basariyla bitirmeleri lazim ve not ortalamasi olarak da en az %70 istiyorlar.

Eger sadece dil kursu icin istiyorsan ortada bir sorun yok,bir dil kursuna kayit ve diger evraklar yeterli olacaktir zaten burada okuyor olmanda yeterli bir kanit olur.Dil kursu vizesi icinde not ortalaman bakmazlar ancak dil kursu ve ardindan Universite egitimi dusunuyorsan o zaman sorun cikabilir.
Vize alma ihtimalini guclendirmek icin Physiker\'in dedigi gibi bir universiteden kabul almaya calis.

Thehelys

AOF Vize

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr Mar 07, 2010 9:33 pm

oncelikle bir okul kabulu almaniz sizin icin daha iyi olacaktir

germanistik

AOF Vize

Mesaj gönderen germanistik » Prş Kas 04, 2010 7:29 pm

Merhabalar bende arkadasin anlattigi durumdan biraz farkliyim ben essenden onay aldim fakat benim ortalamam 51 ve ben 3 zayifi verene kadar 1 sinifta olacagim unide bana kabul mektubu gonderdi essen kampusune ne olur yardimci olun cevabinizi bekliyorum vize vermezlermi bana ben bukadar masraf yapacagim acaba bir sorun cikarmi
ogkhan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

AOF Vize

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 05, 2010 8:08 pm

cok fazla uzatmadiysan okulu ve ortalamanin biraz uzerindeysen ve maddi kaynaklarini iyi aciklarsan bloke hesap veya cok iyi garantor gibi vizeni alabilirsin. ama burda kimseye sen vize alirsin yok alamazsin diyebilme imkanimiz yok tabiki, belli bir standart yok su ortalamanin alti vize alamaz vs diye