Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bankaya Kayıtlı Telefon Numarası Değişikliği

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Denizz

Bankaya Kayıtlı Telefon Numarası Değişikliği

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 25, 2017 12:53 pm

Arkadaşlar sorum Türkiye'deki bankalara kayıtlı numaralar için geçerli. İnternet bankacılığını kullanmam lazım ama mümkünatı yok çünkü telefona şifre ile mesaj geliyor ve ben telefonu açtığımda yurt dışında kullanıma kapalı (Turkcell). Faturalıda açıktı fakat gelmeden hazır karta geçince kapanmış otomatik olarak bende farketmedim açıkçası sonradan. Turkcell hesabım uygulamasından da aktive edemiyorum...

Kısacası, bankaya kayıtlı telefon numarasını değiştirebiliyormuyuz, evetse nasıl, hangi yöntemle? Hayır ise siz ihtiyaç durumunda ne yapıyorsunuz?
Teşekkürler.

varnayy

Re: Bankaya Kayıtlı Telefon Numarası Değişikliği

Mesaj gönderen varnayy » Cum Ağu 25, 2017 1:04 pm

hayır değiştiremiyorsun, tek çare türkiye'de kendin gidip değiştirmelisin. ya da ailenden biri kendi adına kredi kartı çıkarıp, sana posta ile gönderecek ve o şekilde kullanacaksın, internet üzerinden alışverişlerde ya senin numaranı verecekler ya da kendi numaralarını verecek, 3d güvenlik şiftresi geldiğinde sen onlara gelen mesajı isteyeceksin. başka bir çözüm yolu varsa, ben bilmiyorum.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 25, 2017 1:12 pm

Değiştirebilirsin tabi ki. ben değiştirdim. Teb bankası için konuşuyorum şu an (CEPTETEB) İlk önce A4 kağıdına dilekçe yazıyorsun telefonunun değiştirmek istediğine dair,TC kimlik ve bilgilerinle beraber.(Bunun örneklerini google'da bulabilirsin.) Düzgün anlaşılır bir şekilde fotoğrafını çektikten sonra destek@cepteteb.com.tr adresine mail ile yolluyorsun. Ertesi gün kayıtlı telefonun değişiyor.
Be different,make a difference...

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cum Ağu 25, 2017 1:18 pm

Merhaba Deniz,
Isbank ve Akbank için denedim ben de, şubemize gelip değiştirebilirsiniz dediler. Yani imkansızdı benim için. Umarım dilekçe işe yarar.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 25, 2017 1:25 pm

Arkadaşlar biraz eksik sormuşum bende şimdi tekrar okuyunca farkettim, kusura bakmayın :D

Eski numarayı Alman numarası ile değiştirmekten bahsediyorum. Bana imkansız geliyor ama yinede emin olamadığım için açtım başlığı.

Burak bende CepteTeb in kredi kartına başvurdum onu bile takip edemiyoum :)

nepharyl, ikisindende hesabım, kredi kartım var :( ama internet bankacılığına giriş yapabilirsem kayıp/çalıntı ile iptal edecem sadece CepteTeb'in kredi kartını/hesabını kullanacam.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 25, 2017 1:27 pm

Tamam işte ben Türk hattımdan Alman hattıma taşıdım. Hangi bankaysa müşteri temsilcisi ile görüş. Onlar daha detaylı bilgi verirler.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 25, 2017 1:33 pm

Biliyorum ama bankaya ulaşmak ayrı bir konu olduğu için burdan sorayım dedim .

Teşekkürler arkadaşlar, çok hızlı bir şekilde bilgiye sahip oldum sayenizde.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 25, 2017 2:30 pm

burak0992 yazdı: Cum Ağu 25, 2017 1:27 pm Tamam işte ben Türk hattımdan Alman hattıma taşıdım. Hangi bankaysa müşteri temsilcisi ile görüş. Onlar daha detaylı bilgi verirler.
Hocam alisveris sirasinda 3d secure sifresi Alman hattina yollaniyor mu es zamanli ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 25, 2017 2:48 pm

hunterqb yazdı: Cum Ağu 25, 2017 2:30 pm Hocam alisveris sirasinda 3d secure sifresi Alman hattina yollaniyor mu es zamanli ?
Daha önce hiç Almanya'da internetten alışveriş yapmadım,onun için bilemiyorum.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 25, 2017 3:09 pm

Denizz yazdı: Cum Ağu 25, 2017 1:33 pm Biliyorum ama bankaya ulaşmak ayrı bir konu olduğu için burdan sorayım dedim .

Teşekkürler arkadaşlar, çok hızlı bir şekilde bilgiye sahip oldum sayenizde.
Deniz hocam e-alışveriş öncelikse banka ile görüşmenizi tavsiye ederim. İş bankasındaki arkadaşlar dilekçe ile 3d secure şifre sisteminin iptalinden bahsetmişti ama ne kadar kesin bilemiyorum.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 25, 2017 3:54 pm

Teşekkürler hunterqb, bankaların destek hattından ulaşacam. Alman hattı olmuyorsa en azından 3d secure iptali bir alternatif olur.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Ağu 25, 2017 6:11 pm

burak0992 yazdı: Cum Ağu 25, 2017 1:12 pm Değiştirebilirsin tabi ki. ben değiştirdim. Teb bankası için konuşuyorum şu an (CEPTETEB) İlk önce A4 kağıdına dilekçe yazıyorsun telefonunun değiştirmek istediğine dair,TC kimlik ve bilgilerinle beraber.(Bunun örneklerini google'da bulabilirsin.) Düzgün anlaşılır bir şekilde fotoğrafını çektikten sonra destek@cepteteb.com.tr adresine mail ile yolluyorsun. Ertesi gün kayıtlı telefonun değişiyor.
Hocam ben de yaklaşık 3-4 aydır CEPTETEB kullanıyorum. Yani şuan senin dediğin gibi yapılıyorsa ben bu sistemin güvenliğinden şüphelenmeye başladım. Yani TC kimlik numarası bulunması zor bir şey değil sonuçta. (Ki mezun olduğum lisem saolsun üniversite yerleştirme sonuçları TC kimlik numaraları ile bu seneki tüm mezunlarla paylaşmış yani en az 200-250 kişinin cep telefonunda pdf şeklinde benim TC yazıyor.) Dilekçe yazmak desen zaten CEPTETEB benim el yazımı bilmiyor. İmza da bir şekilde halledilir. (Sonuçta ıslak imza değil, fotografta da başka bir kağıttan kesilip yapıştırıldığı anlaşılmaz) Yani durum böyleyse bu CEPTETEB aslında hiç güvenli değilmiş. Hani ben çok memnunum şu 4 ay içinde hiç bir problemle karşılaşmadım ancak bilemiyorum.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Ağu 26, 2017 10:10 am

Bilu1 yazdı: Cum Ağu 25, 2017 6:11 pm Hocam ben de yaklaşık 3-4 aydır CEPTETEB kullanıyorum. Yani şuan senin dediğin gibi yapılıyorsa ben bu sistemin güvenliğinden şüphelenmeye başladım. Yani TC kimlik numarası bulunması zor bir şey değil sonuçta. (Ki mezun olduğum lisem saolsun üniversite yerleştirme sonuçları TC kimlik numaraları ile bu seneki tüm mezunlarla paylaşmış yani en az 200-250 kişinin cep telefonunda pdf şeklinde benim TC yazıyor.) Dilekçe yazmak desen zaten CEPTETEB benim el yazımı bilmiyor. İmza da bir şekilde halledilir. (Sonuçta ıslak imza değil, fotografta da başka bir kağıttan kesilip yapıştırıldığı anlaşılmaz) Yani durum böyleyse bu CEPTETEB aslında hiç güvenli değilmiş. Hani ben çok memnunum şu 4 ay içinde hiç bir problemle karşılaşmadım ancak bilemiyorum.
Valla çok haklısın doğru söze ne denir.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Sal Eki 01, 2019 9:22 pm

Merhabalar,
Erasmus hibem ben Almanyadayken yatacagi icin ve Ziraat Bankasi Sms le dogrulama yapildigi icin Turk hattimi ( Turkcell Faturasiz) kullanmaya devam etmem gerekiyormus. Ama bloke hesabim icin de Alman hattina ihtiyacim var. Alman hatti alinca Ziraate bunu bildirmem durumunda numara degisikligine gidilebilir mi? Yoksa iki hatti da kullanmam mi gerekiyor? Sms i alabilmek icin Turk hattimi yurtdisina actirmam gerekiyor mu ve bunun icin bir ucret aliniyor mu? herhangi bir paketim olmayacak cunku oradayken yani paketi aynen kullan yapamayacagim.