Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Çalışma Hakkı Var! (Studienkolleg de dahil)

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil Kursu Çalışma Hakkı Var! (Studienkolleg de dahil)

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 09, 2019 9:55 am

Tatil derken aslinda resmi tatiller degil. Dil kursu yapiyorsaniz örnegin ve kurs aralarinda 2-3 hafta bosluk varsa o arada calisabilirsiniz. Studienkolleg yapiyorsaniz semester tatillerinde calisabiliyorsunuz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Çrş Eyl 25, 2019 4:15 am

Geç cevap için özür dilerim, benim dil kursumun ilk yılı sadece tatillerde çalışma hakkım vardı, 2. Yıl yine aynı çalışma iznini verdiler fakat bu hakkımın olduğunu öğrenince e-mail ile durumumu açıkladım ve tekrar çağırdılar, 2. Yıl verdikleri çalışma iznimi düzeltip tatil harici de olmak şartıyla 240 yarım 120 tam gün çalışma izni verdiler ve 3 ay tam zamanlı resmi bir kurumda çalıştım.

onurd

Mesaj gönderen onurd » Çrş Eyl 25, 2019 1:11 pm

Studentinecn yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 4:15 am Geç cevap için özür dilerim, benim dil kursumun ilk yılı sadece tatillerde çalışma hakkım vardı, 2. Yıl yine aynı çalışma iznini verdiler fakat bu hakkımın olduğunu öğrenince e-mail ile durumumu açıkladım ve tekrar çağırdılar, 2. Yıl verdikleri çalışma iznimi düzeltip tatil harici de olmak şartıyla 240 yarım 120 tam gün çalışma izni verdiler ve 3 ay tam zamanlı resmi bir kurumda çalıştım.
2. yıl da dil kursuna mı gidiyordunuz yoksa uniye başlamış mıydınız?

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Çrş Eyl 25, 2019 3:49 pm

Kanunlarda ikinci yıl için 240 yarım/120 tam gün harici bir kısıtlama göremedim, sadece dil kursunun ilk yılı için geçerli, en başta yazdığım alıntı ise üniversitemin verdiği bilgi kağıdındandı bu sayfadan ise kanunu görebilirsiniz, ayrı olarak öğrenci adayı vizesi var fakat benim dil kursu öğrenci vizesi olmasına rağmen tatil harici çalışma hakkı elde ettim, çok araştırmam gerekti o yüzden herkesin de kendi durumuna ve bulunduğu şehire göre derince araştırmasını isterim, olmaz diyip geçmek yerine herkesin verilmemiş hakkını istemesinden yanayım, benim bunu farketmem dil kursundaki farklı ülkelerden gelen arkadaşlarımın çalışma izinleri oldu fakat biz Türk arkadaşların bundan haberi yoktu, sizi çalışmaya değil ama araştırmaya teşvik etmek amacım

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... N9FeE1OxeH

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Çrş Eyl 25, 2019 3:51 pm

Şimdiye kadar arkadaşlarım da be de araştırıp güzel bir açıklamayla durumumuzu belirttiğimiz zaman hiçbir sorun çekmeden çalışma izni aldığımızı söyleyebilirim

alimert

Mesaj gönderen alimert » Sal Eki 08, 2019 10:26 pm

Studentinecn yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 3:51 pm Şimdiye kadar arkadaşlarım da be de araştırıp güzel bir açıklamayla durumumuzu belirttiğimiz zaman hiçbir sorun çekmeden çalışma izni aldığımızı söyleyebilirim
Öncelikle açıklamalar için teşekkürler.Ben de ilk senemde dil kursunu bayern eyaletinde geçiriyorum.Ama 2.sene Darmstadta yani hessen eyaletine taşınmayı düşünüyorum.tu darmstadtda master yapmak istiyorum.ve orda testdaf hazırlık kursuna yazılmayı ve 2.sene için yeniden oturum alacağım.ama herhangi kurs yada sınavı kayıt yaptırmasam sorun olur mu oturumda ve siz başta 2.sene için çalışma iznini hessen eylatinde aldığınızı söylemişsiniz sizin hangi şehir di acaba?güzel bir açıklamadan kastınız tam olarak nedir?