Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize çıkma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rajhin

Vize çıkma süresi

Mesaj gönderen rajhin » Çrş Ağu 21, 2019 10:18 pm

Testdaf sonucum biraz geç geldiği için başvurumu geç yapabildim. TDN 4 olduğu için direk kabül gelmesi lazım. 2-3 gün önce uni-assisten belgelerin eksiksiz olduğu ve istediğim okul yani Hochschule Frankfurt Informatik bölümüne iletileceği yazan mail geldi. Testdaf olduğu için ve NC notum 1,6 olduğu için kabul ederler diye düşünüyorum yüksek ihtimalle ama kayıt tarihi Ekim ortalarında doluyor. Kabul belgesi Eylül de gelir diye tahmin ediyorum ama vize yetişir mi sizce Ekim'e ? Bu sitede de eğer dil belgemiz varsa sonucun vize işinin daha kısa süreceği yazılmış. :?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Re: Vize çıkma süresi

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 11:39 pm

Randevu aldın mı? İstediğin tarihte vize görüşmesi de alamayabilirsin yoğunluk yüzünden. Vize genelde 3-4.5 haftada çıkıyor. Nadir durumlarda 6 haftaları bile bulabiliyor.

rajhin

Mesaj gönderen rajhin » Prş Ağu 22, 2019 1:25 am

Eylül'ün başında randevu varda o tarihe kadar kabul belgesi elime geçmeyebilir. 4 haftayı geçerse kayıt işi yanar gibi duruyor. Orada çalışanlar umarım kayıt tarihini dikkate alırlar.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Ağu 22, 2019 2:31 pm

rajhin yazdı: Prş Ağu 22, 2019 1:25 am Eylül'ün başında randevu varda o tarihe kadar kabul belgesi elime geçmeyebilir. 4 haftayı geçerse kayıt işi yanar gibi duruyor. Orada çalışanlar umarım kayıt tarihini dikkate alırlar.
Bence vize randevusunu al hemen ve diğer her şey tamamsa görüşmeye git. Motivasyon mektubunu o okula göre hazırlarsın. Kabul belgesini de gelince eksik belge olarak hemen götürürsün. Kabul belgesini beklersersen randevuyu Eylül ün başına da alamayabilirsin. Eksik belge vizenin süresini ekstradan uzatıyor mu bilmiyorum, götürdüğün gün başlarlar işleme herhalde

rajhin

Mesaj gönderen rajhin » Prş Ağu 22, 2019 5:12 pm

Helen yazdı: Prş Ağu 22, 2019 2:31 pm Bence vize randevusunu al hemen ve diğer her şey tamamsa görüşmeye git. Motivasyon mektubunu o okula göre hazırlarsın. Kabul belgesini de gelince eksik belge olarak hemen götürürsün. Kabul belgesini beklersersen randevuyu Eylül ün başına da alamayabilirsin. Eksik belge vizenin süresini ekstradan uzatıyor mu bilmiyorum, götürdüğün gün başlarlar işleme herhalde
Tamam o zaman dediğiniz gibi yapmak en mantıklısı. Motivasyon da dahil diğer her şeyi hazırladım zaten. Bir tek kabul kaldı. Onu da sonradan iletirsem sıkıntı olmaz herhalde. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Ağu 22, 2019 5:16 pm

Rica ederim, umarım vize gününe kadar gelir. Hatta okula mail atmayı deneyin. Bazen kabul alsanız bile kabul mailini geç gönderiyorlar. Benim kabul belgemin üstünde 12 Ağustos tarihi yazılı ama mail 20 Ağustos'ta geldi. Vize görüşmem de 19 Ağustos' taydı maalesef :(

rajhin

Mesaj gönderen rajhin » Prş Ağu 22, 2019 6:35 pm

Kötü olmuş. Umarım alabilmişsinizdir vizeyi daha sonra. Bu işlere en az 2 ay önceden başlamak gerekiyormuş. Neyse ben Mail'de atarım bir tane durumumu anlatan. Umarım anlayış gösterirler

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Ağu 22, 2019 6:46 pm

Umarım alırım, olay yeni yani bu hafta gittim vize görüşmesine :D

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Prş Eyl 19, 2019 10:08 pm

Helen yazdı: Prş Ağu 22, 2019 6:46 pm Umarım alırım, olay yeni yani bu hafta gittim vize görüşmesine :D
Merhaba, İstanbuldan başvurduysanız sizden bir gün sonra görüşmeye gittim ben de . Çıktı mı sizin vizeniz? Bir haber var mı merak ettim
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Eyl 20, 2019 12:39 am

eylulugvn yazdı: Prş Eyl 19, 2019 10:08 pm Merhaba, İstanbuldan başvurduysanız sizden bir gün sonra görüşmeye gittim ben de . Çıktı mı sizin vizeniz? Bir haber var mı merak ettim
Eylül sen de mi bekliyorsun hala? 😲🤯 Bir gelişme yok mu?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzt Eyl 23, 2019 9:19 am

Sen o mesajı yazarken konsolosluk kapanmadan vizemi almak için koşturuyordum kargoya vermesinler diye. Şuan Almanya uçağımın boardingini bekliyorum :) Tam 1 ayda çıktı, Asıl sorun bitti şimdi diğer evrak işlerine koşturmaya başlayabilirim :D

zeyno1662

Mesaj gönderen zeyno1662 » Pzr Eyl 29, 2019 7:56 pm

eylulugvn yazdı: Pzt Eyl 23, 2019 9:19 am Sen o mesajı yazarken konsolosluk kapanmadan vizemi almak için koşturuyordum kargoya vermesinler diye. Şuan Almanya uçağımın boardingini bekliyorum :) Tam 1 ayda çıktı, Asıl sorun bitti şimdi diğer evrak işlerine koşturmaya başlayabilirim :D
Hayırlı olsun öncelikle umarım orda günleriniz rahat geçiyodur. Sormak istediğim bir şey var eğer oldu da vizeniniz okulun kayıt tarihine kadar çıkmasaydı okulun yada konsolosluğun bu durumda yapabileceği hiç bir şey yok mu yani bazı durumlarda müsama gösterirler diye düşünüyorum. Seneye bende üniye başvurmayı planlıyorum ve açıkçası bu yetişememe durumu beni çok kaygılandırıyor sormak istediö

ozanmujde

Mesaj gönderen ozanmujde » Pzt Eyl 30, 2019 3:43 pm

Merhaba arkadaşlar . İyi günler dilerim.
21 ağustosta Ankarada eğitim vizesi(Ulusal) için başvuru yaptım . Dil belgem eksikti işlemi başlatmadılar. 4 eylülde dil belgem elime geçti ve ilettim. İşlemin basladığını belirttiler. 4 ekimde Bochum Ruhr Üniversitesinde dil kursu için hazır bulunmam gerekiyor. Fakat henüz haber yok konsolosluğu aramak sizce mantıklı mı yoksa biraz daha sabredeyim mi ? Ve takip edebileceğim hiçbir yer yok. Ne yapacağımı şaşırdım . Bu konuda beni aydınlatabilecek kimse var mı ?
Şimdidem teşekkür ederim . 🖑☺

simgeserbetci

Mesaj gönderen simgeserbetci » Pzt Eyl 30, 2019 4:33 pm

ozanmujde yazdı: Pzt Eyl 30, 2019 3:43 pm Merhaba arkadaşlar . İyi günler dilerim.
21 ağustosta Ankarada eğitim vizesi(Ulusal) için başvuru yaptım . Dil belgem eksikti işlemi başlatmadılar. 4 eylülde dil belgem elime geçti ve ilettim. İşlemin basladığını belirttiler. 4 ekimde Bochum Ruhr Üniversitesinde dil kursu için hazır bulunmam gerekiyor. Fakat henüz haber yok konsolosluğu aramak sizce mantıklı mı yoksa biraz daha sabredeyim mi ? Ve takip edebileceğim hiçbir yer yok. Ne yapacağımı şaşırdım . Bu konuda beni aydınlatabilecek kimse var mı ?
Şimdidem teşekkür ederim . 🖑☺
Merhaba ben de 26 Ağustos tarihinde İstanbul’dan başvuru yaptım hala beklemedeyim. Cuma günü konsolosluğu aradım. Bana sonucunuz haftaya gönderilir gününüzün dolmasını bekliyoruz şeklinde bir yanıt verdiler.

ozanmujde

Mesaj gönderen ozanmujde » Pzt Eyl 30, 2019 6:28 pm

simgeserbetci yazdı: Pzt Eyl 30, 2019 4:33 pm Merhaba ben de 26 Ağustos tarihinde İstanbul’dan başvuru yaptım hala beklemedeyim. Cuma günü konsolosluğu aradım. Bana sonucunuz haftaya gönderilir gününüzün dolmasını bekliyoruz şeklinde bir yanıt verdiler.
Çok teşekkür ederim . Yarın ben konsolosluğu arayayım o zaman .

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Çrş Eki 16, 2019 2:32 am

Teşekkürler, benim okulun başvuru tarihi temmuzdu bir ay sonra da kabulleri gönderdi. Şahsen benim okulumda her yıl bu sebepten (başka ülkelerden de)mağdur olan çok öğrenci var. Kendileri de bunun bilincinde olduğu için Bana kayıt için ekstra 2 hafta vermişlerdi ama kaçırdığım taktirde bi sonraki semester da başlayabileceğimi belirttiler. Fakat bu kayıt esmekliği tüm okullarda farklıdır bizimkiler çok sıkı değiller şansıma. Konsolosluğun da çok umurlarında olduğunu düşünmüyorum bazılarının sınav/kayıt tarihleri geçiyor biletler yanıyor hala vize bekliyorlar. Bu sayfada okuduğum birine de zaten kayıt tarihine kadar yetişemez vize diye red vermişler o da okuldan kayıt süresini uzattığına dair yazı istemiş vs vs.
Uzun lafın kısası , başvuru tarihi şubat/mayıs arası olan okullardan alacağınız kabullerle büyük ihtimalle bu stresi yaşamazsınız ama benim gibi temmuz ağustos tarihinde başvuru alan bir üni ise size diyeceğim şu ki 1 ay öncesinden sonuçların açıklanacağı haftaya konsolosluktan randevu alın. Randevu parasını yakmak bu stresten çok daha az masraflı olacaktır.
Herşey gönlünüzce olsun
zeyno1662 yazdı: Pzr Eyl 29, 2019 7:56 pm Hayırlı olsun öncelikle umarım orda günleriniz rahat geçiyodur. Sormak istediğim bir şey var eğer oldu da vizeniniz okulun kayıt tarihine kadar çıkmasaydı okulun yada konsolosluğun bu durumda yapabileceği hiç bir şey yok mu yani bazı durumlarda müsama gösterirler diye düşünüyorum. Seneye bende üniye başvurmayı planlıyorum ve açıkçası bu yetişememe durumu beni çok kaygılandırıyor sormak istediö