Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lullalulla

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen lullalulla » Prş Eyl 12, 2019 8:27 pm

Arkadaşlar merhaba, konsolosluk eksik belge talebinde "bloke hesap açmanız gerekiyor" diye mail attığı halde bloke hesap yerine garantör belgesi vermek bir soruna sebep olur mu? Telefonla konsolosluğu aradığımda garantör belgesi vermeye hakkım olduğunu söylediler ama yine de emin olamadım..

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Eyl 13, 2019 1:06 am

lullalulla yazdı: Prş Eyl 12, 2019 8:27 pm Arkadaşlar merhaba, konsolosluk eksik belge talebinde "bloke hesap açmanız gerekiyor" diye mail attığı halde bloke hesap yerine garantör belgesi vermek bir soruna sebep olur mu? Telefonla konsolosluğu aradığımda garantör belgesi vermeye hakkım olduğunu söylediler ama yine de emin olamadım..
Niye olsun ki, finansal yeterliliğini görmek istiyorlar, garantörlük de bunlardan bir tanesi.

lullalulla

Mesaj gönderen lullalulla » Cum Eyl 13, 2019 8:14 pm

Rigwald yazdı: Cum Eyl 13, 2019 1:06 am Niye olsun ki, finansal yeterliliğini görmek istiyorlar, garantörlük de bunlardan bir tanesi.
ben de öyle düşündüm de, mailde spesifik bloke hesap yazdıkları için emin olamadım. teşekkürler.

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Sal Eyl 17, 2019 4:58 pm

Arkadaşlar merhaba, Dil okulu vizesine başvuru yapacağım. Garantör belgem elime ulaştı ve ön sayfada başlama tarihi var 10.09.2019. Ama benim randevum 02.10.2019 da, o tarihi geçmiş olacak bi de bunun vize verene kadar geçen süresi var. Bu geçen süre garantör olduğu süreden düşüyor mu? Arka sayfada da 3 monate yazıyor, 3 aylık çıkarmış amcam ama yabancılar dairesindeki çalışanı tanıyor ve çalışan amcama 'istediğiniz zaman gelin uzatırız demiş'.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Eki 18, 2019 11:40 pm

Arkadaşlar merhaba, yaz dönemi için yüksek lisans başvurusunda bulunacağım. Basvurular 15.11 de başlıyor. Aynı zamanda dil kursuna da gideceğim.
Garantör belgesini şimdiden almak istiyorum malum süreç bayagi uzun sürüyor. Fakat benim şuan bir kabul belgem yok. Çünkü daha basvuramadim yeni başvuracağım.

Garantör olacak kişi gitse bu şekilde garantör olabilir mi bana? Benim ek olarak bir belge göndermem gereklimidir?

Ek olarak ülkeye giriş tarihi tarzında bir tarih istiyorlar mı?
Yardımci olursanız çok sevinirim.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cmt Kas 09, 2019 9:40 pm

erenahmet95 yazdı: Cum Eki 18, 2019 11:40 pm Arkadaşlar merhaba, yaz dönemi için yüksek lisans başvurusunda bulunacağım. Basvurular 15.11 de başlıyor. Aynı zamanda dil kursuna da gideceğim.
Garantör belgesini şimdiden almak istiyorum malum süreç bayagi uzun sürüyor. Fakat benim şuan bir kabul belgem yok. Çünkü daha basvuramadim yeni başvuracağım.

Garantör olacak kişi gitse bu şekilde garantör olabilir mi bana? Benim ek olarak bir belge göndermem gereklimidir?

Ek olarak ülkeye giriş tarihi tarzında bir tarih istiyorlar mı?
Yardımci olursanız çok sevinirim.
ek belge gerekmıyor başlayabilir ve alabilir

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Cmt Kas 16, 2019 5:39 pm

Arkadaşlar merhaba, elimde 08.04.2018'de düzenlenmiş bir garantör belgesi var. Bu garantör belgesi ile 1 ay sonra tekrardan başvuru yapabilir miyim?. Garantör belgemde herhangi bir süre yok. Daha önce böyle bir şey yaşayanınız varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Cmt Kas 16, 2019 7:35 pm

Mollaibrahim yazdı: Cmt Kas 16, 2019 5:39 pm Arkadaşlar merhaba, elimde 08.04.2019'da düzenlenmiş bir garantör belgesi var. Bu garantör belgesi ile 1 ay sonra tekrardan başvuru yapabilir miyim?. Garantör belgemde herhangi bir süre yok. Daha önce böyle bir şey yaşayanınız varsa yardımlarınızı bekliyorum.

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Çrş Kas 27, 2019 10:04 pm

Davetiye süresi ne kadar geçerli arkadaşlar. Mesela 01.09.2019 tarihinde başlamış bir davetiye ile en geç ne zaman başvurursam davetiyem kabul edilir? Ben 3 ay içinde başvurma olarak biliyorum. Ama başvurduktan sonraki 3 ay'ı kapsıyor diye biliyorum. Yani diyelim kağıdın üstünde yazan tarihten itibaren ilk 3 ay için başvurma hakkı, vize geldikten sonra başlayan tarihten itibaren de 3 ay kalma hakkı var diye biliyorum.
Yoksa 01.09.2019 ile 01.12.2019 arası gidip gelmiş olmam mı gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 29, 2019 11:52 am

Ciktigi tarihten itibaren 6 ay gecerli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Akifov

Mesaj gönderen Akifov » Çrş Ara 18, 2019 10:34 pm

Arkadaşlar merhaba. Erasmus programıyla SS2020 için Würzburg Üniversitesinden kabul aldım. Kabul mektubunun gelmesiyle beraber vize sürecine girmiş olduk. Bu süreçteki en önemli sorun para kısmı tahmin edebileceğiniz gibi. Bloke hesapla uğraşmak istemediğimden Almanya'daki bir akrabamdan sponsor olmasını rica ettim onlar da kabul ettiler yalnız aklımda birkaç soru var. Bana daha önce yaptığı verpflichtungsaerklerungları gösterdiğinde glaubhaft gemacht yazdığını gördüm ve okuduğuma göre bu yeterli değilmiş.Bu durumu yaşamamak adına ben okulumdan 7 ay için toplam 3500 EU alacağımın belgesini aldım ve akrabama gönderdim. Acaba burada kendi adıma 3170 Euroluk bir hesap açıp bunun kanıtını göndersem yabancılar dairesinin glaubhaft nachgewiesen şeklinde vermesine faydası olabilir mi ?

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Sal Oca 07, 2020 1:28 am

Physiker yazdı: Cum Kas 29, 2019 11:52 am Ciktigi tarihten itibaren 6 ay gecerli.
Merhaba. Mart ayında Almanca kursu başlıyor ve konsolosluğa ocağın 3. Haftası gideceğim. Garantör belgemiz babam yarın alıcak. Tarihini ne zamandan itibaren başlatmalıyım sizce. Gideceğim tarihi mi yazmalım yoksa daha ileriki bir tarihi mi mesela Şubat ayı içerisinde ?

Vustic

Mesaj gönderen Vustic » Sal Oca 07, 2020 11:22 pm

Merhaba
Almanya'dan emekli olan ve İstanbulda yaşayan amcam bana garantör olabilir mi?

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Pzr Oca 12, 2020 4:10 pm

Physiker yazdı: Cum Kas 29, 2019 11:52 am Ciktigi tarihten itibaren 6 ay gecerli.
Hocam herkese 6 aylık veriliyormuş ama bana 5 yıllık verdiler. Neden böyle bir şey yaptılar pek emin değilim 😂😂😂 görünce çok şaşırmıştım.

Bybek

Mesaj gönderen Bybek » Prş Oca 23, 2020 11:41 pm

Merhabalar erasmus için noter tasdikli taahhütname de imza atacak kişi ablamız olabilir mi? Soyadı farklı bir problem yaratır mi ? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim

bazeroya

Mesaj gönderen bazeroya » Cum Haz 05, 2020 12:53 pm

merhaba, bir sorum olacak. Ben yaklasik 2 yildir Verpflichtungserklärung ile Almanyadayim, lisans ogrencisiyim. Sorum su: Verpflichtungserklärung iptal edildigi taktirde hangi yol izlenmeli? Onun yerine bloke hesap mi acilmali veyahut baska bir garantor mu bulunmali? Aksi taktirde oturumum iptal mi olur? Konuya dair bilgi bulamadim daha once tartisildiysa ozur dilerim ve linki rica ederim. Tesekkurler :) 🌞

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2020 12:57 pm

Eger garantör olan kisi cok gicik gidip yabancilar dairesine özellikle haber vermezse hicbirsey yapmaya gerek yok. Aksi takdirde yeni garantör veya bloke hesap isteyebilirler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Pzt Tem 13, 2020 2:40 pm

Arkadaşlar merhaba, ben almanya dan yüksek lisans için kabul aldım ve garantör olması için bir aile yakınım belge göndericek. Benim sorum garantör olacak kişiye herhangi bir tarih belirtmem gerekiyor mu ? Mesela okulun 10.10.2020 de başlayacak ve ben 01.10.2020 de gitmeyi planlıyorum belge de bu tarihten itibaren geçerlidir diye bir ibare var mı yoksa çıktığı tarihten itibaren geçerli olmaya başlıyor mu ?

Belgede dikkat edilmesi gereken yerler anladığım kadarıyla;

1-) Zweck des Aufenhalts ; Stadium
(Kalma nedeni) : Öğrenim

2-) (sorum buradaki tarih oluyor galiba )/Zum Stadium ya da 2 yıl

3-) Glaubhaft nachgewiesen (Geliri ispatlanmıştır ) işaretli olmalı

Belge üzerinde farklı önemli olan bir nokta varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Herkese sağlıklı günler dilerim

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Tem 13, 2020 7:20 pm

iyanas yazdı: Pzt Tem 13, 2020 2:40 pm Arkadaşlar merhaba, ben almanya dan yüksek lisans için kabul aldım ve garantör olması için bir aile yakınım belge göndericek. Benim sorum garantör olacak kişiye herhangi bir tarih belirtmem gerekiyor mu ? Mesela okulun 10.10.2020 de başlayacak ve ben 01.10.2020 de gitmeyi planlıyorum belge de bu tarihten itibaren geçerlidir diye bir ibare var mı yoksa çıktığı tarihten itibaren geçerli olmaya başlıyor mu ?

Belgede dikkat edilmesi gereken yerler anladığım kadarıyla;

1-) Zweck des Aufenhalts ; Stadium
(Kalma nedeni) : Öğrenim

2-) (sorum buradaki tarih oluyor galiba )/Zum Stadium ya da 2 yıl

3-) Glaubhaft nachgewiesen (Geliri ispatlanmıştır ) işaretli olmalı

Belge üzerinde farklı önemli olan bir nokta varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Herkese sağlıklı günler dilerim
Belirli bir geçerlilik tarihi sen verdirtebilirsin. Dediğin gibi de olabilir, benim belgemde "ab sofort" yazıyordu. Yazdıkların doğru ama şunu tavsiye ederim; "Für die Dauer des Studiums", yani öğrenim süresi boyunca. Olur da bir yarım dönem uzatırsan bölümünü diye söylüyorum. Diğerleri doğru.

canakkus

Mesaj gönderen canakkus » Çrş Tem 15, 2020 10:24 am

Merhaba, yüksek lisans eğitimim için garantör belgem çıktı. Fakat geliş amacına "eğitim" ya da "yüksek lisans" yerine "dr.arbeit in .... Uni" yazılmış. Vizede bir problem yaşar mıyım? ya da belgedeki bu ibare sonradan değiştirilebilir mi? Böyle bir şey yaşayan varsa yardımcı olaiblirse çok sevinirim.

Kilitli