Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cerenzung

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen cerenzung » Pzt Eyl 09, 2019 10:30 pm

mbz9871 yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 4:30 pm Selamlar, Fintibadan bloke hesap acmak icin TIN kisminda ne yapmam gerekiyor arkadaslar?
nicht verfügbar yazabilirsin yoksa öyle yazin diyordu sitede.

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Sal Eyl 10, 2019 3:20 pm

arkadaslar para yatirirken sube soruyor hangi subeye yatirmaliyim parayi. benim subemi mi yazacigim bankanin subesi mi

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Sal Eyl 10, 2019 3:24 pm

cerenzung yazdı: Sal Eyl 10, 2019 3:20 pm arkadaslar para yatirirken sube soruyor hangi subeye yatirmaliyim parayi. benim subemi mi yazacigim bankanin subesi mi
parayi nereden ve nasil yatiriyorsunuz bilgi verir misiniz ben de suan bu asamadayim

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Sal Eyl 10, 2019 6:33 pm

mbz9871 yazdı: Sal Eyl 10, 2019 3:24 pm parayi nereden ve nasil yatiriyorsunuz bilgi verir misiniz ben de suan bu asamadayim
önce parayi ziraat bankasindaki hesabima yatırdım ben sonra da Swift diye bir bölümü var internet bankaciliginin. ama sadece bilgisayardan yapilabiliyor bu islem, telefondan degil. sonra, fintibanin verdigi sizin yeni fintibadaki banka hesabınız olan iban a 10.425 € göndereceksiniz. ad yazan yere kendi adinizi yaziyorsinuz. sube adi icin de aradim Hamburg u yazin dediler. internetteki islem sonucu da ziraat 12,90 mi ne ya da 12 kusur bi ucret talep ediyor.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Sal Eyl 10, 2019 6:35 pm

cerenzung yazdı: Sal Eyl 10, 2019 6:33 pm önce parayi ziraat bankasindaki hesabima yatırdım ben sonra da Swift diye bir bölümü var internet bankaciliginin. ama sadece bilgisayardan yapilabiliyor bu islem, telefondan degil. sonra, fintibanin verdigi sizin yeni fintibadaki banka hesabınız olan iban a 10.425 € göndereceksiniz. ad yazan yere kendi adinizi yaziyorsinuz. sube adi icin de aradim Hamburg u yazin dediler. internetteki islem sonucu da ziraat 12,90 mi ne ya da 12 kusur bi ucret talep ediyor.
anladim cok tesekkur ederimm. ucret euro cinsinden oluyor dimi bi eksiklik olmasin diye soruyorum cevap verirseniz cok sevinirim. ve kac gun surer ulasmasi acaba bi bilginiz var mi?

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Sal Eyl 10, 2019 6:40 pm

mbz9871 yazdı: Sal Eyl 10, 2019 6:35 pm anladim cok tesekkur ederimm. ucret euro cinsinden oluyor dimi bi eksiklik olmasin diye soruyorum cevap verirseniz cok sevinirim. ve kac gun surer ulasmasi acaba bi bilginiz var mi?

evet euro olacak, ne demek tabii ki sorabiliriz. bilmiyorum süresini ben de bugün yolladim ama bence 2 3 gün sürer. ama 1 günden az da sürebilir. bilemiyorum siz gönderin de bir sonrası da iste beklemek.

denizd

Mesaj gönderen denizd » Çrş Eyl 11, 2019 12:59 pm

Elmas yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 2:16 pm Arkadaşlar merhaba,

Master için kabul aldım ve vize için bloke hesap açtırdım. Hesabın açılması çok kısa sürdü. Ancak hesaba parayı transferwise üzerinden perşembe günü yapmama rağmen para halen bloke hesaba düşmedi. Araya bir de hafta sonu girdi tabi :( Fintiba’yı aradım paranın hesaba düşmesi 1-2 hafta sürebilir dediler. Pazartesi ise vize görüşmem var. Yetişip yetişmemesi konusunda çok endişeliyim. Son zamanlarda benzer problemi yaşayan var mı?
ben de cuma günü parayı transferwise üzerinden fintiba'da açtığım bloke hesaba gönderdimı. dün transferwise'da para yerine ulaşmış gözüküyordu, ama bloke hesaptaki miktar hâlâ 0. fintiba'ya mail atmalı mıyım? bir sorun mu var acaba? sende durum ne? bunu yaşayan başka arkadaş var mı?

meov

Mesaj gönderen meov » Çrş Eyl 11, 2019 3:27 pm

denizd yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 12:59 pm ben de cuma günü parayı transferwise üzerinden fintiba'da açtığım bloke hesaba gönderdimı. dün transferwise'da para yerine ulaşmış gözüküyordu, ama bloke hesaptaki miktar hâlâ 0. fintiba'ya mail atmalı mıyım? bir sorun mu var acaba? sende durum ne? bunu yaşayan başka arkadaş var mı?
var. transferwise oara ulaştırıldı diyorsa ulaşmıştır, para sutor bankın kasasına girmiştir. şimdi sutor bankın işlemleri yapması gerekiyor bu da 2-5 gün arası sürebiliyor.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Çrş Eyl 11, 2019 3:36 pm

Merhabalar,
Fintibayla aylik duzenlemeyi yaptim aksam saatlerinde parayi da ertesi sabah yatiracaktim ama ayni sabah konsolosluktan miktarla ilgili degisiklik yapilmasi mailini aldim. (10 aylik hibem var 11 ay kaliyorum. ilk 10 ayin 353 son ayin 853 euro olarak yatirilmasi bununda aylik yaklasik 400 euroya denk geldigi belirtilmis. Oncesinde duzenlemem konsoloslugun ilk mailinde belirtildigi gibi 12 aylikti ve aylik 360 euroydu. konsolosluk iki kere miktar belirten mail atti.) Simdi bu durumda ilk 10 ay tamam hibe + blokedeki tutar 900 oluyor ama son ay sadece blokedeki 400 euro alinabilecek bu nasil olacak bir sorun olur mu konuyla ilgili tecrubesi olan var mi acaba? Ve duzenleme fintiba uzerinden nasil gerceklesek? cevaplarsaniz cok mutlu olurum.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Çrş Eyl 11, 2019 8:51 pm

Fintiba Plus hakkinda bilgisi olan var mi acaba ? Uc farkli grup oldugunu gordum ve farklarini anlamadim. Erasmus ogrenimim icin soruyorum. Ucretlendirme hakkinda da net degil sanki bu konuyla ilgili de tecrubelerinizi paylasirsaniz cok mutlu olurum ? Tesekkurler simdiden.

denizd

Mesaj gönderen denizd » Çrş Eyl 11, 2019 10:14 pm

meov yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 3:27 pm var. transferwise oara ulaştırıldı diyorsa ulaşmıştır, para sutor bankın kasasına girmiştir. şimdi sutor bankın işlemleri yapması gerekiyor bu da 2-5 gün arası sürebiliyor.
siz de mi transferwise ile göndermiştiniz? çünkü sanki bankaya ulaşmasıyla müşteri hesabına ulaşması farklı adımlar gibi geliyor. ismime ulaştı gözüküyor transferwise'da. yanılıyor muyum? panik oldum.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Prş Eyl 12, 2019 2:09 pm

selamlar, aylik bloke miktarin duzenlemesi hakkinda bilgisi olan var mi??

meov

Mesaj gönderen meov » Prş Eyl 12, 2019 4:34 pm

denizd yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 10:14 pm siz de mi transferwise ile göndermiştiniz? çünkü sanki bankaya ulaşmasıyla müşteri hesabına ulaşması farklı adımlar gibi geliyor. ismime ulaştı gözüküyor transferwise'da. yanılıyor muyum? panik oldum.
evet farklı olabilir, sonuç olarak parayı yollayınca 7 günü bulabiliyor fintiba sisteminde gözükmesi&belgelerin hazır olması.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Prş Eyl 12, 2019 4:54 pm

Selam arkadaşlar,

Tranferwise ile bankadan yollama arasında epey bir süre farkı oluyor herhalde. Ben 20 Eylülde görüşmeye gideceğim. O zamana kadar Transferwise ile gönderip garantili sonuç alabilir miyim? Yoksa aramızda İş Bankası'ndan yollayan oldu mu ne kadar beklemek gerekti?

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Prş Eyl 12, 2019 7:13 pm

isarama yazdı: Prş Eyl 12, 2019 4:54 pm Selam arkadaşlar,

Tranferwise ile bankadan yollama arasında epey bir süre farkı oluyor herhalde. Ben 20 Eylülde görüşmeye gideceğim. O zamana kadar Transferwise ile gönderip garantili sonuç alabilir miyim? Yoksa aramızda İş Bankası'ndan yollayan oldu mu ne kadar beklemek gerekti?

ben hem transferwise ile hem de direkt banka ile (halkbank) iki sefer transfer yaptım. ikisinde de para 3 günde hesabıma yattı. transferwise ile yaparken internet bankacılığını kullandım. yani transferwise in para yatırın dediği yurtiçi hesaba (22 agustosta) internet bankacılığı ile eft yaptım, transferwise da 2 gün sonra (25 agustosta) almanyadaki hesabıma parayı yatırdı.
Bu pazartesi (9 eylül) de halkbank şubeye gittim, bir miktar parayı da (euro) swift yoluyla almanyadaki hesabıma direkt gönderdim, dün gece (12 eylül) hesabıma yatmış. halkbank şubedeki transferde 60 euro (tüm masraflar dahil) swift ücreti ödedim, gönderdiğim paradan hiçbir kesinti olmamış.
kolay gelsin

isarama

Mesaj gönderen isarama » Prş Eyl 12, 2019 7:53 pm

tyranus yazdı: Prş Eyl 12, 2019 7:13 pm ben hem transferwise ile hem de direkt banka ile (halkbank) iki sefer transfer yaptım. ikisinde de para 3 günde hesabıma yattı. transferwise ile yaparken internet bankacılığını kullandım. yani transferwise in para yatırın dediği yurtiçi hesaba (22 agustosta) internet bankacılığı ile eft yaptım, transferwise da 2 gün sonra (25 agustosta) almanyadaki hesabıma parayı yatırdı.
Bu pazartesi (9 eylül) de halkbank şubeye gittim, bir miktar parayı da (euro) swift yoluyla almanyadaki hesabıma direkt gönderdim, dün gece (12 eylül) hesabıma yatmış. halkbank şubedeki transferde 60 euro (tüm masraflar dahil) swift ücreti ödedim, gönderdiğim paradan hiçbir kesinti olmamış.
kolay gelsin
Çok teşekkürler ayrıntılı cevabınız için. Peki para yattıktan ne kadar sonra bloke hesap onay belgesi geldi?

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Prş Eyl 12, 2019 8:16 pm

isarama yazdı: Prş Eyl 12, 2019 7:53 pm Çok teşekkürler ayrıntılı cevabınız için. Peki para yattıktan ne kadar sonra bloke hesap onay belgesi geldi?

iki yoldan da para gönderdiğimde, ikisinde de para hesabıma 3 günde geçti. para hesabıma geçer geçmez, fintibadan confirmation onayı geldi. yani paranın hesaba yatması ile bloke hesap onayı aynı anda oluyor. zaten fintiba, sutor bankın bir çeşit internet bankacılığı işlerini yapıyor. tıpkı enpara nın finansbankın internet bankacılık işlerini yapması gibi. siz rahatlıkla gönderin, şayet çok hızlı olmasını istiyorsanız, şubeden (en hızlı yurtdışı döviz transferini-swift işini halkbank ve iş bankası yapıyor) gönderin. Şubedeki görevliye söyleyin acil olduğunu, sizin işleminizi ilk sıraya alsın. şayet yoğun bir şubeye giderseniz, özellikle kurumlarla-şirketlerle çalışan merkez şubelerine giderseniz, bu şubeler şirketlerin swift işlemlerini çok sık yaptığı için, sizin transfer işlemini geç yapabilir. Mümkünse, kıyıda köşede kalmış, merkezden uzak bir subedeb yaptırın. ben öyle yaptım, gittigim halkbank şubesinin o günkü tek swift işlemi benimkiydi, başka swift olmadıgı için çok hızlı oldu. kolay gelsin.
bu arada olur da para hesabınıza yetişmezse, telaş yapmayın. vize mülakatına gidin, parayı gönderdiğinizi söyleyin, konsolosluk görevlisi "eksik evrak" kağıdı verir. para transfer olunca "eksik evrak" belgesi kağıdını ve confirmation belgesini alıp, tekrar gidin. vize işlemleriniz başlar. tekrar mülakat olmaz merak etmeyin.

Elmas

Mesaj gönderen Elmas » Cum Eyl 13, 2019 10:45 am

denizd yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 12:59 pm ben de cuma günü parayı transferwise üzerinden fintiba'da açtığım bloke hesaba gönderdimı. dün transferwise'da para yerine ulaşmış gözüküyordu, ama bloke hesaptaki miktar hâlâ 0. fintiba'ya mail atmalı mıyım? bir sorun mu var acaba? sende durum ne? bunu yaşayan başka arkadaş var mı?
Kusura bakmayın yeni gördüm msjınızı. Var mı bir gelişme son durumunuz nedir? Benim transferim bu msjı yazdıktan bir gün sonra tamamlandı. 29 Ağustosta Transferwise’dan parayı bloke hesaba aktardım(30 ağustosta işlem tamamlandı bilgisi geldi transferwise’dan) ve Fintiba hesabımda 3 Eylül’de gözüktü. Anladığım kadarıyla paranın Sturbank’a geçmesi ve işlenmesi vakit alıyor. Süreç çok stresli ve sıkıntılı. Umarım sizin de bir an önce tamamlanır.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Cum Eyl 13, 2019 11:18 am

tyranus yazdı: Prş Eyl 12, 2019 8:16 pm iki yoldan da para gönderdiğimde, ikisinde de para hesabıma 3 günde geçti. para hesabıma geçer geçmez, fintibadan confirmation onayı geldi. yani paranın hesaba yatması ile bloke hesap onayı aynı anda oluyor. zaten fintiba, sutor bankın bir çeşit internet bankacılığı işlerini yapıyor. tıpkı enpara nın finansbankın internet bankacılık işlerini yapması gibi. siz rahatlıkla gönderin, şayet çok hızlı olmasını istiyorsanız, şubeden (en hızlı yurtdışı döviz transferini-swift işini halkbank ve iş bankası yapıyor) gönderin. Şubedeki görevliye söyleyin acil olduğunu, sizin işleminizi ilk sıraya alsın. şayet yoğun bir şubeye giderseniz, özellikle kurumlarla-şirketlerle çalışan merkez şubelerine giderseniz, bu şubeler şirketlerin swift işlemlerini çok sık yaptığı için, sizin transfer işlemini geç yapabilir. Mümkünse, kıyıda köşede kalmış, merkezden uzak bir subedeb yaptırın. ben öyle yaptım, gittigim halkbank şubesinin o günkü tek swift işlemi benimkiydi, başka swift olmadıgı için çok hızlı oldu. kolay gelsin.
bu arada olur da para hesabınıza yetişmezse, telaş yapmayın. vize mülakatına gidin, parayı gönderdiğinizi söyleyin, konsolosluk görevlisi "eksik evrak" kağıdı verir. para transfer olunca "eksik evrak" belgesi kağıdını ve confirmation belgesini alıp, tekrar gidin. vize işlemleriniz başlar. tekrar mülakat olmaz merak etmeyin.
Teşekkürler tekrar tyranus. İşbankası ile SWIFT yaptığımda aşağı yukarı toplam kesinti ne kadar olur? Bilginiz var mı?

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Cum Eyl 13, 2019 8:19 pm

isarama yazdı: Cum Eyl 13, 2019 11:18 am Teşekkürler tekrar tyranus. İşbankası ile SWIFT yaptığımda aşağı yukarı toplam kesinti ne kadar olur? Bilginiz var mı?
merhaba isarama. ben de bilmiyorum tam olarak. ama subeden yapılan swiftlerde ücret 30-75 euro arasında değişiyor. ben geçen sene iş bankası ile swift yapmıştım, tüm masraflar dahil 39 euro idi. bu seneki ücreti bilmiyorum ama 50-60 euro arasındadır muhtemelen. en ucuz yol enpara.com üzerinden oluyor diye biliyorum ama bence işini garantiye alıp bir an önce kıyıda köşede kalmış, az müşterisi olan bir şubeden para göndermek. aksi takdirde paranın hesabına gitmesi 1-2 haftayı bulabilir.