Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
salii

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen salii » Çrş Eyl 11, 2019 11:59 pm

Mnrl89 yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 10:04 pm Bu 50-60 gündür bekleyen arkadaşlarım şartlı kabul alıp başvuranlar mı?
Ben direkt kabul aldım. Şartsız

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Prş Eyl 12, 2019 12:46 am

salii yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 11:59 pm Ben direkt kabul aldım. Şartsız
Lisans yani öyle mi ? Kaç gün oldu sizin bir de eksik evraktan dolayı mı uzadı yoksa hiç mi cevap yok

salii

Mesaj gönderen salii » Prş Eyl 12, 2019 8:23 am

zeynepdzk yazdı: Prş Eyl 12, 2019 12:46 am Lisans yani öyle mi ? Kaç gün oldu sizin bir de eksik evraktan dolayı mı uzadı yoksa hiç mi cevap yok
Eşim ve çocuğum ile birlikte başvurdum. Yüksek lisans kabulü aldım. Burslu gidiyorum. Burs miktarı yetersiz kaldığı için eksik kalan miktar için bloke hesap açmamı istediler. Bu nedenle uzadigini dusunuyorum. Dün Berlin'de bulunan auslanderbehorde'ye mail attığımda hakkımızda olumlu dönüş yapıldığını öğrendim. Beklemedeyiz. Seyahat tarihine sadece 3 gün kaldı. Umarım bugün yarın pasaportlar gelir. Bugün 62. Gün oldu.

bn20

Mesaj gönderen bn20 » Prş Eyl 12, 2019 10:59 am

Erasmus vizelerinin kaç günde çıktığı hakkında bilgisi olan var mı?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Eyl 12, 2019 12:34 pm

bn20 yazdı: Prş Eyl 12, 2019 10:59 am Erasmus vizelerinin kaç günde çıktığı hakkında bilgisi olan var mı?
Önceki konulardan denk geldiğim kadarıyla, birkaç arkadaşın söyleyişiyle erasmus vizeleri daha erken çıkıyor çünkü Almanya'daki yabancılar dairesine gönderilmeden direk buradan müdürlükten geçip vize veriliyor. 2-3 gün içinde alan da var, bekleyen de var tabi. Kesin konuşmayayım.

Kad85

Mesaj gönderen Kad85 » Prş Eyl 12, 2019 12:54 pm

Bu sabah eşim gitti y.lisans için vize görüşmesine.

Evraklarınızın arasında üniversite diploması yok demiş memur. Gerekli evrak listesinde üniversite diploması yazmıyordu demiş eşim. Zaten üniversite diplomam olmasa okul bana kabul onayı göndermez ki demiş. Neyse evimiz konsolosluğa çok uzak değil eşim atlamış taksiye almış diplomasını ve kopyalarını öğleden önce vermiş vize memuruna.

Ne tuhaf işler oluyor ya, boşu boşuna insanları strese sokup uğraştırıyorlar.

HopeComesFirst

Mesaj gönderen HopeComesFirst » Prş Eyl 12, 2019 1:23 pm

salii yazdı: Prş Eyl 12, 2019 8:23 am Eşim ve çocuğum ile birlikte başvurdum. Yüksek lisans kabulü aldım. Burslu gidiyorum. Burs miktarı yetersiz kaldığı için eksik kalan miktar için bloke hesap açmamı istediler. Bu nedenle uzadigini dusunuyorum. Dün Berlin'de bulunan auslanderbehorde'ye mail attığımda hakkımızda olumlu dönüş yapıldığını öğrendim. Beklemedeyiz. Seyahat tarihine sadece 3 gün kaldı. Umarım bugün yarın pasaportlar gelir. Bugün 62. Gün oldu.
Hangi mail adresine mail attınız?

bn20

Mesaj gönderen bn20 » Prş Eyl 12, 2019 1:59 pm

Rigwald yazdı: Prş Eyl 12, 2019 12:34 pm Önceki konulardan denk geldiğim kadarıyla, birkaç arkadaşın söyleyişiyle erasmus vizeleri daha erken çıkıyor çünkü Almanya'daki yabancılar dairesine gönderilmeden direk buradan müdürlükten geçip vize veriliyor. 2-3 gün içinde alan da var, bekleyen de var tabi. Kesin konuşmayayım.
Evet ben de öyle duyumlamıştım. Taahütnameyle ilgili sıkıntı yaşayanlar olmuş vizenin geç gelme süresi içinde, sanırım artık bloke hesabı kesin istiyorlar.

a.ser

Mesaj gönderen a.ser » Prş Eyl 12, 2019 2:51 pm

arkadaşlar erasmus vizeleri 3 günde falan çıkıyor evet, daha önce gittiğim için biliyorum.
9 ağustosta ingilizce yüksek lisans için başvurduğum vize bugün geldi. Araya bayram girdiği için normal bir sürede geldi diye düşünüyorum. 11 eylül yazıyor basılma tarihinde.
at11 belgem olmadığı için 1 aylık seyahat sağlık sigortası ile başvurdum, korkum oydu ama kabul etmişler.

cavdartarlasi

Mesaj gönderen cavdartarlasi » Prş Eyl 12, 2019 2:54 pm

meov yazdı: Prş Ağu 08, 2019 5:33 pm ben de bugün başvurumu tamamladım, salı günü başvurmuştum eksik belgelerim vardı onları da bugün teslim ettim. en erken 2 eylülde belli olur dedi görevli bayan.
bölümüm ingilizce master, ama bana almanca sertifikamın olup olmadığı soruldu, ben de geçtiğimiz sene katıldığım bir almanca kursunun katılım belgesini verdim.
potsdam üniye giden başka arkadaş varsa iletişime geçebiliriz
merhaba ben de potsdam için vize bekliyorum. bölüm ne sizin?

bn20

Mesaj gönderen bn20 » Prş Eyl 12, 2019 3:11 pm

1 eylül sonrası erasmus için başvuru yapan ve pasaportunu alan var mı?

meov

Mesaj gönderen meov » Prş Eyl 12, 2019 4:36 pm

cavdartarlasi yazdı: Prş Eyl 12, 2019 2:54 pm merhaba ben de potsdam için vize bekliyorum. bölüm ne sizin?
remote sensing, geoinformation and visualization.
sizin bölüm nedir hocam?

salii

Mesaj gönderen salii » Prş Eyl 12, 2019 4:38 pm

meov yazdı: Prş Eyl 12, 2019 4:36 pm remote sensing, geoinformation and visualization.
sizin bölüm nedir hocam?
Hocam siz YLSY bursiyeri misiniz ? Ben de TU Berlin Geodesy and Geoinformation için gidiyorum yüksek lisansa

meov

Mesaj gönderen meov » Prş Eyl 12, 2019 4:42 pm

salii yazdı: Prş Eyl 12, 2019 4:38 pm Hocam siz YLSY bursiyeri misiniz ? Ben de TU Berlin Geodesy and Geoinformation için gidiyorum yüksek lisansa
oo bölümler çok benzermiş, ylys bursiyeri değilim, bi burs çok iyi olurdu ama :)

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Prş Eyl 12, 2019 4:50 pm

Almanyaya şartlı kabu ile başvurup vizesinden onay çıkanların ne kadar sürdü vize almalaro benim 4. Haftam hiçbir geri dönüş yok

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 12, 2019 8:04 pm

Merhabalar arkadaslar.Bugün 63.günüm bitiyor ve herhangi bir gelisme elde edemedim.Okula kaydimi yaptirip daha sonra sinava girmem gerekiyor.Gecen zamani unutmak icin Almanca calisiyorum ama artik gercekten bunaldim yani cünkü bir gelisme elde edemiyorum ve ailecek degisik bir psikoloji icine girdik bu bekleme süresinde.Yarin 64.günüm ve konsoloslugu arayip,sinav tarihim ve kayit tarihimi tekrar hatirlatip,orada kalacak yer ayarlamam gerektigini söyleyip,vize durumumu sorgulayacagim.Bu kadar uzun sürmesin,eksik evrak cikmasin diye ugrastim fakat yine de sürdü.Yapacak bir sey yok,asiri derecede üzüntülüyüm.

salii

Mesaj gönderen salii » Prş Eyl 12, 2019 8:09 pm

yusufjosef yazdı: Prş Eyl 12, 2019 8:04 pm Merhabalar arkadaslar.Bugün 63.günüm bitiyor ve herhangi bir gelisme elde edemedim.Okula kaydimi yaptirip daha sonra sinava girmem gerekiyor.Gecen zamani unutmak icin Almanca calisiyorum ama artik gercekten bunaldim yani cünkü bir gelisme elde edemiyorum ve ailecek degisik bir psikoloji icine girdik bu bekleme süresinde.Yarin 64.günüm ve konsoloslugu arayip,sinav tarihim ve kayit tarihimi tekrar hatirlatip,orada kalacak yer ayarlamam gerektigini söyleyip,vize durumumu sorgulayacagim.Bu kadar uzun sürmesin,eksik evrak cikmasin diye ugrastim fakat yine de sürdü.Yapacak bir sey yok,asiri derecede üzüntülüyüm.
Hocam siz yalnız mı basvurdunuz ? Yoksa eşinizle falan mı basvurdunuz ? Auslanderbehorde'ye mail attınız mı ? Gideceğiniz şehir neresi ? Bana yazabilir misiniz

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 12, 2019 8:12 pm

salii yazdı: Prş Eyl 12, 2019 8:09 pm Hocam siz yalnız mı basvurdunuz ? Yoksa eşinizle falan mı basvurdunuz ? Auslanderbehorde'ye mail attınız mı ? Gideceğiniz şehir neresi ? Bana yazabilir misiniz
Yalniz basvurdum.Ausländerbehörde,konsolosluga ulasmam gerektigini belirten bir mail ile geri dönüs yapti.Sehir Siegen.

lullalulla

Mesaj gönderen lullalulla » Prş Eyl 12, 2019 8:19 pm

Arkadaşlar merhaba, benim vize konusunda karışık bir durumlar oldu belki benzer bir şey deneyimleyen vardır aranızda..
İlk etapta üniversite adayı vizesine başvurdum Mart 2019'da, amacım Almanya'da bir ay dil kursuna gidip bir üniversitenin yetenek sınavına girmek, sınavı geçersem orada direkt öğrenci vizesine çevirebilmekti. Fakat görüşmeden sonra bloke hesap açmamı istediler, eksik evrak talebiyle ve pasaportumu almadan gönderdiler beni. Bloke hesap açamayacaktım, o sırada garantör belgesi de yetişmiyordu bu yüzden Turist vizemle gittim (mayıs-haziran) ve oradayken yetenek sınavını geçtim, üni.ye kabul aldım. Telefonla konsolosluğu arayıp nasıl bir prosedür izlemem gerektiğini sorduğumda, üniversite adayı vizesiyle öğrenci vizesinin zaten aynı olduğunu, yeniden başvuru yapmam gerekmediği eksik evrakları teslim etmemin yeterli olacağı söylendi. Yazın bir aylık bir yurtdışı seyahatim olduğu için ilgilenemedim ve geldiğimde garantör belgesi, okula kabul belgem ve AT-11 ile eksik evrak teslimi yaptım ve pasaportumu da bıraktım (2 hafta önce. Yani tee mart'tan beri konsoloslukta sürüncemede kalmış bir vize başvurum var, bu aylar içerisinde çeşitli dilekçeler verdim, konsoloslukla çeşitli yazışmalarımız oldu ve tekrar tekrar bana bloke hesap açmam gerektiği, bunun için ek süre tanıyacaklarını belirttiler. İki hafta önce evrakları teslim ettiğimden beri de henüz bir haber yok. Okulum 7 Ekim'de açılacak, henüz biraz vakit var fakat bütün bu vize sürecimin bu kadar uzamış olması, üniversite adayı vizesi talebinde bulunuyor ve mayıs'ta gideceğimi belirtmişken üniversiteye kabul almış ve ekim'de gidecek olmam, bloke hesap istendiği halde garantör belgesi vermiş olmam (telefonda aradığımda böyle bir hakkım olduğu söylendi) gibi değişiklikler olması bir karışıklık yaratır mı, sorun çıkarır mı gibi sorular var kafamda.

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Cum Eyl 13, 2019 12:16 am

yusufjosef yazdı: Prş Eyl 12, 2019 8:04 pm Merhabalar arkadaslar.Bugün 63.günüm bitiyor ve herhangi bir gelisme elde edemedim.Okula kaydimi yaptirip daha sonra sinava girmem gerekiyor.Gecen zamani unutmak icin Almanca calisiyorum ama artik gercekten bunaldim yani cünkü bir gelisme elde edemiyorum ve ailecek degisik bir psikoloji icine girdik bu bekleme süresinde.Yarin 64.günüm ve konsoloslugu arayip,sinav tarihim ve kayit tarihimi tekrar hatirlatip,orada kalacak yer ayarlamam gerektigini söyleyip,vize durumumu sorgulayacagim.Bu kadar uzun sürmesin,eksik evrak cikmasin diye ugrastim fakat yine de sürdü.Yapacak bir sey yok,asiri derecede üzüntülüyüm.
hiç eksik evrakla ilgili geri dönüş aldınız mı

Kilitli