Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzr Şub 28, 2010 9:44 pm

amin ozdemir darisi butun bekleyen arkadaslara

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Mar 01, 2010 12:36 am

Edirnede ev kiraladim. 2bin TL den fazla harcama yaptim. Evraklar pasaport falan filan derken 2 defada red almisim bilgiliyim yani herkesten cok :)
15 Subat 2009 aldik vize gorusme tarihini sabah 5 te ciktim yola 8 de konsolosluk onundeyim girdim iceri gorusmem 15 dakika sonra onceki islmleri tamamladim sirada olan var beklimmi dedim siz girin bey efendi dediler zamaniniz gelmis. Girdim alman bir kadin var Turkcesi saglam. Benimle cok resmi konusuyor. Bey efendi diyor falan. Yuzumde hafif tebessum ama ciddiyeti bozmadan. Bir ara ben vize memuruymusum gibi davranmaya basladim. Zira diger 2 gorusmemde cok ezik davrandim. Artik kasarlanmisim demekki :)
Neyse sordu anlattim belgeler atiyorum toplan 15 sayfa ben hazirlamisim 40 sayfa tapular senetler banka dekontlari maas bordrolari. Kadin gayet kibar bir sekilde Cihan bey 2 defa red almissiniz sebebini ogrenmem mumkunmu dedi. Rica ederimm dedim. Yanlis evrak ve hatali adimlar taktir edersinizki bu konuda bizi pek bilgilendiren olmuyor kendi arastirmalarimizla yaptik yetersiz oalcakki red vermeyi uygun gorduler dedim. Peki efendim diyip devam etti. Kalacak yer okul bolum derken cok ciddi bir oakdarda seviyeli bir konusmanin ardindan. 4 hafta surmemesine calisacagiz diyerek iyi gunler diledi. 19 gun sonra aradim alman bir hanim efendi acti telefonu vizeniz cikti hayirli olsun dedi. Sevincten abimin vizeyi soramadim. Abim aradi ardindan. Kadin az once zaten soyledim efendim dedi hayir ben abisiyim benimde basvurum vardi dedi. Evet efendim sizinkide cikmis sizede hayirli olsun ama 2 kardesi yollamayalim diyerek saka yapti :)
Gpn gecti 11 aydir Almanyadayim. Buraya geldikten sonra ilk 4 ay kabuslar gordum uyuyamadim cehennem gibi geliyor hala bazen. Ama Allah pismanlik vermesin bize ve kimseye. Vize beklemek dunyanin en zor isi derdim. Amacim goz korkutmak degil vizesi cikip gelecek arkadaslara tek soyleyecegim. Insanlara fazla guvenmeyin. Banka isleri oalcak hesap actirip gelenlerin. Ingilizcenin varsa almanlarla halledin. Bankalarda calisan turklere sakin yaklasmayin. Yeni oldugunuzu ogrenen turkler sizi ya umursamayacaktir yada kendi menfaatlerini dusuneceklerdir. Ne yazikki boyle arkadaslar. Kusuruma bakmasin kimse 11 ay bana bunu ogretti. Firsatiniz varsa direk yurda tasinin akraba yani 10. gunun sonunda kabak tadi verir. Birde benim gibi 27 yasindaysaniz alttan almakta agir gelir artik.
Bekleyenlere sabir vizesi cikanlara da baslangicta basarilar dilerim!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 01, 2010 5:09 am

Selam Cihan Duisburg\'dasin sanirim bulusmalarda hic gorusemedik sanirim.
Sitenin cekirdegi bu eyalette yani NRW\'de ve guzel bulusmalarimiz oluyor senide bekleriz.

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Pzt Mar 01, 2010 1:10 pm

ben 9 subat ta vize gorusmesine gittim tam 14 gun sonra pasaportumu eve gonderdiler tabi vize onayli olarak..
darisi basiniza.

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Pzt Mar 01, 2010 6:44 pm

abi ne ballisin ya:D

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Prş Mar 04, 2010 5:20 pm

valla hayirlisi bakalim...:D

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Prş Mar 04, 2010 7:16 pm

28 gun oldu daha haber yok.Turkiye de dersler basladi :( almancami calisayim derslerime mi konsantire olayim sasirdim.:@

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Prş Mar 04, 2010 7:47 pm

ozdemir okula yabancilar dairesine senin icin davetiye gondermesini filan mi soyledin bu kadar hizli cikmis vizen. ben sahsen okula bu sekilde bir mail attim cevaplayan olmadi gerci umarim istedigim seyi yapmislardir da benim vize de erken gelir.

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Prş Mar 04, 2010 9:05 pm

merhaba arkadaslar...oncelikle bana yardimci olan kahrimi ceken gurkana cok tessekkur ediyorum...cok tsekkurlerr GURKAN:)...03.03.2010 10.15 vize gorusmem(ANKARA)
saah yarim saat oncesinden konsoloslugun onundeydim.hemen iceri aldilar.once guvenlik kontrolu sonra fotolopi bolumu ve en son olrak sira numarasi alip sirada bekelem zamani.aile birlesimi nedeniyle gelenler agirliktaydi.(cok sert tepki veriyorlardi arkadaslar sesler geliyordu offff!...)ogrenci olarak sadece iki kisiydik.benden once bir numarali odaya bir arkadas girdi mastir icin basvurmus ve 2 kez red yemis bu 3.gorusmesiymis.kadin icerde onu cok zorladi.ben tabi dua ediyorum.insallah bu kadin bana denk gelmez diye...ve denk gelmediii...iyiki denk glmedii..3numarali odada cok sirin ve guler yuzlu bir ayan krsiladi beni merhabalastik.evraklarimi aldi.incelerken 2006 mezunusunuz,bu zmana kadar ne yaptiniz dedi?bende kpss ye hazirlandim ama atamam olmadi dedim.o arada iyi niyet mektubu gozune takildi tamam ben burdan okuyorum dedi.sonra dondu bana turkiyede ne kadar cok atanamayan var ne olcak dedi?bende bilmiyorum dedim.gulustuk..sonra hngi unive dedi essen sosyoloji bolumu dedim.nerde kalcaksiniz dedi.rihenlandin adresini yazmistim .dil kursunun yurdunda kalacagim dedim.resmi bilgsayara taradi.evrakalri inceledi ve sizi yarim saat kadar disarda bekletecegim dedi.tabi dedim ciktim.20 dk sonra tekrar ismimi anons etti.iceri girdim.once makbuzumu verdi.sonra bana evrakalrinizi amirime gosterdim dedi ve bilgisayara birseyler girdi.son olarak dersiniz ne zman basliyor dedi.bende 1 mayis dedim.evrakalriniz 10 gun icerisinde almanyay ulasir dedi.ne zman belli olur felan diye sormadim.en son olrk bundan sonras bekleyecksiniz dedi.tesekkur ettim ciktim.cok sirin ve anlayisli bir bayandi:)sonra ciktim tabiii saskindim.neden cok fazla soru sormadi felan diye dusundum.hala daa saskinim cok farkli bir ruh haliymis gorusmeye kadar cok tedirgindim.boyle birseyle karsilasinca sasirdim sanirim.bilmiyorum arkadaslar umarim cevap olumlu gelir...gorusmeye kadar stres cok oluyor ama bekleme sureci dah stresliymis kapidan cikar cikmaz bu duyguyu hissettim...hersey icin ds ye ve oncelikle gurkana tekrar cok tesekkur ediyorummmm:))))))9
cokkk saolll hemsooooo:)

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Prş Mar 04, 2010 9:11 pm

bu arada bloke hesabim vardi arkadaslar(7890euro)deutschbank

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cmt Mar 06, 2010 12:41 am

nasil o kadar yatirabildin bana 7608 euro yatirmami soylediler ben de oyle yatirdim :D fazla yatirmak istedigimi soyledigimde alman konsoloslugundaki kadin beni hafif azarlar sekilde neden fazla yatirmak istiyorsunuz diyince ben de o zaman ne kadar istiyorlarsa o kadar yatiririm problem degil demistim :D

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Mar 06, 2010 10:37 am

[quote]serap26 tarafindan yazilan metin:
bu arada bloke hesabim vardi arkadaslar(7890euro)deutschbank[/quote]

vizen simdiden hayirli olsun en gec 2-3 haftaya alirsin kabulunu....en olumlu gecen gorusmelerden biriydi sanirim

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Cmt Mar 06, 2010 1:04 pm

ben bloke hesap icin ankara konsolosluguna gittigimde ordaki gorevli miktarin degistigini soyledi.yani ankara icin bloke hesap miktari 7656 euro olmus.aylik 638 euro .is bankasindan havale yaptim.(95tl masarfla).bana herhangi birsey soylemediler.islemler icin kseinti oluyormus onun icin fazla yatirmak istiyorum dedim.sorun cikmadi.:)

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Cmt Mar 06, 2010 1:08 pm

ali yuksel86 tesekkur ederim.insallahhhhh...ciksin kabul gelsin de beklemeye raziyim...herkesin vizesi cikar tez zamanda:)))))))999....

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Cmt Mar 06, 2010 2:09 pm

almanya da ki garantorum yabancilar polisinden istek gonderdi bilemiyorum belki -bundan dolayi hizli gelmis olabilir..sen ne zamandir bekliyorsun...

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Cmt Mar 06, 2010 2:14 pm

gorusmen baya olumlu gecmis benim ki bu kadar olumlu degildi ve ben 14 gunde aldim vizeyi sana da yakin bi tarihte mutlu haber ulasacaktir..

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cmt Mar 06, 2010 5:31 pm

benim 1 hafta oldu vizeye basvurali bugunu de sayarsak 8 gun oldu :D

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Pzr Mar 07, 2010 11:44 am

senin kosullarin nasil hanig uni ve bolumden kabulun var?

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzt Mar 08, 2010 1:44 am

ben jena universitesinden psikoloji icin sartli kabul aldim. okulun kendi kursuna kayit yaptirdim. diger bilindik butun islemlerimi yaaptim tabi. basvurumda gayet olumluydu sadece 1 ay surer vize gelmesi denildi bana erken gelmesi icinse okulun yabancilar dairesiyle konusmasi gerektigini soyledi ben de okula mail attim bir cevap gelmedi okuldan. yarin dil kursuna mail aticam ayni durum icin

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Pzt Mar 08, 2010 2:17 pm

bence hic meraklanma cok yakin bi zamana gelir vizen sende rahat edersin...turkiyede ogrencimiydin?

Kilitli